QR-квиток для проїзду у транспорті: як користуватися? | Відрадний

QR-квиток для проїзду у транспорті: як користуватися?

QR-квиток можна використати і у 27 тролебусі

QR-квиток можна використати і у 27 тролебусі

Настало 15 липня – день «ікс», коли увесь комунальний транспорт Києва опинився без звичних паперових талонів. До кінця липня паперові квитки ще діятимуть в автобусах, тролейбусах і трамваях, отож, якщо у вас є такі «запаси», встигніть використати їх до настання серпня. Але загалом, вже зараз час опановувати нові методи оплати проїзду. У цій публікації ми розкажемо, як купити QR-квиток для разової поїздки у транспорті столиці.

Варіанти оплати проїзду у Києві з липня 2021:

-        Паперовий QR-квиток, куплений через термінал самообслуговування (такі термінали є на деяких зупинках);

-        Електронний QR-квиток, куплений через додаток Київ Цифровий;

-        Проїзний на всі види комунального транспорту (синя пластикова картка, яка діє навіть у метро);

-        Запланований, але ще не втілений у життя варіант оплати проїзду – банківською карткою через валідатори у салоні транспорту (такий варіант вже діє у київському метро).

Найзручніший із цих способів, якщо вам потрібна лише разова поїздка, і ви не дуже часто користуєтеся столичними трамваями-тролейбусами, це QR-квиток у додатку Київ Цифровий. З цим додатком ви мобільніші: можна купити квиток завчасно або вже в самому салоні, не треба шукати термінал для придбання квитків.

Квиток, куплений у Київ Цифровий, діє у метро, автобусах, тролейбусах, трамваях, а також у міській електричці та фунікулері.

Додаток Київ Цифровий: як у ньому купити квиток для оплати проїзду?

1. Для початку, завантажте на свій телефон додаток Київ Цифровий. Він простенький і займає небагато місця.

2. Прив’яжіть до додатку свою банківську картку. Це дасть змогу швидше оплачувати проїзд кожного разу, адже гроші будуть автоматично списуватися з зазначеного рахунку.

3. У лівому верхньому кутку додатку Київ Цифровий знайдіть поле «Придбати QR-квиток» та натисніть на нього. Станом на липень 2021 вартість проїзду у столичному наземному транспорті – 8 грн, стільки ж коштує QR-квиток у додатку.

4. Далі відкриється поле вибору банківської картки. Підтвердіть своє бажання оплатити проїзд саме з прив’язаної картки.

5. Через кілька секунд додаток подасть сигнал, що квиток куплено, і завантажить зображення QR-квитка на весь екран. Разом з тим, ви отримаєте на телефон сповіщення від вашого банку, що з картки списано суму оплати за проїзд.

6. Піднесіть екран з відкритим QR-квитком до нижнього поля валідатора у салоні автобуса, трамвая чи тролейбуса. Якщо сканування минуло успішно, валідатор видасть звук. Разом з тим, у додатку з’явиться напис про те, що квиток про скановано.

7. Все, проїзд оплачений. Далі можна їхати зі спокійною душею і показувати додаток з QR-квитком контролерам.

Що треба знати про додаток Київ Цифровий?

Існує декілька правил роботи цього додатку:

-        Ви можете купити QR-квиток завчасно, перебуваючи вдома, на роботі чи на зупинці транспорту. Це швидко і зручно.

-        Куплений і не від сканований квиток зберігається у додатку 15 днів. Отож, ви можете купити квиток на майбутнє або багато квитків «про запас», але не забудьте їх вчасно використати.

-        Якщо ви не встигаєте скористатися купленим квитком, можете надіслати його комусь зі своїх друзів. Для цього натисніть у додатку на кнопку «поділитися квитком» і надішліть квиток через месенджер.

-        Куплені, але не від скановані QR-квитки зберігаються у додатку в розділі «QR-квитки». При цьому, на кожному квитку написана кінцева дата, до якої варто його використати. Наприклад, на оплаченому 15 липня квитку буде напис «Дійсний до 30 липня».

-        Якщо транспорт, у якому ви сплатили проїзд через додаток Київ Цифровий, зламався, вам не треба купувати другий квиток для наступного транспорту – продовжуйте поїздку з тим же купленим квитком. Але це правило діє лише на транспорт того ж маршруту. Наприклад, якщо ви їхали у 27 тролейбусі, він зламався і висадив пасажирів, то далі за тим же квитком ви можете їхати у наступному 27 тролейбусі, що курсує слідом за попереднім.

Загалом, правила користування QR-квитком описані у розділі «Служба підтримки» (крайня права кнопка верхнього меню додатку), отож обов’язково ознайомтеся з ними після встановлення Київ Цифровий. Комфортних вам поїздок і швидкої оплати проїзду!

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


дев'ять × 5 =