Від ракети до кібербезпеки: технологічні переможці Громадського Бюджету-2020 | Відрадний

Від ракети до кібербезпеки: технологічні переможці Громадського Бюджету-2020

Рік науки

Рік науки

Завершилося голосування за громадські проекти, запропоновані представниками громади Києва. Отож, хоч до оголошення переможців залишається два тижні, вже майже з певністю можна сказати, які саме ініціативи отримають бюджетне фінансування у наступному, 2020-му році. Ми проглянули велетенський перелік «прохідних» проектів і обрали для цієї публікації ті з них, які стосуються високих технологій та найближчих до Відрадного територій.

1. Лабораторія з мікроелектроніки та радіотехніки на Солом’янці, проект № 1077, лідер – Іван Пономаренко. Згідно з інформацією, на провулку Індустріальний, 2 буде обладнана сучасна лабораторія «для розвитку наукового потенціалу молоді та залучення громади Києва до науково-технічного розвитку». Мати безкоштовний доступ до цієї лабораторії будуть студенти та школярі. Як виходить з цієї статті https://vesti-ukr.com/strana/308444-maks-poljakov-i-firefly-aerospace-novyj-kosmos-dlja-ukrainy Україна має всі шанси стати космічною державою, тож нам потрібне покоління технічно грамотних розумників!

2. Експериментальна ракета Київ-1, проект №2002, лідер – Ксенія Семенова. Перша в Україні ракета експериментального класу буде створена для участі у міжнародних змаганнях. У лютому та березні 2020 року організатори закуповуватимуть матеріали для створення ракети, а у листопаді можна буде подавати заявки на участь у змаганнях.

3. Рік науки для Києва, проект №2100, лідер – Анастасія Шелевицька. Якщо ви ще не бували на чудових заходах Року науки, який вже вигравав бюджетування, радимо неодмінно відвідати їх у 2020 році! Зокрема, це будуть: «Марш за науку» у березні, Дні науки та Медичні пікніки у травні, конкурс наукової фотографії спільно з Вікіпедією у червні, Наукові пікніки у вересні та Дні науки у листопаді.

4. Шкільний хакатон Kyiv Smart City, проект №1808, лідер – Вікторія Оломуцька. Учні шкір з різних районів Києва створюватимуть роботів та програмуватимуть у режимі реального часу протягом однієї події. Загалом, у кожному районі столиці відбудеться по одному такому хакатону. З кошторису проекту бачимо, що хакатон базуватиметься на наборах конструкторів Lego – закуплять набори Mindstorms та Education.

5. «PROFLAB» науково-профорієнтаційний центр (КПІ ім. Ігоря Сікорського), проект №821, лідер – Олена Олійник. На Політехнічній вулиці, 6 буде створено осередок профорієнтаційного навчання для учнів 8-11 класів. Лекторії та майстер-класи допоможуть їм ознайомитися з інженерними, гуманітарними та ІТ-спеціальностями.

6. Robot Made Challenge – літня школа із створення роботів, проект №2151, лідер – Олег Мельничук. На вулиці Гарматна, 53 буде організовано літню школу зі складання роботів, чиї інструкції викладено у відкритий доступ. Проект розрахований на 20-40 учасників, отож взяти у ньому участь можна буде після відбору.

7. Інженерний хакатон, проект №1890, лідер – Олег Мельничук. За тією ж адресою – вул. Гарматна. 53 – має відбутися і цей науково-освітній хакатон із робототехніки, інженерії, програмування, електроніки та конструювання. В останній день хакатону свій проект треба буде презентувати аудиторії. Подія відбудеться у травні-червні 2020 року.

8. Practical CyberSecurity Days, проект №1942, лідер – Владислав Гріга. На проспекті Комарова, 1 (на території НАУ) відбудеться форум з кібербезпеки. Захід розрахований на студентів: провідні фахівці галузі поділяться з ними досвідом та розкажуть про захист інформації.

Аби потрапити на перелічені заходи, підписуйтеся на сторінки лідерів у Фейсбуку та слідкуйте за анонсами!

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


4 − два =