Постамент Чубаря став синьо-жовтий! | Відрадний

Постамент Чубаря став синьо-жовтий!

Пам'ятник Чубарю 2014

Пам’ятник Чубарю 2014

У Києві на Відрадному багато років стояв бюст Власу Чубарю. Його ніхто не чіпав, час від часу бюджетники навіть покладали до нього квіти. Діти у місцевих школах на уроках історії дізнавалися страшні речі про Голодомор, а потім йшли додому повз пам’ятник одному з творців цієї трагедії. Наприкінці 2000-х бюст нарешті знесли: без шуму і протестів, на виконання Указу Президента України № 432/2009 щодо знесення пам’ятників особам, які були причетні до організації Великого Голоду.

Відтоді на вулиці Героїв Севастополя, біля поштового відділення 03061, стояла «болванка» – постамент із надписом «Чубар Влас Якович». Згодом об’ємні букви з постаменту збили, а майданчик з лавками «на Чубаря» закріпив за собою звання місця збору асоціальних елементів.

10 серпня 2014 року Чубар остаточно зник з Відрадного: його постамент місцеві активісти розмалювали у кольори українського прапора. Хто це зробив – наразі невідомо. Але фарби в активістів було багатсько: вистачило навіть на розмальовку урн навколо постаменту.
Впродовж останніх місяців на Відрадному, як і у столиці загалом, не вщухає хвиля вираження народного патріотизму. Молоді люди розфарбовують мости та інші вуличні об’єкти у синьо-жовтий двоколор за власною ініціативою, запрошуючи перехожих проспонсорувати закупівлю фарби. Так, зовсім нещодавно вони завершили фарбування поручнів та лавок на мості через проспект Космонавта Комарова.

До речі

Ось витяг із Указу Президента України № 432/2009:

«… вжиття в установленому порядку додаткових заходів щодо демонтажу пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених особам, які причетні до організації та здійснення голодоморів і політичних репресій в Україні, а також щодо перейменування в установленому порядку населених пунктів, вулиць, площ, провулків, проспектів, парків, скверів у населених пунктах України, назви яких пов’язані з іменами таких осіб».

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


1 коментар до “Постамент Чубаря став синьо-жовтий!”

  1. [...] те, що постамент від пам’ятника Чубаря став синьо-жовтим, ми вже писали нещодавно. Але окрім нього, активісти [...]

Напишіть відгук


дев'ять + 1 =