Відрадний, 32: зразковий будинок | Відрадний

Відрадний, 32: зразковий будинок

Проспект Відрадний 32

Проспект Відрадний 32

Не кожна відрадненська «птаха» долетить до трамвайного кола. А дарма: тут, прямо біля кінцевої зупинки 14 та 15 трамваїв, стоїть дуже гарна п’ятиповерхівка. Її адреса – проспект Відрадний, 32. Це – зразковий будинок нашого мікрорайону, адже він зі звичайного гуртожитку перетворився на сучасний утеплений будинок з гарним фасадом і не менш цікавою «начинкою».

Фасад будинку на проспекті Відрадному, 32 виконано у теплих кольорах. Одразу видно, що утеплювали будівлю не частинами, а одразу всю: на відміну від сусідніх житлових споруд, тут немає плямистого «окрасу». Завдяки чому цей будинок так виріс на тлі сусідських вбогих будинків? Мабуть, це питання цікавить усіх відрадненців, які бачили цю чистеньку п’ятиповерхівку. Як зробити так, щоб і інші будинки нашого мікрорайону перестали виглядати депресивно і випромінювали домашній затишок?

Відповідаючи на ці питання, ми можемо поділитися з вами двома новинами, одна з яких – гарна, а інша – погана.

1. Старенький будинок на проспекті Відрадний, 32 (рік побудови – 1962) повністю реконструювали коштом міста і будівельної компанії, а не мешканців.

2. Це було давно (за даними різних джерел в Інтернеті, чи то 2004-го року, чи то 2008-го), і зараз подібні програми навряд чи діють: через складну ситуацію у державі міські чиновники вже не «розкидаються» фінансуванням подібних речей.

Відрадний 32: двір

Відрадний 32: двір

Та все ж таки, давайте подивимося на досвід зразкового будинку на Відрадному: що він отримав завдяки реконструкції?

Реконструкція будинку була такою:

- Усіх мешканців гуртожитку (а до капітального ремонту це був саме гуртожиток) виселили, адже зробити цю роботу було неможливо, поки всередині будівлі були мешканці.

- Раніше за адресою проспект Відрадний, 32 був п’ятиповерховий трисекційний гуртожиток, а після реконструкції він житловим будинком з двома секціями посімейного заселення та секцією готельного типу.

- Стіни будівлі укріпили, зовні – утеплили та пофарбували, використовуючи фарби двох кольорів.

- На вході до під’їздів поставили сучасні двері. Всередині під’їздів також зробили ремонт: внутрішні стіни обклали кахлем.

- Прибудинкову територію будівельна компанія добре облаштувала, створивши зелені газони.

Під'їзд цього будинку

Під’їзд цього будинку

Цілком логічно, що вклавши копієчку у ці роботи, будинок спробували зробити прибутковим. Звідси – й готельна частина будівлі, й офіси на першому поверсі.

Але в основному, мешканці будинку отримали лише козирі: тепер, продаючи або здаючи в оренду тутешню нерухомість, вони пишуть в оголошеннях: «Будинок після реконструкції, чисті парадні, відгороджена своя територія, гарні планування квартир».

Відрадний 32: планування однокімнатної квартири

Відрадний 32: планування однокімнатної квартири

Будинок на Відрадному, 32 довго йшов до своєї реконструкції. Її ще 1998-го року планувала Науково-технічна рада Держбуду України, а сам Держбуд видав відповідний наказ 2000-го року. Головною організацією з реконструкції будинку було призначено Науково-дослідний інститут Проектреконструкція. Виконував реконструкцію Київміськбуд.

2012-го року будинок остаточно передали до комунальної власності (перед тим, для реконструкції, будівля була передана Київміськбуду). Нині він налічує 68 квартир, 67 з яких приватизовані.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


3 × сім =