Парк Відрадний – найкраще місце для прогулянок
Мешканці мікрорайону Відрадний називають однойменний парк перлиною району. Тут завжди багатолюдно: вранці у парку гуляють мами й татусі з дітьми, вдень до зеленої зони приходять школярі після навчання, а увечері тут стає геть багатолюдно. Ще не так давно – на початку двотисячних – парк Відрадний був дещо занедбаний, але після ремонту став прикрасою наших країв.
Площа парку Відрадний – близько 20,8 гектарів. Цю зелену зону було реконструйовано 2008 року. Тоді у парку посадили понад 30 порід декоративних дерев і кущів, встановили зручні лавки для відпочинку, ліхтарі з антивандальним захистом.
Візитівки парку Відрадний
По території парку «пробігають» бруковані доріжки. На підвищенні, де раніше був розташований «пам’ятник студентській шарі» (постамент з великою кулею), не так давно встановили сонячний годинник. Також тут побудовано оглядовий майданчик, а ще – дитячий ігровий майданчик (поміж люди його називають «Майданчик Рошен») з гойдалками, лабіринтами й гірками. Парком у теплу пору року курсує прогулянковий потяг: раніше це були два вагончики для дітей та їх батьків, потім – один вагончик, причеплений до трактора, або кілька вагончиків у вигляді гусені.
Важливим «пунктом» парку є бювет з двома колонками. Майже цілодобово сюди їдуть машинами і йдуть кияни, аби набрати артезіанську воду. Серед мешканців Відрадного побутує думка, що вода з бювету парку Відрадний – краща за ту, яка тече у бюветі на бульварі Лепсе в районі трамвайної зупинки «Вулиця Добрузька».
У парку є декілька цікавих скульптур. У листопаді 2009 року тут було закладено Алею журналістів, яка відкривається оригінальним білим постаментом – рука журналіста з мікрофоном. Парк прикрашає озеро Відрадне, або Інтеграл (його так називають через форму, подібну до справжнього інтеграла), на березі якого є камінь, де зазначено, що саме з цього місця починається один з витоків річки Либідь. Кілька років тому міська влада заявляла про бажання створити на озері водоспад, фонтани і човнову станцію, але нині від цієї ініціативи ні слуху, ні духу.
Історія парку Відрадний
Триста років тому це урочище належало Михайлівському Золотоверхому монастирю, поряд проходив шлях на Васильків і на Білогородку. Пізніше тут були сади, підсобні радянські господарства, парк «Грушки».
На території парку розташований унікальний етнографічно-музейний комплекс Мамаєва Слобода з діючою церквою, подібною до тієї, яка стояла на Запорізькій Cічі в часи Богдана Хмельницького. «Мамаєва Слобода» – це відновлене у деталях козацьке поселення XVII-XVIII століть, унікальний комплекс, що не має аналогів в Україні. Дехто з місцевих мешканців досі не сприймає «Мамаєву Слободу», адже її збудували на частині парку Відрадний: обнесли парканом і почали брати гроші за вхід на ту територію, де раніше будь-хто міг ходити безкоштовно.
Торгівля у парку
На момент написання цієї публікації у парку було дві торгові точки:
- біля входу до парку (кіоск + лоток з соками й морозивом)
- біля дитячого майданчику (лоток з напоями і морозивом)
Час від часу до парку приїжджають кав’ярні на колесах – їх можна «вихопити» на вулиці Героїв Севастополя біля центрального входу і на вулиці Донця біля входу з боку бювету. Раніше одна кав’ярня на колесах працювала й біля сонячного годинника, проте потім заїжджати на територію парку торговцям заборонили.
До торгових точок також можна додати дитячі розваги: за певну суму біля дитячого майданчика можна пострибати на батуті або розмалювати з малечею гіпсові скульптури, а біля центрального входу – показатися на дитячих машинах і квадроциклах.
Проблеми зеленої зони
Незважаючи на цілком пристойний вигляд, парк Відрадний має й низку проблем:
1. Зменшення території. Раніше, коли «Мамаєвої Слободи» ще не було, територія, яку пізніше відвели козацькому селищу, була частиною великого парку. Там могли гуляти люди, як і в нинішньому парку Відрадний. Водночас, зараз, аби потрапити на ту територію, відвідувачам треба купувати вхідний квиток до Мамаєвої Слободи (а він, між іншим, недешевий).
2. Стадіон Національного авіаційного університету. У 2015 році в соцмережах піднялася буря гніву: мешканці Відрадного помітили на території стадіону НАУ, що примикає до території парку, бурильні установки. Робітники брали пробу ґрунту у різних частинах цієї території для подальшого зведення житлових будинків. Після спричиненого ґвалту забудовник мусив виправдовуватися: мовляв, усі роботи узгоджені з керівництвом Національного авіаційного університету, а на місці стадіону постане не лише багатоповерхівка, а й сучасний спорткомплекс. Ми продовжуємо слідкувати за розвитком подій і не надто вірити обіцянкам забудовника.
3. Благоустрій. Сьогодні парк «Відрадний» є улюбленим місцем відпочинку, відрадою для мешканців прилеглих мікрорайонів. Але за чистотою у ньому слідкують поганенько: не ганяють любителів шашликів, які розпалюють багаття прямо у парку з весни до осені, недостатньо часто прибирають сміття і, головне, не штрафують порушників в обох випадках.
До речі
У березні 2012 року Київрада перейменувала комунальне підприємство «Парк культури і відпочинку «Відрадний» на комунальне підприємство «Київська спадщина».
* Історична інформація взята з сайту Солом’янської районної державної в місті Києві адміністрації.
*** Також читайте нашу публікацію про парк Орлятко, що також на Відрадному в Києві!
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Якщо ви любите красу квітів і трав, можете купити букеты на rozemarin.com.ua для себе або своїх близьких!
Обожаю этот парк! Посмотрите ролик “Отрадный парк” снятый квадрокоптером: https://youtu.be/qcFxFAIw5cE Очень красивая осень!!!