Підсумки виборів на Відрадному
Ну що, друзі, проголосували? Що скажете про вибори 2014? Як волевиявлення відбувалося на ваших дільницях? Настав час підвести деякі підсумки.
Вибори в останній момент
Насправді, мешканцям Відрадного треба дати прочухана. Аналіз статистики нашого сайту показує, що 2/3 відвідувачів vidradnyi.com у день виборів зайшли на сайт, аби прочитати список кандидатів від 53 округу. Про що це говорить? Відповідей може бути дві: або виборці відклали знайомство з переліком кандидатів (вже не кажучи про їхні програми та біографії) на останній момент, або в той-таки останній момент вони визначалися, за кого-таки голосувати.
І це ж активна частина мешканців – молоді люди, які мають доступ до Інтернету і розуміють, що завдяки Всемережжю можна підготуватися до волевиявлення. Що тоді казати про бабусь-завсідниць дворових лавочок, які ладні голосувати за «он того, що пайки роздавав»? Результати голосування у 53 окрузі покажуть, що й до чого. Але вже зараз зрозуміло, що багатсько людей несвідомо поставилися до свого права проголосувати.
Черги на виборах
З чергами, певно, стикнулися на виборах усі ви. «Перші ластівки» голосування – сумлінні пенсіонери – заполонили дільниці з самого ранку. Здавалося б, черги на отримання бюлетенів та до кабінок мали би розвіятися ближче обіду, але цього не відбулося: навіть ближче до 19:00 біля деяких столиків з бюлетенями стояли черги по 10 і більше чоловік.
Багатолюдність на дільницях багатьох штовхала на думку про порушення. Принаймні, серед черг часто можна було почути щось на кшталт: «Навіщо стояти півгодини у черзі до кабінки, якщо можна зробити свої позначки у бюлетенях у себе на колінах?» Чекаємо на інформацію від спостерігачів, чи були зафіксовані такі порушення на Відрадному.
Плутанина з дільницями
Мабуть, ви помітили, що на цих виборах не лише переформатували округи у Києві, а й змінили адреси частини дільниць. Неуважні громадяни, які заздалегідь не подивилися у запрошення з адресою дільниці та не взяли ці папірці з собою на голосування, довго шукали, де ж їм проголосувати.
На одній із дільниць, наприклад, був помічений дідусь із «кравчучкою», повною садових півоній. Він відчайдушно шукав серед чужих адрес вулицю Постову та казав, що завжди голосував саме на цій дільниці. На запитання працівниць комісії, чи старенький має з собою запрошення, він розгублено відповідав, що щойно приїхав з дачі, ще не заходив додому і не перевіряв поштову скриньку.
Звісно, певна частина вини у подібних ситуаціях лежить на виборцях: треба заздалегідь перевіряти і себе у списках, і місце голосування. Проте якщо про перевірку свого прізвища у списках говорилося на кожному куті, про перетасовку адрес на дільницях люди не знали. Хотілося би, щоб місцева влада надалі роз’ясняла виборцям подібні моменти.
А як вибори 2014 минули на ваших дільницях?
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
А я давно вже визначилася з партією, за яку хотіла віддати голос, але не знала її представника в нашому окрузі, подивилася тільки у суботу на цьому сайті.
Це ж чудово, що на вибори прийшло стільки людей! Маємо ріст національної свідомості.