У НАУ виявили порушень на 2,3 млн грн | Відрадний

У НАУ виявили порушень на 2,3 млн грн

НАУ. Фото з сайту vk.com

НАУ. Фото з сайту vk.com

Національний авіаційний університет – ця освітня перлина і навчальний заклад багатьох мешканців Відрадного – опинився на межі скандалу. Представники Державної фінансової інспекції України виявили у цьому виші фінансові порушення на 2,3 млн грн. Причому, тутешні викладачі отримали більше коштів, ніж треба, а студентів, навпаки, обділили.

Ревізія фінансово-господарської діяльності Національного авіаційного університету стосувалася дворічного періоду діяльності НАУ: з 1 липня 2012 року по 1 липня 2014 року.

Держфінінспекція, яка контролює рух державних коштів, виявила, що в авіаційному університеті недотримувалися законодавства з оплати праці. Ось, наприклад, найяскравіші випадки порушень, знайдені у виші:

- Бухгалтерська служба університету з коштів загального фонду покрила видатки спеціального фонду. Відтак, зайво виплатила доплати викладачам (за вчене звання та науковий ступінь, надбавку за вислугу років, премії, зарплати сумісникам за невідпрацьований час, індексацію студентських стипендій тощо). Загалом, сума коштів, яку фахівці ДФІ називають незаконно витраченими, у цьому напрямку становить 688 тис. грн.

- У бухгалтерському обліку та фінансовій звітності НАУ безпідставно прописали фактичні видатків на виплату матеріальної допомоги студентам на загальну суму 150 тис. грн. Ці гроші університет переказав на рахунки студентської профспілкової організації, однак та їх студентам не виплатила.

- Посадовці університету не за призначенням використали кошти загального фонду: вони списали 412 тис. грн із цього фонду на оплату комунальних послуг, спожитих під час виконання науково-дослідних робіт. Проте кошти для цієї мети треба було брати зі спеціального фонду.

- 345 тис. грн університет переплатив за прибирання та утримання своєї території. Працівники Державної фінансової інспекції виявили, що ці кошти були сплачені двом приватним товариствам, які завищили обсяги і вартість наданих послуг.

- Те саме – і з ремонтними роботами. Тут за завищеною вартістю оплатили ремонтні та інші роботи, безпідставно списали пальне й навіть сплатили за комунальні послуги замість орендаря!

- У бухгалтерському обліку навчального закладу не було відображено вартості основних засобів, отриманих під час виконання науково-дослідних робіт, а також модернізації аеродинамічного та експериментального комплексів, що становлять національне надбання України.

Наразі ДФІ передала матеріали ревізії до Прокуратури м. Києва та поінформувала про результати цієї перевірки Генеральну прокуратуру України та Службу безпеки України.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


8 − = три