Покрова 2015 у Мамаєвій Слободі: фоторепортаж | Відрадний

Покрова 2015 у Мамаєвій Слободі: фоторепортаж

14 жовтня у Мамаєвій Слободі традиційно відбулися народні гуляння, присвячені святу Покрови та Дню захисника України. Козацьке селище підготувало для гостей ігри, забави, конкурси, кінні виступи, трав’яний чай з пряниками – словом, все, як завжди. Майже… Цьогорічне свято вийшло заполітизоване, адже один з кандидатів у депутати Київради на виборах 2015 роздав мешканцям Відрадного безкоштовні запрошення на свято.

Загалом, це чудово, що мешканці нашого району мали можливість відвідати Мамаєву Слободу безкоштовно. Але по-перше, Максим Шкуро пішов на такий крок чомусь лише перед самісінькими виборами, а по-друге, дав можливість безоплатно піти до козацького селища лише мешканцям того округу, де він балотується :)

Зазначимо, що нині пан Шкуро працює головою Солом’янської районної державної адміністрації, тому мав би приділяти увагу мешканцям всього району, а не лише тій його частині, яка може проголосувати або не проголосувати за нього на виборах. Ну і звісно, сам Максим Шкуро не пропустив нагоди прогулятися на святі разом з нардепом від Відрадного Дмитром Андрієвським.

Черга на вході до Мамаєвої Слободи

Черга на вході до Мамаєвої Слободи

Як нам стало відомо, запрошення на безкоштовні відвідини Мамаєвої Слободи від Максима Шкура напередодні розкидали поштовими скриньками його округу. Сьогодні вдень мешканці Відрадного, «озброївшись» цією агітпродукцією, почали сходитися до Слободи, але одразу ж побачили, що охочих зайти всередину – дуже багато. Черга перед входом до закладу сягала 100 метрів і рухалася не надто швидко, адже кожне запрошення охоронці козацького селища мали надірвати. Разом з тим, можна було потрапити всередину і без черги – купивши вхідний квиток за 50 грн.

Майдан у Мамаєвій Слободі

Майдан у Мамаєвій Слободі

Ви можете уявити, скільки відвідувачів було на території Слободи! Усі доріжки та площі були заповнені людьми, а у місцях найбільшого скупчення стояла неймовірна пилюка.

На ярмарковому майдані діти вправлялися у гуртових танцях та співанні народних пісень.

Ярмарок народних ремесел

Ярмарок народних ремесел

За столами традиційно велася торгівля: тут можна було купити ляльки-мотанки, віночки на голову, різноманітні сувеніри.

Кінні виступи

Кінні виступи

Біля ярмарку, за загорожею, тривали кінні виступи: конярі показували різні трюки верхи на конях, а також показували, як смішно ті можуть танцювати.

Змагання на стовпі

Змагання на стовпі

Усіх охочих запрошували випробувати свої сили та залізти на високий дерев’яний стовп.

Величезна скакалка

Величезна скакалка

А згодом біля нього влаштували масові стрибки на скакалці: з десятеро людей одночасно мали перестрибнути масивну канатну скакалку. Кому це не вдавалося – вибував з подальшого змагання.

Віл обідає

Віл обідає

Людей всюди було дуже багато – як ніколи у Мамаєві Слободі! Дехто з голодних гостей закладу кидався на дерева у пошуках яблук чи горіхів, а хтось «накривав поляну» просто біля доріжок, сидячи навкарачки. Підібраними яблуками та листям пробували нагодувати й чотирилапих мешканців Слободи – овець та волів. До слова, іншу живність (кроликів, свиней, кіз) господар козацького селища завбачливо сховав від натовпу відвідувачів.

Цікаво, що заради політичного свята у Мамаєвій Слободі навіть припинили штрафувати відвідувачів за принесену їжу й напої! Раніше з’їсти принесений з дому бутерброд охоронці дозволяли тільки у шинку, замовивши собі якісь страви до нього.

Велика гойдалка у Мамаєвій Слободі

Велика гойдалка у Мамаєвій Слободі

Велика гойдалка скрипіла і рипіла, але справно витримала «нашестя» такої кількості дітлахів :)

Народна музика

Народна музика

А поряд з гойдалкою відвідувачів веселили народні музики, які між піснями демонстративно передавали один одному купюру в 100 грн – мовляв, «а це нам люди дали!» :)

Прейскурант на їжу у Мамаєвій Слободі

Прейскурант на їжу у Мамаєвій Слободі

Представники Мамаєвої Слободи, вочевидь, пішли на колаборацію з політиками з двох причин: на них могли тиснути адміністративно (все-таки, голова району «просився» на велике безкоштовне свято) і вони побачили перспективу заробітку від великої кількості відвідувачів. Друге, нам здається, Слободі вдалося здійснити: принаймні, 300-грамову порцію кулешу тут продавали за 25 грн, а дуже тверді пряники – по 5, 20, 30 і 50 грн (два роки тому, коли на Покрову був також безкоштовний вхід до Мамаєвої Слободи, гарбузову кашу з казана тут роздавали безкоштовно).

Словом, співпраця Мамаєвої Слободи з політиками від «Солідарності» принесла закладу бажане. А от чи додасть вона голосів Максимові Шкуру – побачимо за результатами виборів!

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


5 − = чотири