Як отримати сертифікат про вакцинацію в Дії? Інструкція | Відрадний

Як отримати сертифікат про вакцинацію в Дії? Інструкція

Сертифікат про вакциацію в Дії

Сертифікат про вакциацію в Дії

Сертифікат про вакцинацію від COVID-19 – важливий документ у наш час. З його допомогою можна уникнути обмежень «червоної зони» і загалом продовжувати вести більш-менш активний спосіб життя: їздити у громадському транспорті, відвідувати соціальні установи, ходити до театрів та кіно, пити каву в улюблених кав’ярнях. Проте зараз багато хто стикається з питанням «як отримати сертифікат про вакцинацію у Дії». Ця електронна система має свої нюанси, тому ми вирішили розписати найпростішу інструкцію з завантаження сертифіката.

1. Для отримання сертифіката ви справді маєте пройти вакцинацію однією із зареєстрованих в Україні вакцин. Отож, переконайтеся, що ви вже пройшли цю процедуру. Якщо ж ні – запишіться на вакцинацію (нещодавно ми розповідали, як зробити це у Києві).

2. Сервіс «Дія» працює у двох форматах: це сайт і додаток для мобільного телефона. Отримати сертифікат про вакцинацію через додаток можуть лише ті громадяни України, в яких у додатку Дія є паспорт нового зразку – з біометрикою. Це і є відповідь на поширене питання «Чому не вдається завантажити сертифікат про вакцинацію в додатку Дія»: тому що сертифіката там не буде через неможливість довести вашу особу (ну а медичну інформацію надають лише людині про неї саму).

3. Найпростіший спосіб отримати сертифікат про вакцинацію – через портал Дія (diia.gov.ua). Радимо одразу скористатися саме цим шляхом, щоб зекономити час: додаток Дія часто глючить і лише дарма забирає час. Отож, зайдіть на портал Дія. Перше, що ви побачите – вимога авторизації на сайті. Авторизуватися на Дії можна лише за допомогою особистого ключа. Особистий ключ може бути трьох типів:

- файловий ключ

- апаратний ключ

- Дія.Підпис.

Портал Дія

Портал Дія

Декому вдається авторизуватися шляхом Дія.Підпис. Це – симбіоз порталу і додатку Дія: ви можете відсканувати додатком Дія QR-код, зазначений на сайті Дія, і перейти до створення підпису. Дія.Підпис – це багатовимірна ідентифікація обличчя, що вимагає від вас позування перед екраном телефона у різних ракурсах. Додаток сам підказує, наскільки близько треба піднести телефон до обличчя і як ним рухати (то дивитися прямо, то повернути голову праворуч, то нахилити ліворуч), а потім перевіряє, чи збігається ваш вигляд з фото на документах, що вже є у додатку Дія. Але у дуже багатьох користувачів саме на етапі перевірки фото Дія зависає, тому радимо все ж обрати інший шлях для створення підпису.

4. Найлегше – створити цифровий підпис в особистому кабінеті Приват24. Перейдіть там у вкладку Бізнес та, користуючись підказками, створіть цифровий підпис. Він має вигляд окремого файлу, який ви завантажите на свій комп’ютер та вигадаєте для нього пароль. Далі на порталі Дія треба вибрати вкладку Файловий ключ, перетягнути туди ваш файл з цифровим підписом та ввести пароль до цього підпису, який ви фіксували у Приват24.

5. Після того, як цифровий ключ підійде для порталу Дія, пройдіть наступні етапи перевірки – внесіть свої паспортні дані, адресу реєстрації, номер телефона та електронну адресу.

Внесення даних для отримання сертифікату

Внесення даних для отримання сертифікату

Авторизація на сайті Дія

Авторизація на сайті Дія

6. Далі ви будете пере направлені на сторінку порталу Дія з переліком усіх послуг, які надає цей сервіс. Знайдіть у списку сертифікати про вакцинацію та надішліть запит на отримання сертифікату. На ваш імейл одразу ж надійде лист про те, що запит вже перебуває в обробці, і скоро ви отримаєте сертифікат.

Запит на отримання сертифікату про вакцинацію

Запит на отримання сертифікату про вакцинацію

7. Сам же сертифікат надходить дуже швидко – буквально через декілька хвилин після надсилання запиту. На порталі Дія сертифікат про вакцинацію можна переглянути або завантажити. Обов’язково завантажте його і роздрукуйте, аби мати з собою під рукою про всяк випадок. Крім того, перенесіть файл з сертифікатом і на свій телефон.

Файл сертифікату (далі у назві файлу - прізвище отримувача)

Файл сертифікату (далі у назві файлу – прізвище отримувача)

Сертифікат про вакцинацію від коронавірусу: як він виглядає?

Сертифікат – це документ, який має текстову частину і QR-код для зчитування. Цей аркуш візуально розділений на чотири частини: його треба роздрукувати і скласти два рази «книжечкою». У сертифікаті є ім’я й прізвище вакцинованої особи, дата народження, назва вакцини від корона вірусу, кількість доз та дата останнього з цих щеплень (саме останнє щеплення дає відлік терміну дії сертифікату).

Сертифікат про вакцинацію від коронавірусу діє 1 рік. Якщо ви завантажили сертифікат не на сайті, а за допомогою додатку, то там можете побачити інформацію, буцімто сертифікат діє лише 6 місяців. Проте розробники Дії кажуть, що це помилка: у новіших версіях додатку Дія вказується, що сертифікат діє 12 місяців.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


7 × = чотирнадцять