Варення Відрадненське. З паркових груш :)
Поки більшість киян зранку додивляється останній сон, до парку Відрадний приходять вони. Мисливці за грушами! Кульки, сумки, кравчучки і навіть довжелезні палиці – без них не обходиться жодна ранкова «вилазка». Чоловіки, жінки, бабусі та дідусі полюють за стиглими грушами, знімають їх з дерев, піднімають із землі, кладуть до своїх пакунків та несуть додому. І ми точно знаємо, що вони роблять з цими фруктами далі – Відрадненське варення! Смачне грушеве варення на зиму :)
Плодових дерев у парку Відрадний багатсько, але груш все одно на всіх охочих не вистачає. Тому кожен намагається прийти до парку якомога раніше – щоб зібрати найкращий та найціліший «врожай». Збирачі фруктів зазвичай ходять поодинці і не люблять, коли до «їхньої» груші підходить хтось іще. Інколи вони навіть сваряться за «місце під деревом»!
Хоча чого там сваритися – ми ж знаємо, де росте найкраща груша парку. Плоди найбільшого розміру дає груша, що між парканом з Мамаєвою Слободою та парковим смітником.
Минулого року багато груш народ збирав від дерева, що біля сонячного годинника і сходів, але цьогоріч там майже немає гарних фруктів. Зате непогано плодоносить грушка між пам’ятником журналістам та основною алеєю парку. Ось її вершечок на фото:
Отож, збирайте груші – та мерщій додому, поки вони не зіпсувалися! Для приготування грушевого варення вам знадобляться:
- Груші – 1 кг (мається на увазі кілограм саме м’якоті, тому зорієнтуватися краще вже після нарізання дольок)
- Цукор – 0,5 кг
- Гілочки м’яти – 3 шт. невеликого розміру.
До слова, м’ята також у нас місцева – знайдена у заростях приватного сектору на Відрадному ;)
Як приготувати смачне варення з груш?
1. Наберіть миску води і ретельно промийте усі грушки. Додатково сполосніть кожну з них під проточною водою. Далі поріжте груші дольками, щоб до варення не потрапили хвостики та серединки з насінням. Одразу складіть грушеві шматочки до каструлі, в якій будете потім готувати вариво.
2. Насипте до каструлі з грушами весь приготований цукор.
3. Добре перемішайте груші з цукром, накрийте кришкою (щоб оси з вулиці не налетіли) та дайте постояти 30-60 хвилин. За цей час фрукти мають пустити сік – такий собі «бульйон», в якому потім будуть варитися.
4. Якщо груші вже пустили стільки соку, як на фото, можна ставити каструлю на повільний вогонь.
5. Тим часом, промийте гілочки м’яти та подрібніть їх ножем.
6. Додайте до груш із соком шматочки м’яти, добре перемішайте. Звісно, грушеве варення можна приготувати і без м’яти, проте саме ця пряна рослина додасть смаколику неперевершеного свіжого аромату.
7. Доведіть майбутнє варення до кипіння та проваріть у киплячому стані протягом 5 хвилин. Після цього відставте варення від вогню і дайте повністю вистигнути.
8. Охололе варення знову поставте на невеликий вогонь і прокип’ятіть ще 5 хвилин. Знову вимкніть вогонь і дайте охолонути. Протягом кожного «сеансу» на плиті варення ставатиме все густішим та густішим.
9. Востаннє (втретє) поставте варення на вогонь і знову проваріть його протягом 5 хвилин. Поки варення вариться, простерилізуйте банку та кришку до неї (просто прокип’ятіть у мисці з водою протягом 10 хвилин у положенні догори дном). Готове варення з груш і м’яти одразу покладіть до гарячої банки та закрутіть гарячою кришкою.
Ось таке воно, грушеве варення з парку Відрадного! Найкраще, найсмачніше і найсолодше :) А ви збираєте грушки у нашому парку? Як їх вживаєте?
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.