Від ракети до кібербезпеки: технологічні переможці Громадського Бюджету-2020
Завершилося голосування за громадські проекти, запропоновані представниками громади Києва. Отож, хоч до оголошення переможців залишається два тижні, вже майже з певністю можна сказати, які саме ініціативи отримають бюджетне фінансування у наступному, 2020-му році. Ми проглянули велетенський перелік «прохідних» проектів і обрали для цієї публікації ті з них, які стосуються високих технологій та найближчих до Відрадного територій.
1. Лабораторія з мікроелектроніки та радіотехніки на Солом’янці, проект № 1077, лідер – Іван Пономаренко. Згідно з інформацією, на провулку Індустріальний, 2 буде обладнана сучасна лабораторія «для розвитку наукового потенціалу молоді та залучення громади Києва до науково-технічного розвитку». Мати безкоштовний доступ до цієї лабораторії будуть студенти та школярі. Як виходить з цієї статті https://vesti-ukr.com/strana/308444-maks-poljakov-i-firefly-aerospace-novyj-kosmos-dlja-ukrainy Україна має всі шанси стати космічною державою, тож нам потрібне покоління технічно грамотних розумників!
2. Експериментальна ракета Київ-1, проект №2002, лідер – Ксенія Семенова. Перша в Україні ракета експериментального класу буде створена для участі у міжнародних змаганнях. У лютому та березні 2020 року організатори закуповуватимуть матеріали для створення ракети, а у листопаді можна буде подавати заявки на участь у змаганнях.
3. Рік науки для Києва, проект №2100, лідер – Анастасія Шелевицька. Якщо ви ще не бували на чудових заходах Року науки, який вже вигравав бюджетування, радимо неодмінно відвідати їх у 2020 році! Зокрема, це будуть: «Марш за науку» у березні, Дні науки та Медичні пікніки у травні, конкурс наукової фотографії спільно з Вікіпедією у червні, Наукові пікніки у вересні та Дні науки у листопаді.
4. Шкільний хакатон Kyiv Smart City, проект №1808, лідер – Вікторія Оломуцька. Учні шкір з різних районів Києва створюватимуть роботів та програмуватимуть у режимі реального часу протягом однієї події. Загалом, у кожному районі столиці відбудеться по одному такому хакатону. З кошторису проекту бачимо, що хакатон базуватиметься на наборах конструкторів Lego – закуплять набори Mindstorms та Education.
5. «PROFLAB» науково-профорієнтаційний центр (КПІ ім. Ігоря Сікорського), проект №821, лідер – Олена Олійник. На Політехнічній вулиці, 6 буде створено осередок профорієнтаційного навчання для учнів 8-11 класів. Лекторії та майстер-класи допоможуть їм ознайомитися з інженерними, гуманітарними та ІТ-спеціальностями.
6. Robot Made Challenge – літня школа із створення роботів, проект №2151, лідер – Олег Мельничук. На вулиці Гарматна, 53 буде організовано літню школу зі складання роботів, чиї інструкції викладено у відкритий доступ. Проект розрахований на 20-40 учасників, отож взяти у ньому участь можна буде після відбору.
7. Інженерний хакатон, проект №1890, лідер – Олег Мельничук. За тією ж адресою – вул. Гарматна. 53 – має відбутися і цей науково-освітній хакатон із робототехніки, інженерії, програмування, електроніки та конструювання. В останній день хакатону свій проект треба буде презентувати аудиторії. Подія відбудеться у травні-червні 2020 року.
8. Practical CyberSecurity Days, проект №1942, лідер – Владислав Гріга. На проспекті Комарова, 1 (на території НАУ) відбудеться форум з кібербезпеки. Захід розрахований на студентів: провідні фахівці галузі поділяться з ними досвідом та розкажуть про захист інформації.
Аби потрапити на перелічені заходи, підписуйтеся на сторінки лідерів у Фейсбуку та слідкуйте за анонсами!
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.