У садочках Відрадного – щеплення від поліомієліту | Відрадний

У садочках Відрадного – щеплення від поліомієліту

Оральна поліовакцина

Оральна поліовакцина

Сьогодні, 21 жовтня, в Україні розпочалася додаткова 3-турова імунізація проти поліомієліту. Щеплювати будуть і тих дітей, які за календарем щеплень вже приймали вакцину від цієї хвороби (тобто, позапланово), і тих, хто свого часу пропустив це щеплення. Такий рішучий підхід до імунізації пов’язаний з випадками цієї важкої хвороби, зафіксованими у Закарпатській області.

Про старт великої кампанії проти поліомієліту у Міністерстві охорони здоров’я України повідомили сьогодні на прес-конференції. А у садочках Відрадного ще вчора знали про нововведення: медсестри до вечора вивчали історії вакцинацій садочкових малят та визначали, кому з них який тип вакцини показаний.

- ОПВ (оральна поліовакцина) – це стандартна крапелька фіолетового кольору, яку крапають дитині в рот (саме так виглядає перша планова імунізації від поліомієліту);

- ІПВ (інактивована поліомієлітна вакцина) – введення вакцини у вигляді уколу.

Щеплення у вигляді краплі отримають діти, вже щеплені від поліомієліту. А укол «світить» тим, хто планове щеплення пропустив.

Батькам у садочках дають документ на підпис – перелік прізвищ дітей, біля яких треба поставити дату і залишити «автограф» у разі згоди на щеплення. Можна й відмовитися, але у такому разі можливість перебування дитини в садочку розглядатимуть окремо. «Можуть навіть виключити з садочку», – кажуть у дошкільних навчальних закладах.

Додаткова імунізація від поліомієліту складатиметься з трьох етапів, і нині стартував лише перший з них. Загалом, діти мають пройти по два етапи імунізації.

1 етап імунізації: щеплення отримують усі діти віком від 2 місяців до 6 років. Попередньо щеплені від поліомієліту – шляхом оральної полівакцини, а ще не щеплені – через інактивовану поліомієлітну вакцину.

2 етап імунізації – через місяць: щеплення живою оральною полівакциною (крапля) і для тих, хто раніше щеплювався, і для тих, хто уникав імунізації.

3 етап імунізації – ще через місяць: будуть щеплюватися діти віком від 2 місяців до 10 років. Третій тур імунізації буде розрахований на тих, хто не встигне вакцинуватися протягом двох попередніх етапів.

«Вакцина ОПВ має підтверджений профіль якості, безпечності та ефективності. ОПВ вакцина захищає від інфікування поліовірусами будь-якого типу, зупиняє передачу вакциноспорідненого поліовірусу в популяції», – сказав на прес-конференції Міністерства охорони здоров’я головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.

Фото з сайту womanadvice.ru

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


4 × = дванадцять