Пророщування насіння баклажанів у Києві | Відрадний

Пророщування насіння баклажанів у Києві

Як проростити насіння баклажана

Як проростити насіння баклажана

На Відрадному живе багато дачників: хтось має дачу по Одеській трасі, хтось – на відстані залізничного сполучення, хтось їздить на північ від столиці. Але зрозуміло одне: від кінця зими серця цих людей починають битися активніше при згадці про теплий сезон! Отож, вже у лютому й березні вони купують насіння овочів та облаштовують на своїх міських підвіконнях невеликі грядки з овочевою розсадою. От про це сьогодні й поговоримо – про те, як вдало проростити насіння баклажанів на розсаду, якщо ви мешкаєте у Києві.

Насіння баклажанів

По-перше, на Відрадному вибір насіння овочів – геть невеликий. Магазинчик з посадковим матеріалом є лише у ТЦ Відрадненський (на перетині Гавела та Гузара), та й те – знайти там можна не всі овочеві культури. У численних квіткових крамничках нашого мікрорайону та навіть у великих магазинах на кшталт «Сільпо» в «Аркадії» насіння не продається – такий недорогий товар невигідно закуповувати. Крім того, воно ризикує лишитися некупленим, а значить, муситиме лежати аж до наступного сезону.

Отож, стосовно насіння баклажанів у нас для вас дві поради:

1) Їдьте по нього до «Ашану» на Кульцевій: там справді є, з чого вибрати;

2) Обов’язково проростіть насіння, аби не витратити час дарма на поганий посадковий матеріал.

Що таке пророщування насіння?

По суті, пророщування – це «нульовий» етап вирощування розсади. Це прийом, який допоможе вам виявити, які насінини справді мають потенціал до вирощування овочевих кущів, а які з них – слабкі чи й геть «порожні».

Пророщування необхідне для того щоб відбракувати поганий посадковий матеріал та витрачати свої зусилля лише на якісні насінини.

Як проростити насіння баклажанів вдома?

Для пророщування вам знадобляться:

- Пакетик насіння (або декілька пакетиків, якщо ви хочете виростити баклажани кількох сортів);

- Пластиковий судок, що закривається;

- Чашка з водою;

- Ватні диски – лише два диски на кожен сорт баклажанів;

- Ручка чи маркер для підпису сортів.

Насіння баклажана Цаконіки

Насіння баклажана Цаконіки

Пророщуємо насіння баклажанів у ватних дисках

1. Для кожного сорту у вас буде два ватні диски: ніби дно і кришка парничка. Верхню частину (диск) необхідно підписати, щоб не плутатися, де насіння якого сорту. Отож, ручкою чи маркером напишіть на одному з ватних дисків першу букву назви сорту або іншу подібну позначку. У нас сорт «Цаконіки» буде позначений буквою «Ц».

Сорт баклажана Цаконіки

Сорт баклажана Цаконіки

2. Складіть два диски разом та занурте їх у воду в горнятку. Трохи відтисніть диски, щоб з них зійшла зайва вода, та помістіть до пластикової коробки.

Ватні диски для пророщення насіння

Ватні диски для пророщення насіння

3. Розкрийте «бутерброд» з ватних дисків та насипте на нижній диск весь вміст пакетика з насінням.

Пророщування насіння

Пророщування насіння

4. Розрівняйте насіння, щоб кожна насінина мала більше простору.

Насіння баклажана

Насіння баклажана

5. Накрийте «бутерброд» верхнім (підписаним) ватним диском та закрийте парничок-судок. Тепер всередині парника будуть ідеальні умови для проростання насіння: закритий простір з гарною вологістю!

Теплиця для пророщування насіння

Теплиця для пророщування насіння

6. Але це ще не все! Для того аби забезпечити теплиці ще й тепло, цей судок варто покласти до звичайного поліетиленового пакету та зав’язати його вузлом. Ну а після цього – підвісити кульок у найтеплішому місці квартири. На Відрадному це часто – змійовик (труба гарячої води у ванній) або батарея у кімнаті. Також може підійти висока шафа на кухні, над якою зазвичай збирається тепло. До речі, купити гарні й недорогі меблі можна тут источник – такі столики знадобляться і для їжі, і для допомоги у вирощуванні рослин.

Як пророщувати насіння в пакеті

Як пророщувати насіння в пакеті

7. Насіння баклажанів часто називають «загальмованим» через довгий період проростання. Проте якщо ви забезпечите йому тепло і вологу, такий посадковий матеріал проросте доволі швидко – вже на третій-четвертий день. Проте дуже важливо за ці дні (поки насіння перебуває у саморобному парнику) раз на добу провітрювати його – відкривати парник та знімати верхній ватний диск, аби насіння могло подихати. Інакше, якщо цього не робити, матеріал може «задихнутися» та загинути.

Ось і весь секрет! Далі, після проростання насіння, вам треба буде висадити найкращі та найсильніші насінини з ростками до ящика та виростити якісну розсаду. Вдалого вам дачного сезону та слухняних баклажанів!

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


сім × 1 =