Що буде з поліклініками в Києві? | Відрадний

Що буде з поліклініками в Києві?

Поліклініка №1 у Медмістечку: вивіску вже зняли

Поліклініка №1 у Медмістечку: вивіску вже зняли

Нещодавно у поліклініці №2 Солом’янського району (на проспекті Червонозоряному) відбулися громадські слухання щодо медичної реформи. Протокол громадських слухань виклали на сайті Солом’янської районної адміністрації, тож тепер ми знаємо, що буде з поліклініками внаслідок медичної реформи. Ділимося цією інформацією з нашими читачами!

Медична реформа в Солом’янському районі

Реформа медичної галузі розпочалася у столиці кілька років тому: по всьому місту почали швиденько відкривати сімейні амбулаторії. Саме до них мешканцям треба звертатися по первинну допомогу: сімейний лікар працює, як терапевт, тож він може поміряти тиск, впоратися із ОРЗ, скерувати вас до вузького спеціаліста. Також до обов’язків лікарів тепер додалися й маленькі пацієнти: у деяких амбулаторіях (як-от в амбулаторії на Шепелева на Відрадному) в окремі дні лікар приймає навіть немовлят.

Більшість лікарів, попри існування амбулаторій, працювали не лише у них: вони «бігали» з амбулаторії до поліклініки і назад. Тож медичні новації виглядали досить сирими. Щоб завершити їх, Київрада 17 квітня 2013 року своїм рішенням створила два Центри первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) та один консультативно-діагностичний центр. Усі ці заклади мають стати комунальними некомерційними підприємствами.

Що буде з поліклініками?

Поліклініка №1 Солом’янського району (пр. Космонавта Комарова, 3) перетвориться на Центр ПМСД №1. Центр складатиметься з трьох амбулаторій лікаря загальної практики/сімейної медицини, які будуть обслуговувати майже 144 тисячі місцевих мешканців разом із дітьми.

Поліклініка №2 Солом’янського району (проспект Червонозоряний, 2) та Поліклініка №3 (вул. Єреванська, 6) будуть реорганізовані та злиті у Центр ПМСД №2. Сюди увійдуть вісім сімейних амбулаторій, де лікарі будуть обслуговувати 207,5 тисяч людей – і дорослих, і малих.

Доросла поліклініка на Гарматній (вул. Гарматна, 36) перетвориться на Консультативно-діагностичний центр.

Що медична реформа дасть лікарям?

Медичним працівникам обіцяють збільшені зарплати (оплата праці буде здійснюватися з урахуванням обсягів та якості роботи). Механізми розрахунків залишаються не до кінця зрозумілими і стабільно отримують зауваження критиків: мовляв, лікарі будуть лікувати кількісно, а не якісно.

Скорочення медпрацівників не торкнеться (принаймні, не повинно). Рішення Київради (пункт 6) вводить мораторій на скорочення медичних працівників. Можливе скорочення адміністративного апарату (керівники, бухгалтери та інші), але чиновники обіцяють усім запропонувати альтернативні робочі місця.

Медична реформа для пацієнтів

1. Раз на рік кожен пацієнт може вибрати сімейного лікаря, написавши відповідну заяву. Відповідно, лікар, від якого тікатимуть пацієнти, отримуватиме найменше грошей, тож механізм зміни лікарів створений саме для контролю якості медичного обслуговування.

2. Діагностичні та лабораторні обстеження офіційно можна буде проходити не лише у закладі за місцем проживання, а й інших закладах району за направленням сімейних лікарів. Раніше такого не було, проте всі ми знаємо, що за гроші можна було звернутися до будь-якого лікаря будь-якого медичного закладу.

3. Теоретично, медичне обладнання в амбулаторіях повинне дозволяти проводити елементарні обстеження та робити хоча би загальний аналіз крові. Поки що похизуватися технікою може далеко не кожна амбулаторія. Стосовно д КТ (комп’ютерна томографія) та МРТ (магнітно-резонансна томографія), то в майбутніх центрах Солом’янського району поки що не буде обладнання для проведення цих досліджень. Зробити безкоштовне МРТ і КТ можна буде по талонах в Київському міському консультативно-діагностичному центрі або в міській лікарні №1.

Дорослі й діти – до одного лікаря?..

Багатьох бентежить той факт, що дорослі пацієнти та діти від самого народження будуть ходити до одного й того самого фахівця. Невже терапевт може так швидко (за 6 місяців підготовки) перетворитися на висококласного педіатра? Тим більше, що для роботи із дітьми треба бути неабияким психологом… Медичні чиновники Солом’янського району від цього запитання відхрещуються, зазначаючи, що зараз лише одна сімейна амбулаторія району приймає і дорослих, і дітей.

«В подальшому буде здійснюватися розмежування потоків дітей та дорослих шляхом прийому у різні дні та години», – запевняє директор департаменту охорони здоров’я КМДА Віталій Мохорєв.

Як бачимо, реформа медичної галузі й надалі залишається розмитою та незрозумілою багатьом. Що ж, принаймні, ми вже знаємо, що буде з поліклініками у Києві – вони перетворяться на Центри первинної медико-санітарної допомоги. А от що буде із дитячою поліклінікою на Стражеска – невідомо. Цілком можливо, що скоро графік роботи лікарів стане неактуальний – цю поліклініку також можуть реорганізувати та зачинити.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


1 коментар до “Що буде з поліклініками в Києві?”

  1. [...] ми писали про те, що буде з поліклініками в Києві: частину з них перепрофілюють, а лікарів скерують [...]

Напишіть відгук


дев'ять × = 36