Покинуті будинки Відрадного: що з ними буде? | Відрадний

Покинуті будинки Відрадного: що з ними буде?

Наш район – цілком затишний і гарненький, якщо не враховувати великої кількості сміття та інших порушень благоустрою. Але є на Відрадному і проблемні території – покинуті будівлі, які псують вигляд місцевості та викликають багато запитань. На деякі з них ми знаємо відповідь, тому давайте розбиратися разом ;)

Подвір'я 22 школи у Києві

Подвір’я 22 школи у Києві

1. Школа №22 на Суздальській. Про неї ми вже нещодавно писали. Якщо коротко, то зараз ця територія виглядає страшнувато: закинута школа, поросле чагарником подвір’я і зграя бездомних собак, що знайшли собі прихисток за парканом освітнього закладу. Школу закрили 22 роки тому через аварійний стан приміщення, а оновлювати не поспішають. Чиновники ніяк не візьмуться реконструювати школу, хоча плани такі є. Водночас, тішить, що будівля залишається на балансі районного управління освіти, тож відкривати тут супермаркет чи казино не планують. Найближчим часом на Відрадному мають збудувати ще кілька новобудов (зокрема, і неподалік закинутої школи №22), тому сподіваємося, цю будівлю все ж відновлять і почнуть використовувати за призначенням. Загалом, поява новобудов позитивно впливає на розвиток міст, але тільки якщо разом з ними розвивається і інфраструктура. У Києві зараз з цим поганенько, тому можна використати цей шанс для капіталовкладень.

Майбутній дитсадок на Лепсе 71-А

Майбутній дитсадок на Лепсе 81-А

2. Дитсадок на Лепсе, 81-А. Руїни недобудованого приміщення простояли під відкритим небом не один рік, тож мешканці Відрадного вже втратили віру у те, що колись дитсадок все ж запрацює. Однак промінець надії з’явився перед виборами 2015 року: місцеві депутати-популісти, щоб отримати більшу електоральну підтримку, швиденько поставили біля огорожі садку біл-борд з рекламою себе в якості відновлювачів дитсадку та пригнали техніку, яка вивезла з території садочку сміття. Далі справа заглухла.

Між тим, завдяки заявці на 1551 нам вдалося дізнатися, що цьогоріч на оновлення садочку все ж виділені якісь кошти. «У поточному році передбачене фінансування проектних робіт з будівництва дитячого дошкільного закладу на бульварі Лепсе, 81-А. – Написали нам чиновники. – Замовником будівництва садочку визначено КП «Житлоінвестбуд-УКБ». Прогнозована кількість місць у закладі – 170. Будівельні роботи планується розпочати в червні 2017 року та завершити у серпні 2018 року».

Кінотеатр Тампере

Кінотеатр Тампере

3. Кінотеатр Тампере. Там справи погані. Точніше, вони ніяк не зрушаться з місця. Коли про відновлення інших комунальних кінотеатрів Києва хоч трохи заявляють у пресі, про наш Тампере взагалі мовчать. Справа ось у чому: «На даний час цілісний майновий комплекс кінотеатру Тампере належить до комунальної власності територіальної громади Києва, до сфери управління Солом’янської районної в місті державної адміністрації не переданий. З огляду на це, Солом’янська адміністрація не має права вносити пропозиції до міської комплексної програми «Столична культура 2016 – 2018» відносно кінотеатру Тампере» – сказали нам у відповіді на 1551. Саме у цій програмі перелічені всі інші комунальні кінотеатри столиці, проте згадок про Тампере там немає.

Миронівська 53

Миронівська 53

4. Покинутий будинок на Миронівській. Мабуть, багато хто з наших читачів звертав увагу на закинуту будівлю неподалік поштового відділення 03061 (біля колишнього постаменту Чубаря). Як же негарно виглядає ця іржава залізяка серед приватного сектору!.. Звісно, про неї ми теж спитали у чиновників :)

Виявилося, що земельна ділянка на Миронівській, 53 використовується товариством з обмеженою відповідальністю «Продторг-2». Все сходиться: таке ТОВ зареєстроване також на Відрадному – на Василенка, 7-А, і його «профіль» – роздрібна торгівля з перевагою продовольчого асортименту. Ми вже почали сподіватися, що зазначену будівлю «оживлять» і відкриють там корисний продуктовий магазин, але ні :( «Повідомлення щодо проведення реконструкції зазначеної будівлі до Солом’янської районної в місті Києві адміністрації не надходило» – «відрізали» наші чиновники.

Проспект Відрадний 73

Проспект Відрадний 73

5. «Будинок з привидами» на Відрадному, 73. Якщо попередній будинок ніби «схований» подалі від очей у приватному секторі, то жовтий старенький гуртожиток – у всіх на виду. Ми колись навіть бачили його у переліку найвідоміших «абандонів» (закинутих будинків) Києва. Колись у цьому будинку жили люди, але зараз він простоює порожнім. Тут «мешкає» лише охоронець, який оберігає пусті стіни від безхатченків. «Зазначений житловий будинок перебуває у приватній власності ТОВ «Грейні трейд інк», – написали нам з відділу контролю за благоустроєм районної адміністрації.

Проте ситуація з будинком не така проста і коротка, як речення чиновників. В Інтернеті ми знайшли повідомлення про те, що напівзруйноване приміщення (цей самий будинок на проспекті Відрадному, 73) продають шахраї. «Продавець – іноземна компанія Granitrade INC, зареєстрована у США. Але земля (20 соток), на якій стоїть будівля, не належить цій компанії, а перебуває в оренді з 1995 року в компанії Альянс-Груп-Інтернешнл, попереднього власника будівля, власник якої перебуває у розшуку», – пишуть на сайті dom9.kiev.ua. Відповідно, купити і впорядкувати будинок ніхто не може (а якщо зможе купити, то все одно не зможе впорядкувати простір, який належить іншому власнику).

Попри те, що перспективи проблемних будівель на Відрадному не надто райдужні, будемо сподіватися на те, що їх таки доведуть до ладу, а наш район у недалекому майбутньому стане ще гарніший! :)

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


+ два = 9