У Мамаєвій Слободі переселили волів | Відрадний

У Мамаєвій Слободі переселили волів

Велика рогата худоба у Мамаєвій Слободі

Велика рогата худоба у Мамаєвій Слободі

Слобідський центр Відрадного нещодавно зазнав неабияких перетворень. Велика рогата худоба (іншими словами, воли) тепер живуть ближче до входу на територію «Мамаєвої Слободи», а не у дальньому куті, як було багато років. Власне, воли – це перша живність, яку зараз зустрічають відвідувачі Слободи, повернувши праворуч із центральної дороги, що веде від воріт.

Зараз на території історичного селища мешкають шестеро волів, двоє з яких – телята. У деяких з цих величних тварин є чорні кола довкруж очей, у деяких – нема, проте усі вони – світло-бежевого кольору та з довгими заокругленими рогами. Як зазначено на табличці біля загороди з волами, це – саме такі тварини, які свого часу допомагали перевозити чумакам сіль.

Воли у Києві

Воли у Києві

Що ще нового у «Мамаєвій Слободі»?

- Свиней вже нема. Влітку 2020-го року окрім дорослих свиней, тут були й два поросятка, проте станом на початок 2021-го року у «свинячій» загорожі паць знайдено не було.

- На майдані залишилася лише одна гармата на дерев’яних колесах: її «сусідка» ще влітку була вже така нахилена, що очевидно, розвалилася з кінцями.

- Зникли кролі. Пошуки кроликів по всіх закапелках «Слободи» не дали результатів: гризунів там нема. Хоча ще рік тому по галявинах вільно бігали два вгодовані кролі.

- Біля озера з’явився новий об’єкт для фото – стародавній дерев’яний віз. Його встановили біля того місця, де на воді стоїть човен. Тобто, неподалік від містку через озеро.

- Овець розвели по трьох загорожах. Якщо раніше баранці зустрічали відвідувачів біля входу та вже наприкінці скансену (навпроти шинку), то зараз для них з’явилася й третя локація – між озером та вивищенням, де раніше жили воли. До речі, ось тут українська компанія успішно продає комбікорм для великої рогатої худоби – саме таку їжу полюбляють корови й воли. А вівці залюбки їдять огірки, кабачки, моркву та капусту – усі хрусткі овочі, які можуть принести з собою відвідувачі.

Ось такі новини. А ви часто відвідуєте «Мамаєву Слободу»? Нагадуємо адресу селища: Київ, вул. Донця, 2.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


9 − = сім