Вакцинація від коронавірусу у Києві: де зробити щеплення | Відрадний

Вакцинація від коронавірусу у Києві: де зробити щеплення

У дорослій поліклініці в Медмістечку почали вакцинувати від COVID-19 всіх охочих. Для цього треба лише прийти до кабінету щеплень, заповнити згоду та назвати, з яким лікарем у вас заключна декларація. Далі – детальна розповідь про те, як вакцинуватися від коронавірусу.

Як потрапити на вакцинацію від COVID-19?

Вже кілька місяців у Києві вакцинують від коронавірусу людей старшого віку: спочатку до списків заносили тих, кому за 80 років, потім – кому за 60. Від вакцинації багато хто відмовлявся, але водночас, безліч більш молодих людей не могли отримати щеплення, як би вони не хотіли.

Молодь могла випробувати три шляхи запису на вакцинацію:

-        Реєстрація у черзі в додатку Дія

-        Реєстрація у черзі для лідерів думок та публічних людей

-        Пряме звернення до сімейного лікаря з проханням записати в чергу на вакцинацію.

Жоден з цих шляхів не діяв на 100%: вакцинуватися вдавалося мало кому. Кинувши марні спроби, ми вирішили обрати найпростіший варіант – просто піти до кабінету щеплень дорослої поліклініки в Медмістечку (пр. Любомира Гузара, 3) і випробувати своє щастя. Це виявився єдиний правильний шлях :)

Пункт вакцинації від COVID-19 на Відрадному

Існує електронна мапа пунктів вакцинації: на ній видно всі точки Києва, де можна отримати вакцину від корона вірусу. На Відрадному такий пункт лише один – у дорослій поліклініці Медмістечка.

Доросла поліклініка Медмістечко Київ

Доросла поліклініка Медмістечко Київ

У самому приміщенні поліклініки зараз триває великий ремонт: центральний вхід не працює, а всередині майже весь перший поверх відгороджений обмежувальною стрічкою. Потрапити до сімейних та профільних лікарів зараз можна лише з внутрішнього «чорного» входу, сходи якого ведуть одразу на другий поверх.

Вакцинація від коронавірусу Київ

Вакцинація від коронавірусу Київ

Для щеплень від коронавірусу тут відвели ціле крило на першому поверсі. Вхід до цього крила також розташований з внутрішнього боку – з боку лікарень, а не швидкісного трамвая. Для вакцинації об лаштований окремий вхід: сюди люди заходять лише на щеплення.

Графік роботи кабінету щеплень від COVID-19 в Медмістечку:

Понеділок – 8:00-16:00

Вівторок – 8:00-16:00

Середа – 8:00-16:00

Четвер – 8:00-16:00

П’ятниця – 8:00-16:00

Субота – вихідний день

Неділя – вихідний день

Сам кабінет щеплень має номер 105. Перед ним стоять столи та стільці для відвідувачів: тут можна заповнити згоду на щеплення та посидіти після введення вакцини (бажано бути неподалік від медичного персоналу впродовж півгодини після щеплення). Також у цьому крилі розташована вішалка, на яку просять повісити верхній одяг, перш ніж зайти на щеплення.

Кабінет щеплень від COVID-19

Кабінет щеплень від COVID-19

Спершу вам пропонують заповнити письмову згоду на щеплення. Для цього на столі лежать друковані бланки: вам треба лише відповісти на запитання про самопочуття, вказати свою адресу та поставити підписи. Ручку з собою можна не брати: тут є потрібні канцтовари.

Згода на щеплення від коронавірусу

Згода на щеплення від коронавірусу

Згода на вакцинацію від COVID-19

Згода на вакцинацію від COVID-19

Після заповнення згоди вам варто зайти до маленького кабінету: тут за комп’ютерами сидять двоє працівників та вносять до електронної бази дані одразу двох пацієнтів. У вас запитають про те, з яким лікарем у вас підписана декларація (але загалом, вакцинують і тих, хто без декларації) і про те, якою рукою ви пишете. Якщо ви правак, робити щеплення слід у ліве плече; якщо шульга – у праве плече. Так ви краще перенесете щеплення і менше страждатимете від ниття у руці.

Далі вам треба буде зайти безпосередньо до кімнатки, в якій проводять щеплення. При вас медсестра відкриє упаковку та введе вакцину. Щеплення від коронавірусу у Києві станом на кінець квітня 2021 роблять препаратом AstraZeneca виробництва Кореї.

У кабінеті щеплень Медмістечка вакцинують правильно:

-        Щеплення роблять у неробочу руку;

-        Колють препарат у центр дельтовидного м’яза;

-        Після щеплення прикладають спиртовий матеріал до місця введення вакцини та радять посидіти півгодини у коридорі.

Вакцинація від COVID-19 у Києві

Вакцинація від COVID-19 у Києві

Для того, щоб вважати щеплення завершеним, потрібні дві дози вакцини від COVID-19. Отож, у Медмістечку після першої дози просять вас прийти по наступну – через 3 місяці.

Куди вносять дані про щеплення?

Інформацію про серію і номер препарату вносять в електронну базу. Це відбувається у тій кімнатці, де у вас запитують про декларацію з сімейним лікарем (тобто, у кабінеті перед самим щепленням). Після цього дані про вакцину потрапляють до електронного реєстру, який може відкрити в себе ваш сімейний лікар. Крім того, сімейний лікар може роздрукувати цю інформацію у вигляді спеціальної форми для запису щеплень.

Серію та назву вакцини не заносять до вашої медичної картки, отож її брати з собою не треба. Крім того, ці дані не вносять навіть у паперовий паспорт вакцинації, якщо у вас такий є (останніми роками цю паперову книжечку безкоштовно видавали усім вакцинованим у дорослій поліклініці у кабінеті щеплень). Пояснюють це тим, що у «коронавірусному» крилі працівники мають справу лише з електронною базою, а от вручну переписати з бази ці дані може вже сімейний лікар. Проте після першої дози цього не зробить і сімейний лікар: одна доза не вважається повним захистом від хвороби, тому «витяг» з бази даних про вакцинацію вам зможуть зробити лише після другої дози.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


× 6 = дванадцять