Технічний трамвай на маршруті 14-го
Вчора (7 червня) біля 21:00 замість 14 трамваю його маршрутом курсував технічний вагон №АВ6 – страшненький трамвай без вікон. Люди, що чекали на транспорт на зупинках, підозріло дивилися на нього, та все ж сідали всередину.
Мешканцям Відрадного добре знайомі ситуації, коли електротранспорт ламається, і доводиться користуватися альтернативними способами діставання на роботу. У таких випадках інколи замість 27 тролейбусу чи трамваїв №14 і 15 на маршрут пускають так звані технічні вагони – транспорт із затемненими вікнами, з лавками замість звичних сидінь. Зазвичай, у такому вагоні перебуває не лише водій, а і його колега, який приймає оплату за проїзд замість кондуктора.
Вчорашній технічний вагон підвозив людей теж не задарма – усі охочі під’їхати трамваєм мали заплатити помічнику водія 1 грн 50 коп., як за трамвайний талон. Проте талонів пасажирам не давали. Їх у водія та його помічника просто не було, адже такий транспорт призначений для перевезення працівників трамвайного депо, а не пасажирів.
До того ж, технічний трамвай виїхав на маршрут не задля заміни робочого транспорту – за 2 хвилини перед ним людей з зупинок забирав звичайний трамвай без жодних поламок. Можна хіба припустити, що вагончик їхав до кінцевої зупинки 14 та 15 трамваїв – Автогенного заводу на проспекті Відрадному – аби надати допомогу котромусь з «припаркованих» там трамваїв.
Та кияни не дуже звертали увагу на відсутність квитків і причини для появи трамвайного «привида» на коліях. Більш цікавим було начиння технічного вагону – такої собі робочої кімнатки працівників Київпастрансу. Тож вечірні пасажири крутили головами на всі боки, розглядаючи диво-трамвай.
Посередині вагона було порожньо, більш просторо, ніж у звичайному трамваї. Натомість, під усіма стінками були розташовані меблі для працівників трамвайного депо: три койки, один стіл, один стіл з шухлядами (на зразок комоду), кілька трамвайних сидінь і аж вісімнадцять шафок для речей. Біля заднього вікна трамваю було розташовано кермо – для того, щоб цей вагончик міг їздити в обох напрямках.
Працівники трамвайного депо – два старших чоловіки – поводилися дуже добродушно і жартували з пасажирами. На запитання, чи часто вони їздять цим маршрутом, чоловіки відповіли анекдотом: «Працюємо по пожежах. Коли пожежі – то хоч стріляйся, а так – цілком можна працювати»!
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Я ездил в Пущу-Водицу на техпомощи
Теж замість звичайного трамваю підвозили?
Чи ви – водій? :)))