Шкільні сайти Відрадного: краш-тест | Відрадний

Шкільні сайти Відрадного: краш-тест

52 школа Києва: сайт

52 школа Києва: сайт

Розглядаємо сайти шкіл нашого мікрорайону! Адже наближається пора днів відкритих дверей і вступних співбесід, тому зараз батьки першачків та дітей, які будуть міняти школу на наступний навчальний рік, вивчають сторінки шкіл у пошуках потрібної інформації. Сайт – це візитівка школи: погодьтеся, що якщо він міститиме недбало розміщену інформацію з помилками, мало хто захоче довірити навчання своєї дитині такому закладу. Тож давайте подивимося, які плюси і мінуси є на сторінках наших шкіл!

***

Одразу хочемо зауважити, що недоліки мають усі перелічені тут сайти. Просимо педагогічні колективи цих шкіл не ображатися на нас, а сприйняти наш краш-тест, як поштовх до покращення!

***

Сайт 52 школи Києва school52.kiev.ua

Розпочинаємо з 52 школи, адже вона – спеціалізована з ухилом у бік інформаційних технологій. Саме тому її сайт виглядає найбільш сучасно та привабливо: видно, що над «візитівкою» навчального закладу добряче попрацювали. Однак одразу бачимо невеличкий баг: у лівому верхньому куті шапки сайту та трохи нижче шапки праворуч показуються різні «сьогоднішні» дати. Цей скріншот ми робили 13 грудня, тому той сервіс, який вгорі показує вчорашню дату, краще видалити з сайту: навіщо переобтяжувати сторінку інформацією, ще й не дуже правильною?

Наступний недолік – на головній сторінці немає чітко зазначеної адреси школи. А це у нинішньому Києві – дуже важливо, адже часто батьки возять дітей до школи в інші райони, отож і шукають навчальні заклади не лише біля дому (= не лише за знайомими адресами).

Календар подій – доволі потрібна рубрика, з якої можна дізнатися, що очікує на школярів найближчим часом. Проте тут міститься замало інформації, щоб зрозуміти суть анонсів. Святий Миколай завітає до актової зали чи до кожного класу? Вручить дітям подарунки чи можливо послухає пісні/вірші, підготовані для нього? До того ж, у графі «організатор» хотілося би бачити, як звати власне організатора. Загалом такі анонси справляють враження, ніби створені вони вже для тих, хто й без анонсів знає, що відбуватиметься. Замало подробиць! :)

Загалом, сайт школи №52 такий об’ємний, що аналізувати його можна дуже довго. Найбільше нам сподобалися розділи з відео, фінансовою звітністю, а також детальна і гарно оформлена інформація для батьків майбутніх учнів. Залишилося трохи «повичісувати» дрібні «блохи» (наприклад, замінити бульвар Івана Лепсе на бульвар Вацлава Гавела у текстах), і буде ідеальний шкільний сайт!

173 школа Києва: сайт

173 школа Києва: сайт

Сайт 173 школи Києва school173.com.ua

Головна сторінка сайту хоч і не виглядає так сучасно, як сторінка школи №52, проте має усю необхідну інформацію для батьків. Дуже правильний хід – розміщення у шапці сайту, на видному місці, адреси та інших контактів навчального закладу. Проте новинний розділ похвалитися вдалим наповненням не може: деякі новини складаються лише з фотографій (про суть цих подій можна хіба здогадуватися), деякі описуються одним скупеньким реченням. Виходить так, ніби новинами діляться лише з учасниками цих самих новин, адже люди «не зі школи» зрозуміти, що відбувалося, не можуть.

У розділі «інформація» подано застарілу назву однієї з вулиць мікрорайону, закріпленого за школою (бульвар Івана Лепсе замість бульвару Вацлава Гавела), що може певним чином плутати батьків (наприклад, тих, хто лише нещодавно переїхав до Києва). Інші розділи сайту, на нашу думку, заповнені непогано. Проте у текстах трапляються помилки на кшталт знаку «дефіс» замість «тире», а такого навчальному закладу варто було би уникати.

