Як працює сонячний годинник? | Відрадний

Як працює сонячний годинник?

Сонячний годинник

Сонячний годинник

Не так давно у нашому мікрорайоні з’явився справжній сонячний годинник. Він розташований у парку Відрадний – між дитячим майданчиком та мостом (на тому місці, де раніше стояв «пам’ятник шарі»). Відвідувачі парку часто розглядають дивакувате зображення, проте не всі знають, як працює цей сонячний годинник.

Годинник на сонці

Годинник на сонці

Принцип роботи всіх сонячних годинників ось який: на землі намальоване коло – циферблат зі значеннями годин чи хвилин. Посередині кола стоїть стовп, який, залежно від часу доби, дає тінь і різні сторони. Та часова позначка, на яку вказує тінь, і вважається часом за сонячним годинником.

Час

Час

Звісно, сонячний годинник може працювати лише у сонячну погоду, адже тінь не можлива без сонця.

Годинник у парку Відрадний

Годинник у парку Відрадний

Проте сонячний годинник у парку Відрадний працює ще хитріше, ніж стандартні годинники. Виглядає він так: на землі плитками викладене коло неправильної форми, більше схоже на овал. Біля контурів овалу нанесені часові позначки – наприклад, 21:20. По центру кола розташований металевий щиток з дивакуватими надписами «1.05, 1.10» тощо. Що це за надписи і як користуватися сонячним годинником?

Схема сонячного годинника

Схема сонячного годинника

Надписи на щитку по центру годинника – це позначки місяців. Якщо ви хочете звірити годинник у травні, ставайте на позначку «1.05». Потім подивіться, куди від вас падає тінь. Це і буде приблизний час за сонячним годинником. Звісно, це буде лише приблизний час, адже ваша тінь буде досить широкою – часовий проміжок розмиється.
Ось так працює сонячний годинник на Відрадному. Тепер ви знаєте, як дізнатися час, якщо під рукою немає звичайного годинника чи мобільного телефону!

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


2 коментарі до “Як працює сонячний годинник?”

  1. [...] родючими мешканці Відрадного визнали груші біля сонячного годинника та біля входу поруч із Мамаєвою Слободою. За дари з цих [...]

  2. [...] «старомодних» настінних годинників, так само, як і сонячних годинників, відпала назавжди. Але ні – люди все одно продовжують [...]

Напишіть відгук


2 + п'ять =