Велотріал і велоспорт на Відрадному | Відрадний

Велотріал і велоспорт на Відрадному

Велотріал. Фото з сайту velotrial.com.ua

Велотріал. Фото з сайту velotrial.com.ua

Активна молодь обирає активні розваги – зорбінг, скейтбординг, катання на роликових ковзанах, сноубординг… Але найпоширеніше хобі серед молодих людей – це велоспорт. Нині все більше хлопців та дівчат сідають на велосипеди та їздять Києвом на своїх байках. Хтось полюбляє велосипедні тури – виїзди за межі міста з ночівлею. А от BMX, велотріал і велобайк великої території не потребують: витворяти різноманітні трюки на гірських велосипедах можна й на невеликому майданчику.

Велотріал з’явився як окремий вид спорту наприкінці 70-х на початку 80-x років. Спортсмени, які займаються мототріалом (те ж саме, але на мотоциклі), стурбовані підготовкою підростаючого покоління, запропонували дітям тренуватися на велосипедах, а потім деякі визнали тріал на велосипеді більш цікавим.

Що таке велотріал?

Велотріал – це вид спорту, в якому велосипедист повинен пройти декілька так званих секцій з мінімальною кількістю торкань землі чим-небудь, крім велосипеда. Секції складаються з природних або штучно створених перешкод (наприклад каменів, колод, ящиків або котушок для телефонного дроту), для подолання яких спортсменам потрібно здійснювати стрибки разом з велосипедом і балансувати на ньому. Учасник, який за прохід усіх секцій в результаті набирає найменшу кількість очок, перемагає. Штрафні очки нараховуються за торкання до перешкод або землі.

Часто катання на тріал-байці зводиться до того, щоб дістатися місця з цікавою «темою», пострибати там і їхати в іншу точку. Або витратити час на вивчення нових «фішок».

Види велотріалу

Сучасний тріал поєднує в собі два основні види змагань: так званий «класичний» велотріал, в якому кожен учасник змагання заробляє штрафні очки, проходячи трасу, які потім сумуються, і за кращими результатами визначається переможець. Інший вид змагань більш видовищний і динамічніший – це «паралельний» або «швидкісний» тріал. Два учасники долають на швидкість дві однакові смуги перешкод змагаючись один з одним. Участь у змаганнях вільна, і ніхто не заважає людині оволодіти кількома трюками, випробувати свою долю.

Велоспорт на Відрадному

Прихильників тріалу на Відрадному достатньо, але місць для зустрічей велосипедистів в нашому мікрорайоні – обмаль. Тим більше, якщо мова йде саме про тих людей, які люблять не просто їздити на байках, а виробляти різноманітні трюки і долати перешкоди. Тут потрібні цікаві штучно створені майданчики з перешкодами, адже рівнинний рельєф для велотріалу не підходить.

Інша справа – звичайна їзда на велосипеді: можна покататися у парку Відрадний (частенько тут їздять батьки з дітьми або ті, хто хоче підтримувати хорошу форму), а можна гайнути й за межі району – за маршрутом «двійки» (автобуса №2) виїхати на менш людну Борщагівку і поїздити там.

Де взяти велосипед на Відрадному?

Найкраща відповідь – купити байк, щоб він був вашою власністю. Причому, багато велосипедистів переконані, що купувати краще б/ушний велосипед, перевірений часом. Але якщо ви не маєте далекоглядних планів стосовно двоколісного друга, то візьміть велосипед напрокат!

Неподалік Відрадного є пункт прокату велосипедів «Велики», він розташований біля станції метро Берестейська на вул. Лагерній, 30. Прокат велосипеда в Києві на одну добу коштує від 55 грн, тож це зовсім не дорого. Але беручи в оренду велосипед, не забудьте взяти з собою побільше грошей і документи (паспорт або права) – їх у вас візьмуть у заставу.

Велоспорт – це цікаво, весело та корисно для здоров’я. Оберіть те, що вам більше подобається – трюки на гірських велосипедах чи поїздки на звичайних байках – і отримайте насолоду від їзди!

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


3 × = три