Меню по QR-коду у кафе Dios: плюси та мінуси | Відрадний

Меню по QR-коду у кафе Dios: плюси та мінуси

Нещодавно ми зайшли до кав’ярні Dios, що на проспекті Відрадному, 18, і виявили, що звичайного паперового меню там вже нема. Замість нього відвідувачам закладу пропонують скористатися цифровим меню, завантаживши його за допомогою смартфона. Ця публікація – своєрідний краш-тест цього сервісу, в якому ми хочемо розповісти, що було зручно, а що – не дуже.

Меню по QR-коду

Меню по QR-коду

Як виглядає нове меню у кафе Dios зараз – у липні 2021 року? По-перше, звичного переліку страв на папері тут вже нема: «голі» папірці крафтового кольору кладуть на стіл для кожного відвідувача, як підстилку для посуду. На столі ж ближче до проходу є два квадрати з QR-кодами: один з них веде до основного меню, другий – до кальян-меню.

Меню по QR коду: як користуватися?

1. Найпростіший варіант – відкрити на телефоні Вайбер та знайти у ньому функцію зчитування QR-коду. Якщо на вашому телефоні немає Вайбера, підійде будь-який інший за стосунок для зчитування кодів.

2. Далі треба скерувати телефон на QR-код так, щоб весь квадрат з шифром вмістився у спеціальне поле, відображене на екрані телефона.

3. Якщо код зчитався успішно, телефон автоматично почне вантажити інтернет-сторінку, до якої веде QR-код. Коли сторінка завантажиться, на ній буде зображено меню: перелік страв та їхні ціни.

Здавалося б, що може бути простіше? Такий вид меню ще й має свої переваги:

-        Заклад економить на друку паперових меню – не витрачає зайвих коштів;

-        Заклад може вести більш гнучку цінову політику: якщо ціни на певні позиції змінюються, їх легше виправити в онлайн-варіанті, аніж у роздрукованому меню;

-        Таке меню більш екологічне: знижуються витрати паперу і, відповідно, зменшується його виробництво;

-        Меню по QR-коду – непоганий іміджевий момент, який дозволяє показати заклад харчування, як сучасний та якісний.

QR код меню

QR код меню

Однак переваг для відвідувачів від QR-меню значно менше. Ми нарахували багатсько недоліків цього способу замовлення у закладі:

-        На цілий стіл є лише один код зі стандартним меню. Це означає, що якщо за столик сяде четверо людей, усі вони по черзі муситимуть сканувати код, щоб мати змогу самостійно визначитися зі стравами. До того ж, розташування наліпки з кодом таке, що гості закладу матимуть вставати та виходити з-за столу, щоб лишень отримати шанс побачити меню;

-        Меню може вантажитися дуже довго: проблеми зі зв’язком трапляються нерідко. (Так було і у нашому випадку: ми витратили хвилин 10 лише на те, щоб отримати меню на свої телефони);

-        Меню вантажиться на гугл-диск відвідувачів закладу і займає там місце, у подальшому потребує зайвих зусиль для видалення;

-        Вже завантажившись, сторінки меню періодично зникають, якщо зв’язок – нестабільний. Ви просто гортаєте меню, але, повертаючись до попереднього аркушу, бачите лише порожній екран;

-        Ну і, нарешті, меню у телефоні виглядає геть не шляхетно: воно – занадто дрібне, його треба збільшувати і через це постійно переміщувати в різні сторони.

Отож, підсумок нашого краш-тесту буде нещадний. Світом шириться рух «поверніть нам тарілки», скерований звернути увагу на несприйняття відвідувачами ресторанів сучасних пласких блюд, шматків каменю та інших сервірувальних витребеньок, які все частіше подають замість нормальних тарілок. Ну а ми, своєю чергою, скажемо просто і зрозуміло: поверніть нам паперове меню! Бо меню по QR-коду нам зовсім не подобається.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


5 + один =