Як на Відрадному ялинковий базар запрацював | Відрадний

Як на Відрадному ялинковий базар запрацював

Купити ялинку можна тут - на ялинковому базарі

Купити ялинку можна тут – на ялинковому базарі

Вечір 15 грудня. На Відрадному вже темно; місцеві мешканці повертаються з роботи і звертають увагу на новостворений ялинковий базар біля колишнього бюста Чубаря. Вічнозелені дерева продають в огорожі парканоподібного типу, біля неї стоїть «вітринна» ялинка, прикрашена велетенськими блискучими «цукерками». Київзеленбудівський мікроавтобус передбачливо затуляє половину базару, тож люди підходять ближче, щоб розгледіти, що тут продають.

На самому вході до базарчику висить прейскурант у файлику:

СОСНА ЗВИЧАЙНА

100 см – 80 грн

110 см – 88 грн

120 см – 96 грн

130 см – 104 грн

140 см – 112 грн

150 см – 120 грн

160 см – 128 грн

170 см – 136 грн

180 см – 144 грн

190 см – 152 грн

200 см – 160 грн

Окремий цінник виділили блакитній ялині: це маленьке деревце продають у горщику, і коштує воно близько 800 грн. Років 7 тому у Києві вже була подібна ініціатива – ялинку в горщику можна було використати для домашнього свята, а після цього – винести на вулицю та посадити в землю. Тоді ялинки у горщику продавали приватні підприємці і просили за таку «чудасію» 450 грн. Зараз же ініціатива доповзла і до комунальних служб – продавати ялинки довірили Київзеленбуду.

- Додому нести ялинку в горщику не слід: поки ви посвяткуєте всі свята, дерево загине. – Каже продавчиня ялинок.

- Ялини треба постійно поливати, бо посуха для них – смерть! – Додає дядечко, який, здається, прийшов сюди просто поговорити.

- А перед тим, як висадити ялинку в землю, варто радитися з Київзеленбудом? Мабуть, треба узгодити місце висадження? – Питаю я.

- Та ні, що ви! Нікому не кажіть, де посадили! Я он у селі одного разу посадив ті ялинки, то всі до одної повикопували! А три з них, між іншим, я ще й на базарі побачив – їх викопали з землі і продавали! – Не стримує емоцій місцевий балакун. Працівниця Зеленбуду лише киває головою, погоджуючись з ним.

На задньому фоні у цей час чоловік, маленька дівчинка і її бабуся пакують велику гарну ялинку. Продавчиня ялинок каже їм, щоб не забули взяти дерев’яну хрестовину: їх тут роздають безкоштовно, на додачу до ялин. «З вас – 120 гривень», – урочисто підсумовує вона.

У цей час до ялинкового «закапелку» заходить сивий чоловік інтелігентного виду.

- То це у вас ялинки по 120 гривень? – Каже він.

- Хіба це дорого?! – одразу підхоплює розмову балакун.

- Так, по 120 гривень. – Встигає сказати продавчиня, поки її «помічник» не відбив клієнта.

- То у вас тут якесь євангелістське общєство! – Вигукує інтелігентний покупець. – Лише 120 гривень? Точно, євангелістське общество… Давайте одну!

***

Ялинковий базар працюватиме аж до самого Нового року щодня з 8:00 до 17:00. Перетин пр. Відрадного і вул. Героїв Севастополя. Приходьте :)

* Фото зі сторінки Київзеленбуду у Фейсбуку.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


дев'ять + = 11