12 школа Києва: сайт

12 школа Києва: сайт

Сайт 12 школи Києва kiev-school12.at.ua

Гугл знаходить сторінку school12kiev.at.ua, але вона, виявляється, вже не працює – повідомлення «Доступ заборонено» красується в якості назви сайту. В архіві записів бачимо, що цю сторінку наповнювали до 2014 року, а потім ентузіасти перейшли на інший домен – kiev-school12.at.ua. Шкода, що в Гуглі цього не видно, і користувачі мають витрачати час на пошук другого діючого сайту.

Перше, що одразу впадає в очі – дуже похмурі фотографії. Звісно, у стандартній будівлі київської школи важко знайти щось красиве, але можна проекспериментувати з ракурсами та сонячною погодою… Сторінка сайту наповнюється, проте новини з’являються дуже рідко – ніби тоді, коли хтось згадає про цю нав’язливу частину своєї роботи. Тексти написані жахливою канцелярською мовою, ніби спрямовані не на батьків (і тим більше не на дітей!), а для звіту в районо. Причому, у цих текстах безліч зайвих крапок. І пафосу.

Чомусь на сайті цієї школи не заповнені розділи про педагогічний колектив та адміністрацію школи. Немає також інформації у розділах про харчування, батьківський комітет, медичне забезпечення тощо.

174 школа Києва: сайт

174 школа Києва: сайт

Сайт 174 школи Києва school174.ucoz.com

Хоч цей сайт зроблений і на безкоштовній платформі (як і сайт школи №12), виглядає він непогано. Яскраві фотографії, на яких вирує шкільне життя, заповнюють новинну рубрику. Фінансовий звіт для батьків тут подають окремою новиною, відсканувавши табличку з потрібною інформацією. Проте на жаль, тексти новин містять граматичні помилки, кальки, неправильні символи (знову ця одвічна проблема дефісів і тире), неправильні дистанції між знаками і словами.

Дуже зручною є рубрика Самоврядування: тут перелічені усі дати і свята кожного навчального місяця, отож учні і батьки можуть підготуватися до них заздалегідь, а не бути захопленими зненацька (як люблять робити у наших садках і школах). З цього пункту інші навчальні заклади Відрадного дійсно можуть брати приклад! Також тут вивішені розклади дзвінків та уроків для різних класів.

Незручним є те, що контакти школи розміщені в окремому розділі, а не вивішені прямо на головній сторінці. Загалом, цей сайт можна назвати найкращим серед шкільних сайтів нашого району, поряд із сайтом школи №52! Та якщо прагнути зробити дійсно зручний і сучасний сайт, можна звернутися до професіоналів: у компанії Webbranding https://webbranding.com.ua/ можуть допомогти з цим питанням.

54 школа Києва: сайт

54 школа Києва: сайт

Сайт 54 школи Києва school54.co.ua

Насправді, Гугл знаходить лише сайт school54.oitc.ch, на чільній сторінці якого є запрошення відвідати нову сторінку школи school54.co.ua. Проте ця сторінка відкривається за адресою 813194.create.web.hosting-test.net, що означає, що сайт 54 школи працює у тестовому режимі.

Виглядає сайт непогано: на головній сторінці є слайдер з гарними фотографіями, що свідчать про насичене шкільне дозвілля. Проте коли ми натискаємо на напис «Шкільний ювілей. Переглянути всі фото», ця сторінка не завантажується. Шкільна сторінка містить ті самі огріхи, що й інші сайти відрадненських шкіл: ніхто не поспішає оновлювати назви перейменованого бульвару, що може заплутати не місцевих батьків і учнів.

Надзвичайно зручно тут опубліковано розклад занять – по днях для усіх класів. Також є розклад дзвінків та графіки груп подовженого дня, що не може не тішити батьків майбутніх першокласників. Також розписані дати прийому учнів до школи протягом весни та літа. Крім того, сайт 54 школи може похвалитися інформацією про харчування: тут є навіть стислий перелік продуктів, що продаються у шкільній їдальні.

На жаль, простоює порожнім розділ «Сторінка психолога», але сподіваємося, це не надовго. А в іншому цей сайт можна назвати досить зручним та інформативним – його ведуть справді з думкою про батьків і учнів, а не лише про звітність районо :)

А вам який зі шкільних сайтів Відрадного здається найкращим? Напишіть нам у коментарях! У цій публікації ми робили тест далеко не всіх сайтів відрадненських шкіл, ото ж можливо, скоро напишемо і про інші сторінки навчальних закладів району!

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


− 4 = два