Як вирощувати мікрозелень на підвіконні?
Мікрозелень – це маленькі паростки овочевих, зернових та бобових культур, які останнім часом дуже модно вирощувати і додавати до салатів. І це й не просто модно, а й справді корисно, адже у зародках майбутніх рослин міститься цілий вир корисних речовин, закладених природою на їхній розвиток. Отож, вирощуючи мікрозелень, ми можемо збагатити свій раціон і додати до нього більше рослинних волокон. Вирощувати мікрозелень насправді дуже просто. Хочете, прямо зараз розповімо, як це робити?
Мікрозелень може рости у різних основах:
- У землі (для одного врожаю потрібен тоненький шар ґрунту, але зауважте, що після зрізання паростків вам доведеться промити їх у друшляку, аби змити рештки землі);
- У тонкому шарі вати, змоченому водою (але у такому разі треба буде ретельно слідкувати, щоб ватне покриття не пересихало);
- У льняних килимках, які продаються у садових магазинах (теж можуть пересихати, але загалом тримають вологу довше);
- Просто у воді (але за для цього потрібен спеціальний пророщувач – конструкція з кількох пластикових деталей, одна з яких буде помережана отворами; це – не найдешевший варіант отримання мікрозелені).
Яке насіння підходить для мікрозелені?
Мікрозелень вирощують з найрізноманітніших культур. Це не окремі рослини, а лише їстівні паростки поширених культур. Водночас, для споживання підходять паростки не всіх рослин. Ось, яке насіння можна пророщувати на мікрозелень:
1) Овочеві культури: буряк, мангольд, всі види капусти (і броколі також), редиска, дайкон;
2) Зернові культури: пшениця, соняшник;
3) Зелень: рукола (вона проростає найшвидше)
4) Бобові культури: горох.
Мікрозелень на смак нагадує плоди цих же рослин. Тобто, мікрозелень редиски має присмак редиски і навіть трохи пощипує язик, а паростки броколі нагадують смак капустяного листя.
Як вирощувати мікрозелень у льняних килимках?
Ми експериментувала з різними способами, але хочемо розповісти вам про найбільш оптимальний і простий – вирощування мікрозелені у льняних килимках. За кількадесят гривень ми купили цілий стосик цих килимків (вони чимось схожі на валяне полотно: так само переплетене з безлічі волокон і має товщину близько 5 мм) у магазині на Відрадному. Ми вирощуємо мікрозелень «набігами» (по кілька видів рослин раз на рік, коли дуже хочеться весни), отож, нашими темпами ведення домашнього господарства цих килимків вистачить явно на кілька років :)
Для пророщування мікрозелені треба взяти:
- Насіння
- Килимки з льону
- Пульверизатор з водою
- Пластиковий судок з кришкою (підійде найпростіший судок від харчових продуктів, а якщо кришки немає, можна використати фольгу).
Далі все робиться доволі швидко:
1. Вкладіть килимки на дно пластикового судку. Якщо килимки не дуже підходять за розміром, підріжте їх (це доволі цупкий матеріал, тому знадобляться ножиці для тканини) до потрібних параметрів.
2 Пульверизатором добре зволожте килимки. Вони мають стати дуже вологі, але зайвої води не має бути: вона не повинна текти.
3. На поверхні вологого килимку розкладіть насіння обраної рослини, розташуйте його більш-менш рівномірно. У цьому випадку в нас насіння дайкона.
4. Ще раз візьміть до рук пульверизатор і злегка зволожте насіння. Вода про стимулює його, і насіння швидше проросте.
5. Тепер накрийте судок кришкою і обережно поставте його у звичайний господарський пакет. Зав’яжіть ручки пакета – цим ви створите таку собі теплицю для гарного розвитку мікрозелені. Тепер цей пакет ви можете або поставити в тепле місце (наприклад, на кухонну шафку), або підвісити біля батареї. Словом, залишити десь у теплі.
Мікрозелені потрібні лише три умови:
- Волога
- Тепло
- Сонячне світло (це вже коли над льняним килимком піднімуться паростки).
Відповідно, ці умови треба забезпечувати на різних етапах вирощування мікрозелені на підвіконні. У самій теплиці насінню буде тепло і волого – завдяки цьому вже за день-два з посівного матеріалу проріжуться корінці. Вони вхопляться за волокна льняного килимку, а потім з насінин проростуть і самі паростки.
Протягом пророщування у лотку насіння треба буде провітрювати раз на добу: виймати лоток з пакету і знімати кришку на декілька хвилин (щоб насіння не згнило). Ну а після проростання варто буде зняти кришку та перемістити лоток на підвіконня: завдяки сонячному світлу паростки швидше тягнутимуться вгору. Тепер головною задачею буде не допустити пересихання килимка, тому просто час від часу перевіряйте його і підливайте трохи води.
Ось і все: вирощувати мікрозелень на підвіконні дуже просто! Вже через тиждень-два (залежно від того, яку культуру ви пророщуєте) ви зможете зібрати врожай – зрізати ножицями паростки з мініатюрними листочками. Далі залишиться лише додати мікрозелень до улюблених страв і насолодитися цим смачним і корисним продуктом.
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.