З Гарматної можуть їздити гібридні автобуси Volvo
Вже кілька днів Києвом їздять нестандартні міські автобуси Volvo: місцеві мешканці помітили комфортабельний транспорт, що прибув до нас з Європи. Цілих 13 б/ушних автобусів закупив приватний перевізник Транс-Сіті, аби замінити ними тісні маршрутки. Нам вдалося дізнатися подробиці цієї чудової новини.
Маршрутні автобуси старого зразку досі їздять Києвом лише з однієї причини: цьому незручному й небезпечному транспорту з року в рік допомагають вигравати конкурси чиновники різних рівнів. Однак так буде не завжди: щороку вимоги до транспортних засобів стають все серйознішими. Маршрутки потихеньку ставатимуть якіснішими: просторішими, з місцями для маломобільних пасажирів, безпечнішими.
Отож, поставши перед необхідністю оновити автопарк, перевізник Транс-Сіті вирішив обігнати конкурентів. Він закупив у Європі вживані, але дуже якісні міські автобуси марки Вольво. Ці транспортні засоби відповідають сучаснішим вимогам щодо якості і безпеки.
Поки що остаточно не відомо, на якому саме маршруті курсуватимуть нові-старі автобуси: перевізнику з цим автопарком ще слід виграти конкурс. Проте ми вже знаємо, що у його плаах – пустити Вольво на солідний «шматок» Києва: маршрут об’єднає вулицю Гарматну та житловий масив Троєщина. Відтак, автобуси Вольво їздитимуть повз Шулявську, Дорогожичі та Почайну.
Про перевізника відомо те, що він зараз обслуговує маршрути №205, 599 та 600. Жоден з них не їде на Троєщину, отож очевидно, що закупка автобусів була здійснена під інший, новий маршрут транспорту.
Тішить, що придбані автобуси – ще й відносно недорогі, завдяки тому, що вже мають певний пробіг. Вживаний автобус Вольво коштує близько 13 тис. євро, у той час як новий, але не дуже зручний мікроавтобус «Атаман» (такий, як на маршруті 14 МТ з Відрадного на Лук’янівську) – близько 70 тис. дол. Здається, купівлю б/ушних Volvo можна вважати вигідною справою.
Ось, що наразі відомо про 13 міських автобусів Вольво, закуплених перевізником Транс-Сіті:
- Усіх їх купили у червні 2021 року;
- Усі вони – гібриди, тобто, підлаштовані під дизель або електрику;
- Частина автобусів – білі, а частину вже пофарбували у стандартний колір для київського транспорту – жовтий;
- Усім цим автобусам вже надали державні номери України;
- Всередині ці автобуси мають більш-менш стандартний для нас вигляд: жовті поручні, рябенька оббивка;
- У Києві в цих автобусів можуть бути певні проблеми: і з обслуговуванням, і з сертифікацією (усе – через те, що це – гібридний транспорт);
- У таких автобусах може бути душно, адже вони розраховані на кондиціонери і мають замало відсувних кватирок. У наших умовах кондиціонери часто не працюють (або це обладнання взагалі демонтоване) і покладаються лише на відчинені кватирки.
Як би там не було, вітаємо рішення перевізника закупити зручніші автобуси для Києва. Сподіваємося, цей приклад наслідуватимуть й інші перевізники, і сфера приватних пасажирських перевезень у Києві нарешті позбудеться тісних і небезпечних маршруток!
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.