Як записати дитину в дитсадок у Києві? | Відрадний

Як записати дитину в дитсадок у Києві?

Протягом останніх місяців між батьками та керівниками дитсадків з’явився посередник – електронний реєстр запису дітей. Чиновники заявляють, що завдяки цьому сайту (його адреса – dnz.kiev.ua) тепер можна записати дитину до садочку, не виходячи з дому. Але чи все так добре у цій новації? Давайте розберемося, як тепер можна записати дитину до дошкільного навчального закладу.

Як не треба записувати дітей до дитсадку

Одразу ж зазначимо: твердження про те, що з появою електронного запису малят оформити їх до дитсадку стало легше, – неправдиве. Адже раніше батьки йшли напряму до навчального закладу, а тепер, перш ніж подати документи до обраного дитсадку, їм треба зареєструватися в електронному реєстрі.

Крім того, чиновники Київської міської державної адміністрації вводять батьків в оману, називаючи на сайті КМДА неправильний шлях оформлення дітей до садочків. За їхніми словами, для оформлення треба пройти кілька кроків:

1. Зареєструвати дитину на сайті dnz.kiev.ua, обравши до 5 пріоритетних дитсадків.

2. Протягом місяця поїхати до Центру надання адміністративних послуг районної адміністрації, подати заяву на запис дитини до дитсадка та отримати документ, що засвідчує подачу заяви.

3. Протягом 2 тижнів після подання заяви дочекатися дзвінка працівника Центру надання адмінпослуг, який повідомить, в якому з 5 «ваших» дитсадків є вільні місця.

4. І лише після цього можна напряму йти до навчального закладу і подавати документи на оформлення дитини.

Насправді ж, такий алгоритм дій не працює. Працівники Центру надання адмінпослуг Соломянської райдержадміністрації дуже дивуються, почувши про такий варіант запису до садку. За їхніми словами, все набагато простіше – можна:

- або зареєструвати дитину на сайті dnz.kiev.ua, обравши до 5 бажаних дитсадків, і одразу піти домовлятися з директором навчального закладу про зачислення дитини;

- або подати заяву на зарахування дитини до садочку у Центрі надання адміністративних послуг, і після цього вже домовлятися з директором. Як бачите, запис через Інтернет зовсім не обов’язковий: його замість вас здійснить оператор Центру після подання заяви.

Що ж чекає на батьків в обох випадках? Як краще зареєструвати дитину – з домашнього комп’ютера чи за заявою у Центрі надання послуг?

Електронний запис дітей до дошкільних навчальних закладів

1) Заходите на сайт dnz.kiev.ua. З правого боку – поля, які треба заповнити: прізвище та ім’я дитини, номер свідоцтва про народження, вік, той вік, з якого дитина піде до дитсадка, 5 рядків для обраних садочків та ваші контакти. Ліворуч – мапа Києва для вашої зручності: знайдіть там вашу адресу проживання, і біля неї побачите позначки навколишніх дитсадків. Детальної інформації про ці заклади на сайті, на жаль, зараз немає, тож скористайтеся пошуком, щоб знайти відгуки про них. Ще краще – обійдіть дитсадки біля вашого дому та поспілкуйтеся з вихователями й нянями, щоб скласти враження про ці дошкільні заклади. Таким чином, оберіть найбажаніші садки та внесіть їх до полів електронного запису.

Електронний запис до дитсадку

Електронний запис до дитсадку

2) Заповнивши усі поля для реєстрації дитини, вам покажеться наступна сторінка – дата вашої реєстрації, індивідуальний номер у реєстрі. До цього реєстру дані вашої дитини занесуть протягом 72 годин, тож не думайте, що електронний запис відбудеться миттєво. Крім того, на цій сторінці вам дадуть ідентифікатор користувача (логін) на пароль, щоб на спеціальній сторінці відстежувати стан запису та кількість малят у черзі. Обов’язково запишіть ці дані або зробіть скріншот.

Запис дитини до дитсадочку

Запис дитини до дитсадочку

3) Ось так виглядає чільна сторінка сайту, на якому можна відстежувати стан черги. Відповідно, праворуч треба ввести ваш логін та пароль (система одразу радить змінити ваш пароль, щоб він був більш надійний).

Відстежити чергу можна тут

Відстежити чергу можна тут

4) Стан запису дітей до дитсадків виглядає так: у кількох колонках (до 5, адже кожна колонка відповідає одному дитсадку) написані порядкові номери дітлахів та місяці й роки їхнього народження. Система анонімна, тож ви не побачите, як звати своїх «сусідів» по черзі. Кількість малят у черзі до всіх закладів – різна, адже деякі садочки більш популярні за інші (на цьому скріншоті таблиці подані не повністю).

