Святкування Покрови: фоторепортаж | Відрадний

Святкування Покрови: фоторепортаж

14 жовтня православні та греко-католики відзначали Покрову. Традиційно, цей день із розмахом святкували у козацькому селищі Мамаєва Слобода, що на Відрадному. Пропонуємо вам проглянути добірку фотографій з народних гулянь!

Як ми писали у своєму анонсі, до обіду вхід до Мамаєвої Слободи був безкоштовний. Це спричинило справжній ажіотаж, тож людей у Слободі було багатсько. Відсвяткувати Покрову приходили цілими групами дитсадків та шкільними класами! Дітлахам на вході роздавали талони на безкоштовну порцію гарбузової каші, тож малеча створила натовп на роздачі смакоти.

Черга на роздачі гарбузової каші

Черга на роздачі гарбузової каші

Гарбузова каша нібито варилася у величезному казані прямо на вулиці. Звідтіля її діставали великим черпаком та розкладали по пластикових тарілках. Насправді ж, кашу зварили заздалегідь (та й, цілком вірогідно, на звичайній плитці), а перед приходом гостей перемістили до казана та розпалили під ним вогнище. Ще цікаво: працівниці Мамаєвої Слободи на питання «Яка це каша? Гарбузова з пшоном?» відповідали «Ні, просто гарбузова», хоча каша була таки традиційна, зварена з пшона та гарбуза.

Казан з кашею

Казан з кашею

Поруч із безкоштовною гарбузовою кашею розташувався столик із платними наїдками. Зокрема, за невеличкий бутерброд з салом та часником тут просили 10 грн.

Бутерброди з салом та часником

Бутерброди з салом та часником

На ярмарковому майдані, як і зазвичай, розташувався ярмарок традиційних виробів: тут продавали ляльки-мотанки, вишиванки, віночки, хутряні закарпатські вироби, дерев’яні шаблі та багато іншого.

Традиційний ярмарок

Традиційний ярмарок

Також обабіч майдану можна було послухати спів дивакуватого музики у гарній вишиванці. Він співав патріотичних пісень та збирав захоплені погляди відвідувачів Слободи. Разом з тим, перепадало йому і трохи грошенят.

Музика у вишиванці

Музика у вишиванці

Дітям дуже сподобалися коні Мамаєвої Слободи, на яких навіть можна було покататися у супроводі компетентних конюхів.

Катання на конях

Катання на конях

Ну а роздивитися іншу живність Мамаєвої Слободи можна було трохи далі, за озером. Тут паслися кози, кури дзьобали насіння, а кролики дрімали під своєю хаткою.

Коза

Коза

Пісні, танці, кінні виступи, шаблювання, відтворення козацького бою – цікавинок на Покрові 2013 було ще багато! Наступного разу приходьте до Мамаєвої Слободи та побачте це на власні очі!

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


9 + один =