Утеплення квартири: як не змерзнути взимку? | Відрадний

Утеплення квартири: як не змерзнути взимку?

Утеплена батарея

Утеплена батарея

Цьогоріч тема тепла в Україні особливо актуальна. І поки хтось із киян вихваляється надмірно гарячими батареями, а хтось перекриває вулицю, бо тепла у квартири ще не дали, радимо ознайомитися зі способами утеплення квартири своїми руками. Точніше, мова піде про ті кроки, якими ви можете самостійно підняти температуру повітря у приміщенні, не чекаючи на «манну небесну» від чиновників.

Як зробити утеплення квартири?

Відповідей на це запитання – кілька. Все залежить від ваших фінансових можливостей і ставлення до тих чи інших підходів. Отже, ось такі є способи утеплення будинку (квартири):

Утеплення фасаду. Фото з сайту promalpi.blogspot.com/

Утеплення фасаду. Фото з сайту promalpi.blogspot.com

1. Утеплення фасаду. Мова йде про фіксування пінопластових плит на зовнішніх стінах будинку та покривання їх шаром фарби. Активісти, які виступають за раціональне використання тепла, дещо критикують цей спосіб. Вони зазначають, що «клаптикове» утеплення не настільки ефективне, як обліплення пінопластом усього будинку. Мовляв, якщо ви утеплили свою квартиру, а ваші сусіди лишилися з голими стінами, через їхню квартиру до вас просочуватиметься холод. Тим не менш, утеплення фасадів у Києві зараз дуже поширене. Щоправда, часто такі «клаптикові» нарости на будинках виглядають смішно: наприклад, коли одні мешканці будинку фарбують свій утеплений «квадратик» в яскраво-рожевий колір, інші – у салатовий, ще хтось віддає перевагу блакитному відтінку… До речі, знайомтеся: проект Интерьерные Заметки підкаже вам, як правильно і гарно зробити ремонт!

Радіатор опалення. Фото з сайту smremont.com

Радіатор опалення. Фото з сайту smremont.com

2. Заміна радіаторів. На цей «капітальний» крок наважуються далеко не всі. І все через те, що батареї і їхній монтаж коштують недешево. Але з новим радіатором з’являється беззаперечний плюс – можливість самостійно регулювати тепловіддачу батареї, прикручувати її у теплі дні, щоб занадто не пекла. Також, якщо ви вирішите міняти радіатор, візьміть до уваги можливість заощадити гроші: стару батарею ви можете здати до пункту прийому металобрухту і отримати за неї кількасот гривень. На Відрадному подібних пунктів достатньо, один з них розташований у приватному секторі за будинком №98 на вулиці Патріотів.

3. Встановлення теплового екрану за батареєю. Фольгований матеріал (його ви можете побачити на першому фото до цієї публікації) має бути не тоншим за 5 мм. Саме тоді він буде ефективно відштовхувати тепло до кімнати і не дозволяти зовнішній стіні будинку нагрітися. Тепловідбивач (так називається фольга) буває на клейовій основі і без неї (у такому випадку треба наносити на тильний бік теплового екрану двобічний скотч або клей для шпалер). На Відрадному ви можете купити тепловідбивач на ринку під мостом (на перетині Лепсе і Комарова). Зайшовши на територію ринку, на вулиці треба завернути праворуч і знайти ятку з господарчими товарами, де й продається така фольга. Також вона час від часу з’являється в продажі у господарчому магазині у будівлі цього ринку на 1 поверсі.

Короткі штори. Фото з сайту domadiz.ru

Короткі штори. Фото з сайту domadiz.ru

4. Заміна штор. З цього можна сміятися, але банальне відкриття доступу до радіатора збільшує температуру в приміщенні на кілька градусів! Саме тому експерти з економії тепла радять не користуватися шторами чи фіранками. Якщо без штор квартира здається вам не такою затишною, є ще один вихід: повісити короткі штори, нижній край яких торкався би до підвіконня.

Тепла підлога. Фото з сайту stroyklim.com

Тепла підлога. Фото з сайту stroyklim.com

5. Встановлення теплої підлоги. Тут без допомоги фахівців не обійтися. Зазвичай, теплу підлогу встановлюють у приміщенням з кахлем на підлозі – у ванній, на кухні, в коридорі. Проте варто взяти до уваги, що лікарі не радять утеплюватися таким чином. Тепла підлога додатково сушить повітря, яке взимку й без того висушене радіаторами. Ну а надміру сухе повітря призводить до частих респіраторних захворювань та почастішання головного болю. Відтак, наважуючись на теплу підлогу, не забудьте купити й зволожувач повітря!

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


4 − = один