Черги до дитсадків

Черги до дитсадків

5) Свій новий пароль для відстеження стану черги також одразу запишіть, щоб не забути. Ця електронна система дуже недосконала, тож, якщо ви забудете пароль, отримати його буде дуже проблематично. Тут все робиться вручну – скинути пароль може лише адміністратор. А він, до речі, може ніколи цього так і не зробити.

Втрата паролю

Втрата паролю

6) Вашу дитину зареєстровано, ви можете бачити дату її народження серед таблиць обраних дитсадків. Тож справу майже зроблено! Цю саму електронну таблицю бачить і адміністрація дитсадків, тож наступний крок – беріть документи та вирушайте на бесіду з директором дитсадку. Він розкаже вам, коли подавати документи до дитячого садочку (найчастіше це роблять у квітні кожного року) та як спорядити дитину до дитсадку.

Запис у Центрі надання адміністративних послуг Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації

1) Вам треба приїхати до цього Центру, який розташовано на першому поверсі приміщення районної адміністрації: пр. Повітрофлотський, 41 (за Макдональдсом на Севастопольській площі). Заходите до приміщення і обабіч заскленого консультаційного пункту бачите щось схоже на банкомат чи айбокс. Натискаєте на відповідні клавіші на екрані, в результаті обираючи те, по що ви прийшли – «запис дитини до дитсадку». Праворуч від екрану автомата розташоване віконце, через яке ви отримаєте талон. На талоні написаний ваш номер у черзі, час видачі талона та номер оператора, який вас буде обслуговувати.

Талон для черги

Талон для черги

2) Сідайте на зручному дивані чи кріслі та чекаєте на свою чергу, поглядаючи на табло, що висить вгорі. На табло зазначені номери операторів та номери талонів, власників яких обслуговують на даний момент. Звуковий сигнал сповіщає про те, що оператор готовий прийняти наступну людину з відповідним номером на талоні. Оператори Центру надання адміністративних послуг працюють в окремих кімнатках з комп’ютерами.

Центр надання адміністративних послуг Солом'янського району

Центр надання адміністративних послуг Солом’янського району

3) Тепер вам треба написати заяву на реєстрацію дитини в дитсадку (це те саме, що й електронний запис через Інтернет, але тут за вас все зробить оператор Центру). Ніяких письмових підтверджень, що ви подали заяву, вам не видають. Також ніхто не буде телефонувати вам і казати, що в якомусь садочку більше місць, а в якомусь – менше. Після подання заяви це вже буде вашими клопотами: самі відслідковуйте чергу в електронному реєстрі та домовляйтеся з адміністрацією дитсадків.

4) Єдиний плюс, заради якого варто їхати до Центру надання адмінпослуг, – це консультація. Тут вам можуть розповісти про особливості дитсадків району (санаторні садки, цілодобові тощо) та при вас подивитися, що відбувається із чергою до «ваших» садочків.

***

Як бачимо, запис дитини до дитсадку відбувається за два кроки: перший – це реєстрація в електронному реєстрі (самостійно чи у Центрі надання послуг) та домовленість з адміністрацією дитсадку. Тому зовсім не зрозуміло, чому можновладці рекламують цю новацію, як швидкий спосіб запису – реєстрація дітлахів стала довшою на один крок! Як би там не було, від зміни доданків сума не змінюється: дитсадки Києва залишаються переповненими, хоч як би до них дітей не записували. У тому-таки Центрі надання адміністративних послуг Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації оператори радять зазначати якомога більш ранній вік реєстрації дитини в дитсадку: краще віддати маля в 2 роки до ясельної групи, ніж у 3 роки так і не дочекатися місця у дошкільному навчальному закладі.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


4 коментарі до “Як записати дитину в дитсадок у Києві?”

  1. [...] значення, в яких завжди вмикають тепло першими. Це дитсадки, лікарні та подібні [...]

  2. [...] Ще одним важливим питанням для батьків є те, як влаштувати дитину в садочок. Зараз в Україні черга для запису дитини в дитсадок [...]

  3. [...] те, як записати дитину до електронної черги, ми вже писали, але в двох словах повторимо. Це такий [...]

  4. [...] Ще одним важливим питанням для батьків є те, як влаштувати дитину в садочок. Зараз в Україні черга для запису дитини в дитсадок [...]

Напишіть відгук


5 × = сорок