Запах гарі в Києві: Відрадний затягнуло димом | Відрадний

Запах гарі в Києві: Відрадний затягнуло димом

Дим на Відрадному

Дим на Відрадному

2015 рік для Києва, вочевидь, найбільш «горючий» за всю новітню історію. То торф’яники у столичній області горять, то ліси біля Чорнобиля, то ще щось… Ще вчора ввечері (2 вересня) з’явилася інформація про те, що загорівся ліс між Броварами та селом Зазим’я, що зовсім неподалік Києва. Але на Відрадному повітря було більш-менш нормальне, хоча і добряче просмажене рекордною, як для вересня, спекою. На ранок мешканці Відрадного відчули стійкий запах гарі і, таким чином, «возз’єдналися» в цій біді з іншими частинами столиці. Особливим «подарунком під подушку» дим став для тих, хто залишив на ніч відчинені вікна, в надії хоч трохи освіжитися після денного жару.

Лєбєдєва-Кумача в диму

Лєбєдєва-Кумача в диму

Небувалий туман, що супроводжується запахом гарі в Києві, вже активно обговорюють у соцмережах. Відомий журналіст Богдан Кутєпов, який мешкає на Караваєвих Дачах, з самого рання зробив кілька фото з вікна. На світлинах, які ми передруковуємо у цій публікації, видні задимлені обриси будівель на Гарматній, Борщагівській (житловий комплекс Три Богатирі тощо), Лєбєдєва-Кумача (Бі-Маркет на зупинці). «Прокинувся від жахливої думки: шось горить! Пожежа виявилась значно далі і значно серйозніша, ніж би в сусідньому під’їзді. ‎Київ‬ починає ранок смогом», – написав Богдан Кутєпов.

Запах гарі в Києві і дим - через горіння лісів

Запах гарі в Києві і дим – через горіння лісів

На сайті Солом’янської районної державної адміністрації 2 вересня о 8 годині вечора з’явилася інформація про те, як захистити себе від задимлення. Отже, киянам рекомендують, почувши запах гарі:

- За можливістю, залишити на деякий час зону задимлення. Звести до мінімуму перебування на відкритому повітрі, особливо вранці, коли концентрація небезпечних речовин – найбільша. Не робити пробіжок та прогулянок;

- Вживати кисломолочні продукти, підсолену та лужну воду. Солодку газовану воду краще не вживати;

- Приймати полівітаміни;

- Одягати захисні маски, якщо запах гарі в Києві посилиться;

- У приміщеннях частіше мити підлогу (як мінімум, раз на день);

- Кілька разів на день приймати душ;

- Частіше промивайте ніс і горло морською водою, фізі розчином (в аптеках продаються спеціальні спреї для дорослих і дітей);

- Їжте фрукти і овочі, а також інші продукти, що багаті на мінеральні речовини;

- Не вживайте алкоголь. Не куріть. Це провокує розвиток гострих і хронічних захворювань дихальної системи;

- Якщо у вас з’явилися задишка, кашель – зверніться до лікаря;

- Якщо є хронічні захворювання – виконуйте вказівки вашого лікаря;

- Користуйтеся приміщеннями, де є очищення повітря і працюють кондиціонери.

P.S. Доповнення станом на 12:00 3 вересня. 

Мешканці Відрадного не лишилися осторонь “задимленого” питання: навіть вже почали писати скарги на 1551.gov.ua. Ось, що пише Тамара Леонідівна (так представилася скаржниця) у своєму зверненні: “Протягом останніх тижнів періодично з’являється різкий невідомий запах гарі, спати з відчиненими вікнами стає неможливо. Ці запахи негативно вплинули на мій стан здоров’я, а саме відчуваю постійне першіння у горлі та почервоніння очей. На сайті КМДА я вже прочитала про пожежі та рекомендіції лікарів. З цих рекомендацій я не зрозуміла коли саме провітрювати оселю вранці чи ввечері. Я не маю фінансової можливості для встановлення кодиціонерів або систем очистки повітря як вони рекомендують. Враховуючи вищевикладене, прошу на підставі Закону Украхни ”Про доступ до публічної інформації” надати інформацію, які практичні заходи проведені Шановними керівникамі та службовцями КМДА на інших служ міста для захисту населення Києва від негативного впливу цього диму на здоров’я”.

Що ж, чекатимемо на реакцію чиновників!

 

 

* Всі фото – Богдана Кутєпова.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


4 × = двадцять вісім