У приватному секторі знову палять листя | Відрадний

У приватному секторі знову палять листя

Дим

Дим

Кожної осені Відрадний опиняється в диму. Наш мікрорайон з різних боків оточує приватний сектор: і за проспектом Відрадним, і за бульваром Лепсе розташовані невеликі будинки. Мешканці таких будинків полюбляють палити листя, тому по вечорах Відрадний затягує димом. Торік ми вже писали про те, що за цим протизаконним діянням був помічений Київзеленбуд. Ну а цьогоріч мешканці мікрорайону пробують боротися із паліями з приватного сектору. Навіть відповідну скаргу до київської влади написали.

«З настанням осені жителі приватного сектора палять листя на своїх ділянках або поруч з ними. Загальновідомо, що таке спалювання вкрай небезпечне для здоров’я жителів, – пише скаржник. – При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючих без доступу кисню листі виділяється бензапірен, який здатний викликати у людини ракові захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одна з найбільш отруйних для людини речовин».

Відрадненський активіст пропонує поінформувати мешканців нашого мікрорайону (це стосується і Відрадного, і Караваєвих Дач, де й зосереджений приватний сектор) про те, які закони і норми вони порушують, які штрафи або інші заходи вживатимуться в їх відношенні при порушенні цих норм і законів, якої шкоди спалювання листя завдає їхньому ж здоров’ю.

«Біля деяких будинків по кілька місць із залишками від багать. Тому виявити хоча б частину таких порушників не так важко, а далі – вжити відповідних заходів (попередження та профілактичні бесіди), – відзначає заявник. – Пропоную поширити інформаційні листівки або брошури з докладним описом про шкоду для здоров’я і норми закону, що порушуються щодня кількома мешканцями приватного сектора «Кардачі». Хочу звернути увагу, що дим від таких багать не піднімається вгору, а «розтікається» по району і довго не вивітрюється. Дихати нічим!»

Нам цікаво почути думку наших читачів: що ви думаєте про спалювання листя і чи турбує вас димова проблема?

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


2 − два =