Як здати машину в автоломбард?
У Києві все активніше розвивається мережа автоломбардів – закладів, у яких достатньо швидко можна отримати велику суму грошей під заставу власного авто. Усі учасники угоди мають свої ризики і вигоди, проте саме цей вид ломбардів виручає, коли терміново потрібні гроші. Давайте розглянемо, як здати машину в автоломбард і що для цього потрібно.
Що таке автоломбард і як він працює?
Автоломбард працює за таким принципом:
- До послуг автоломбарду може звернутися власник автомобілю, якому терміново потрібні гроші у кредит;
- Проводиться спеціальна оценка автомобиля под залог для того, щоб визначити, на яку суму зможе розраховувати клієнт ломбарду;
- Автоломбард оголошує, яку суму коштів може видати клієнтові у кредит і під які відсотки. Зазвичай, тіло кредиту складає до 90% вартості автівки. Якщо ж говорити про відсотки, то вони доволі високі, адже такий кредит вважається швидким та немаленьким: 0,2%-0,3% на день, якщо кредит береться більш як на три тижні. Зазвичай, авто кредити за тривалістю не перевищують 6 місяців, адже в іншому випадку вони стають надзвичайно невигідні;
- Клієнт надає автоломбарду усі необхідні документи (власний паспорт, довідку про привласнення ідентифікаційного номеру, документи на машину, автоцивілку, а якщо автівка була набута у шлюбі і вважається спільною власністю з дружиною чи чоловіком – ще й свідоцтво про шлюб, паспорт і довідку про привласнення ідентифікаційного номеру дружині або чоловікові) та підписує угоди про позику і заставу;
- Автоломбард приймає машину на свою стоянку, яку зобов’язується охороняти та контролювати за допомогою відеонагляду;
- Клієнт отримує кредитні кошти та починає сплачувати відсотки за цим кредитом;
- По закінченні дії договорів клієнт, що повністю розрахувався з автоломбардом, забирає своє авто назад. Якщо ж розрахуватися йому не вдається, автоломбард продає автівку, а різницю між вартістю машини та сумою боргу передає клієнту.
Автоломбард: які є ризики та вигоди?
Ризики для автоломбарду: клієнт може «підсунути» викрадене авто, машину після аварії тощо.
Ризики для клієнта автоломбарду: вчасно не розрахувавшись із ломбардом, можна залишитися й без автівки.
Вигоди для автоломбарду: добре перевіривши автомобіль, можна бути спокійним, що з такою заставою клієнт точно розрахується з ломбардом і вчасно погасить кредит.
Вигоди для клієнта автоломбарду: швидкі гроші, які зазвичай можна отримати вже через кілька годин після звернення до автоломбарду.
Оформлення кредиту в автоломбарді
До такої процедури, як оформлення кредиту в автоломбарді, треба підійти з усією серйозністю, адже на кону – ваше авто. Юридично ця «операція» оформлюється у вигляді двох договорів, завірених нотаріусом:
- договір про позику (власне, про те, що клієнт бере у ломбарді кредит);
- договір про заставу (документ про те, що клієнт надає ломбарду своє авто у якості застави).
- також задокументованим має бути акт прийняття та передачі автомобіля.
Стосовно ж способу видачі грошей в автоломбарді, то він залежить від побажань клієнта та можливостей ломбарду: або готівкою, або банківським переказом.
Цікаво почитати у коментарях, чи зверталися наші читачі до послуг автоломбардів і як би вони охарактеризували цей досвід. Отож, чекаємо на коментарі!
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.