Миколай святкував на самоті | Відрадний

Миколай святкував на самоті

Козак з конем

Козак з конем

Сьогодні відбулося відзначення Дня Святого Миколая у центрі народознавства Козак Мамай (інша назва – Мамаєва Слобода). Це поселення, розташоване на Відрадному, завжди тішило любителів українських традицій та вирізнялося на тлі інших видовищних центрів. Проте цього разу тут, схоже, перегнули палицю й встановили надто високі ціни для відвідувачів.

Скільки коштує вхід до Мамаєвої Слободи?

Тут все дуже чітко: зазвичай, один відвідувач вкладається у 50 грн. Саме стільки платить звичайний українець при вході у Слободу. Для іноземців встановлена інша такса – 100 грн. При цьому, довести свою українськість можна трьома шляхами:

- довівши своє українське громадянство, показавши документи

- говорити українською мовою

- продекламувати перші чотири рядки гімну України.

Крім того, для відвідувачів Мамаєвої Слободи існує система знижок для дітей та пенсіонерів, тож прогулянка центром народознавства може не надто сильно вдарити по ваших кишенях.

День Святого Миколая 2013: як це було

А було у Мамаєвій Слободі не зовсім святково. Тут влаштували Резиденцію Святого Миколая в одній із хатин: дітям обіцяли дарувати пряники та показувати цікаві майстер-класи. При цьому, в своїх анонсах працівники Слободи не вказали, що задоволення це – платне, при тому, дуже. 100 грн – стільки коштував вхід до хатинки Миколая.

Порожній ярмарковий майдан

Порожній ярмарковий майдан

Звісно, охочих потрапити до «Резиденції» за такі кошти майже не було. Тут об 11:30 почалося офіційне відкриття свята, яке включало лише виступ очільника Слободи перед засобами масової інформації та типову «показуху». Перед журналістськими камерами до хатини замели організовану групу дітлахів з якогось навчального закладу, роздали їх пряники-медівники та показали Миколая.

Резиденція Святого Миколая

Резиденція Святого Миколая

На цьому свято й обмежилося: сплативши за вхід по 50 грн, батьки не дуже хотіли вести своїх чад до Миколая за додаткові 100 грн. «Я телефонувала до Слободи вчора, щоб дізнатися вартість розваг, проте ніхто не брав слухавку», – засмучено сказала нам одна з матусь. Не готові викидати такі гроші відвідувачі просто гуляли порожнім селищем. Єдиною цікавинкою цього дня (як, зрештою, звичайного несвяткового дня у Мамаєвій Слободі) для них стали свійські тварини – коні, воли, гуси, кури та кролики…

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


п'ять − = 4