Smart Building Forum 2021 в Акко Інтернешнл | Відрадний

Smart Building Forum 2021 в Акко Інтернешнл

9 та 10 червня у Києві відбувся форум Smart Building, у рамках якого українські виробники продемонстрували свої технологічні набутки. Тут можна було роздивитися новинки продуктових компаній, створені у напрямі смарт-технологій: «розумного дому», енергозбереження тощо. Захід тривав у виставковому центрі Акко Інтернешнл, що поблизу Шулявської – у парку імені Пушкіна. Роздивімося разом, що цікавого створили вітчизняні компанії.

1. Електробайк з можливістю перевезення вантажу або дитини в автокріслі

Дніпровська компанія E-Motion випустила електровелосипед BikeBox, здатний проїхати на одному заряді відстань у 100 км. При цьому, заряджається акумулятор упродовж 4 годин, а потужність електродвигуна сягає 3 кВт (це 4,2 кінські сили). Максимальна швидкість такого байка – 80 км на годину, а маса залежить від «начинки» велосипеда і сягає 60 кг (без бази з двигуном – 35 кг). Довжина електровелосипеда BikeBox – 1,9 м.

Електровелосипед BikeBox

Електровелосипед BikeBox

Загалом, цей транспортний засіб має вигляд видозміненого байка: у нього модифікована центральна частина рами (адже саме там кріпиться двигун) і містка платформа між кермом і переднім колесом. Саме на цій платформі може вміститися або стандартне автокрісло з дитиною, або великий короб з вантажем. Вантажна функція електробайка може підійти багатьом компаніям і сервісам: від служб доставки до компаніям з обслуговування видовищних заходів (наприклад, у вантажний блок можна помістити освітлювальне, фото- чи відеообладнання і безперешкодно дістатися до місця проведення open-air фестивалю). На відміну від автомобіля, такий велосипед – більш маневровий, тому може проїхати туди, куди для машин в’їзд неможливий.

2. Лазерний тир для стрільби по рухомих об’єктах на екрані

Лазерний тир

Лазерний тир

Проєкт LaserTIr розробила цілий комплект обладнання для тренування влучності стрільби. Це – сучасний тир, який можна розгорнути практично у будь-якому приміщенні чи у відкритому просторі. Лазерний тир – такий собі симбіоз комп’ютерної гри-шутера та звичайного тира. До комплекту входять:

-        Лазерна зброя (пістолети чи рушниці з лазерним прицілом);

-        Екран для проекції відео;

-        Проектор для демонстрації відео на екран;

-        Програмне забезпечення, що включає декілька сценаріїв (стріляти можна по кажанах з привидами, кабанах, солдатах, мішенях «звичайного» тиру тощо);

-        У кожного сценарію є звукові ефекти, які роблять вправляння у стрільбі більш цікавим та азартним. Також звучання стрільби можна підімкнути до самої зброї.

LaserTir

LaserTir

Компанія позиціонує свою новинку, як продукт для B2B ринку і наголошує на тому, що лазерний тир – чудовий варіант для корпоративів та заходів з тімбілдінгу.

3. Метеостанція для аграріїв

Протягом кількох останніх років в Україні з’являється все більше технологічних пристосувань для ведення ефективного фермерства. І якщо нікого вже не здивуєш телефонним додатком для розпізнання видів рослин, то торгова марка Meteotrek пропонує цілковито новий продукт – метеостанцію для контролю численних параметрів.

Метеостанція для фермерів

Метеостанція для фермерів

Пристрій обладнаний різноманітними датчиками, невеликим флюгером та екраном, що транслює результати вимірювань. За допомогою цього приладу можна контролювати температуру та вологість повітря й ґрунту, атмосферний тиск, кількість опадів, силу та напрям вітру, інтенсивність сонячного випромінювання, а також рівень вологості листя рослини.

Meteotrek створений для того, щоб допомагати фахівцям агропромислового комплексу вирішувати такі задачі:

-        Як оптимізувати внесення добрив;

-        Коли розпочинати поливати поля;

-        Коли застосовувати засоби боротьби зі шкідниками;

-        Як спрогнозувати появу шкідників на полях.

4. Електроавтомобіль Tesla

Не обійшлося на форумі, звісно, без символу сучасних технологічних рішень – електромобіля Тесла. Цей електрокар останнім часом можна побачити не лише на різноманітних виставках з енергозбереження та київських дорогах, а й навіть на одному з шоу Національного цирку України. Аби привернути увагу відвідувачів форуму, Теслу пофарбували в зелений перламутровий колір, схожий на блискучий окрас жука-бронзівки.

Електрокар Тесла

Електрокар Тесла

5. Система для ефективної роботи пасіки

I-bee – так називається продукт, розроблений українськими фахівцями IT Innovations для контролю діяльності пасіки. Він включає в себе фізичний пристрій (центральний блок з електронними вагами) та додаток для мобільного телефона. Разом ця система здатна значно покращити роботу в галузі бджолярства, вчасно передаючи пасічнику потрібну інформацію.

Як це працює? Прилад фіксує необхідні параметри всередині вулика, а додаток миттєво повідомляє працівника пасіки про зміну ваги бджіл, температуру та вологість у вулику. Крім того, пристрій має датчик руху та вимірює спектр звуку – показники, важливі для прийняття рішень у роботі з пасікою.

Фактично, I-Bee діє таким чином:

-        Датчики-ваги фіксують інформацію всередині вуликів та передають її до спільної базової станції;

-        З базової станції дані надходять на сервер;

-        Сервер передає сигнал на телефонний додаток, і з цього моменту пасічник може приймати необхідні рішення.

Загалом, інформація надходить у додаток моментально. У пристрої є вбудована батарея, що працює автономно не менше року. Крім того, таке обладнання – досить легке у монтажі, тому його можна встановити самостійно. Ну а корисним бонусом додатку є записник бджоляра – такий собі блокнот-планувальник.

6. Розумний дім: контроль енергоспоживання

Компанія Home Systems представила на форумі Smart Building цікавий макет – зменшену копію ділянки з будинком, розробленої у стилі розумного дому. Біля макета розташувалася панель з численними кнопками і вимикачами, натискаючи на які, можна було увімкнути чи вимкнути світло в окремих кімнатах, запустити зовнішнє освітлення на ділянці, відчинити гараж, накрити басейн насувним тентом, увімкнути вітрогенератор, відсунути з будівлі рухомий дах. Тобто, зробити все те саме, що передбачає ідея розумного дому.

Розумний дім

Розумний дім

Дистанційне керування освітленням, опаленням та іншими функціями в будинку – дуже вигідна річ з точки зору фінансової та енергетичної економії. У західних країнах все більше домоволодінь підключаються до цієї системи, а ось в Україні вона поки що не настільки популярна. Цей стенд користувався великим попитом на форумі, отож Home Systems завдяки своєму макету зробили великий крок у справі популяризації smart home-технологій.

Стенд від Home Systems

Стенд від Home Systems

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


7 − шість =