Захоплення землі: як розростається Відрадний | Відрадний

Захоплення землі: як розростається Відрадний

Бульвар Івана Лепсе 40-А

Бульвар Івана Лепсе 40-А

Численні МАФи, пістряві рекламні вивіски і афіші, прикуті до стовпів, незаконні прибудови до квартир на перших поверхах будинків – усе це потроху краде громадський простір. Відрадний стає вужчий, тісніший, дрібніший, і загалом, менш зручний. Щоб оцінити вплив таких захоплень простору, варто глянути на старі світлини нашого мікрорайону: без кіосків та засилля реклами він виглядає просторішим та соліднішим! Проте нинішня дійсність безжальна до громадського простору – магазини та офіси продовжують змагатися, хто вкраде у міста більший клаптик землі… У цій публікації ми об’єднали лише останні зразки захоплення території Відрадного.

1. Бульвар Лепсе, 40-А. Про цю добудову хтось із мешканців мікрорайону повідомив у своєму зверненні на 1551. «Прошу перевірити законність здійснення прибудови до будівлі, розташованої за адресою бульвар Івана Лепсе, 40-А, – написав скаржник. – На мою думку, вона забирає частину прибудинкового тротуару, що ускладнює проїзд авто та прохід пішоходів».

Будівництво на Лепсе, 40-А

Будівництво на Лепсе, 40-А

І дійсно, для розширення свого простору тут «відкушують» солідний шматок території, що видно на фото. Як гадаєте, яку відповідь дадуть відповідні структури? Нам здається, що у чиновників це вже давно «узаконено». Принаймні, так сталося і з наступним об’єктом на проспекті Відрадному.

Проспект Відрадний 16/50

Проспект Відрадний 16/50

2. Проспект Відрадний, 16/50. Ця адреса належить багатоквартирному будинку, а ми ведемо мову про двоповерховий офісний будинок біля нього (у якого чомусь досі немає офіційної адреси). Кілька років тому будівля переросла зі звичайного пункту збору втор сировини в офісний будинок. Згодом представники підприємства, що базується у цьому будинку, домовилися з комунальними організаціями з благоустрою, аби ті вирубали здорові дерева за будівлею, і майже одразу уклали на звільненій від дерев «галявині» тротуарне покриття. Все законно – відповіли нам чиновники, і продемонстрували папірці з перевірками «хворих дерев» та інформацією про те, що зелена зона з деревами була переведена до власності фірми.

Вулиця Героїв Севастополя, 48

Вулиця Героїв Севастополя, 48

3. Вулиця Героїв Севастополя, 48. «А тут у мене будуть бурячки!» – ця знаменита фраза з анекдоту згадується при вигляді того, що на початку жовтня 2015 року зробили з офісним будинком на Героїв Севастополя, 48. З обох боків вуличних сходів збудували дві великі «будки» на висоту першого поверху. Тротуар внаслідок цього помітно звузився, і ця ділянка старенької вулиці стала виглядати просто огидно. Ми не знаємо, хто стоїть за цим геніальним «розширенням офісного простору», але сам будинок – доволі проблемний. Кілька років тому там відбувалися податкові обшуки, адже перші три поверхи будівлі займав банк, який ухилявся від податків. Останній, четвертий поверх будинку орендував народний депутат Костянтин Бондарєв.

Там ресторан Марані починав розбудовуватися

Там ресторан Марані починав розбудовуватися

4. Ресторан Марані. І знову проспект Відрадний, 16/50, тільки з боку Героїв Севастополя. Нам дуже шкода, що улюблений для багатьох відрадненців ресторан грузинської кухні Марані вдався до забудови газону, куди раніше виходили входи до закладу. Цьогоріч над входом надбудували велику терасу, названу тимчасовою спорудою, на яку є дозвіл про тимчасове порушення благоустрою. Тільки немає нічого постійнішого за тимчасовість: літо вже минуло, а літня тераса ресторану – на місці…

5. Кіоски Київхліб. Ми не проти хлібних кіосків, але за те, щоб їх встановлювали з дотриманням законодавства і здорового глузду, а не лише фінансових інтересів. На жаль, два кіоски Київхліб з тих, що були встановлені на Відрадному, з’явилися з порушеннями. На Лепсе, 87 Київхліб встановили прямо на газоні (спочатку народ скаржився, комунальники писали приписи про порушення благоустрою, але врешті магазин відкрився), а на проспекті Відрадному, 28 кіоск поставили впритул до зупинки громадського транспорту, заступивши пасажирам вихід з тролейбусу та закривши огляд дороги тим, хто сидить на зупинці в очікуванні свого транспорту (цей магазин ще не працює, але вже готується до відкриття).

Словом, офіси, магазини й ресторани безперешкодно розростаються, обмежуючи громадський простір Відрадного. Ну а що – треба ж бізнесу якось «виживати»…

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


+ 6 = одинадцять