Великдень у Мамаєвій Слободі | Відрадний

Великдень у Мамаєвій Слободі

Богослужіння та освячення великодніх кошиків

Церква Покрови Пресвятої Богородиці

Церква Покрови Пресвятої Богородиці

4 та 5 травня у козацькому селищі Мамаєва Слобода на вулиці Донця (Відрадний) відбудеться святкування Великодня. Тут можна буде взяти участь у Службі Божій, подивитися на цілонічне багаття, спробувати бити у дзвони та привітати оточуючих з воскресінням Христа.

Мамаєва Слобода: Великдень 2013

4 травня

23:00 У церкві Покрова Пресвятої Богородиці (церква на території Мамаєвої Слободи) розпочнуться читання діянь Святих Апостолів. «Далі, після виходу Хресним ходом священика та прихожан з церкви та стояння біля її західних врат, коли у замкненій церкві вже нікого з людей немає, янголи виводять Спасителя із гробу, а святі угодники виходять із ікон та цілуються між собою – Христосуються!», – анонсують у Мамаєвій Слободі.

Далі розпочнеться розпалення багаття неподалік церкви – наші пращури робили так, аби «прогнати смерть». «Очищення землі вогнем від усякої нечисті, що відбувалося під час «гоніння смерті» тривало цілу ніч, – розповідають у козацькому селищі. – Дрова підкидали, аби вогонь не гаснув, бо «янголи над селом літають». Дійство не припинялося до того часу, поки священик не стане перед царськими вратами обличчям до народу і не скаже: «Христос Воскрес!», а люди у відповідь йому: «Воістину Воскрес!».

5 травня

00:00 Святкова опівнічна. Хресний хід. Пасхальна Утрення. Царські Пасхальні часи. Великодня Літургія святого Іоана Золотоустого.

Після служби відвідувачі Мамаєвої Слободи зможуть піднятися на дзвінцю церкви та побити у дзвони. «На Великдень кожен намагався бодай кілька разів смикнути за мотузок і вдарити у церковні дзвони, адже це, за народними віруваннями, приносило родині щастя та достаток», – зазначено на сайті Мамаєвої Слободи .

4:30 – 13:00 Протягом цього часу у Мамаєвій Слободі будуть святити паски.

Адреса Мамаєвої Слободи: Київ, вул. Михайла Донця, 2 (мікрорайон Відрадний). Вхід до козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці вільний для освячення пасок до 13:00.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


1 коментар до “Великдень у Мамаєвій Слободі”

  1. [...] Покрова Пресвятої Богородиці (церква на території Мамаєвої Слободи). Адреса церкви: Мамаєва Слобода, Вулиця Михайла Донця, [...]

Напишіть відгук


× 8 = двадцять чотири