Машинки у парку працюють нелегально? | Відрадний

Машинки у парку працюють нелегально?

Іграшкова машинка

Іграшкова машинка

У парку Відрадний вже котрий теплий сезон поспіль працюють пункти дитячих розваг – батути, надувні гірки, прокат машинок. Хтось до них ставиться байдуже, хтось сварить за витоптування газонів, а хтось любить їх за веселе дитяче дозвілля. Та виявляється, є ще одна сторона медалі: не у всіх орендарів-розважальників все гаразд з дозвільними документами. З нами зв’язалася мешканка Відрадного, яка розповіла свою історію, пов’язану з машинками.

«Ми з дитиною зазвичай гуляємо у віддалених частинах парку. Через головний вхід ходимо рідко, тому я не дуже звертала увагу на машинки і гірки. Правда, питання викликАв поїзд, який їздив по всьому парку, а особливо, «гусениця» з кількох вагончиків, яка дуже швидко їздила доріжками минулого року – я не раз бачила, як люди швидко розступалися, щоб пропустити її, і думала, чи законно це – їздити пішохідною зоною, не даючи бабусям спокійно гуляти у парку», – каже наша співрозмовниця.

«А нещодавно ми з сином були біля головного входу до парку, і він попросився покататися на машинці. (Мова йде про пункт прокату машинок, розташований між головною клумбою та будівлею адміністрації парку, прокат машинки коштує 30 грн/10 хв., «траса» – навколо великої клумби. – Авт.) Син ще маленький, та й попереднього досвіду водіння таких машинок у нього не було. Він пробував одночасно натискати педаль і крутити кермо, спочатку виходило. А потім на шляху почали траплятися пішоходи з дітьми, він намагався об’їжджати їх, але не дуже вправно – ну, так, як може об’їжджати маленька дитина без досвіду водіння, – згадує жінка. – Тоді я з жахом усвідомила, що машинка – хоч і невелика, але важкувата – може травмувати будь-кого з цих людей. Пенсіонера чи малюка, який тільки-но став на ноги, вона може збити з ніг і серйозно травмувати!»

Далі маленький водій пробував зробити поворот ліворуч, щоб об’їхати навколо клумби. «Колесами машинки мій син заїхав на клумбу – буквально на 10 см. Я придивилася до цього кута клумби і побачила, що земля в ньому вся змережена колесами від машинок! Звісно, частина дітей добре їздить і на клумбу не заїжджає. Але витоптаний кут говорить про те, що тут часто їздять і такі водії-початківці, як мій син, і вони регулярно витоптують клумбу. Через це клумба виглядає негарно, і до того ж, марнуються кошти місцевого бюджету, які виділяються на благоустрій, і людські ресурси – сили, які вкладають працівники КП УЗН нашого району на догляд за клумбою».

Наша співрозмовниця каже, що після усвідомлення цих речей написала звернення на 1551, в якому вказала про загрозу безпеці відпочивальників від машинок та порушення цими машинками благоустрою у парку Відрадний. Через два тижні від чиновників надійшла відповідь. Виявилося, що пункт прокату машинок працює у парку нелегально! Ось так просто – під носом в адміністрації парку, щодня.

«Комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Солом’янського району м. Києва на території парку «Відрадний» встановлено факт надання послуг населенню суб’єктами підприємницької діяльності без наявної дозвільної документації, а саме: розміщено дитячий атракціон – батут та проводиться прокат дитячих автомобілів, – написали у відповіді чиновники. – На зауваження та переконливе прохання працівників КП УЗН Солом’янського району м. Києва стосовно звільнення зелених зон від несанкціонованого надання послуг, власники не реагують».

За словами можновладців, через встановлення цих об’єктів представники КП УЗН Солом’янського району м. Києва викликали наряд міліції за номером 102, а майстер дільниці №7 надав керівництву свого підприємства відповідний рапорт. «Також КП УЗН Солом’янського району м. Києва, як балансоутримувач території, в межах наданих повноважень направлено листи до правоохоронних та контролюючих органів щодо звільнення парку від незаконно розміщених атракціонів», – зазначалося у відповіді на звернення.

«Я не хочу привчати дитину їздити там, де не можна, витоптувати газони і клумби. Не хочу платити гроші самозванцям, які не поважають користувачів своїх послуг і чхати хотіли на закони. Тому більше ми на цих машинках кататися не будемо», – каже наша співрозмовниця.

До речі

Також мама з Відрадного застерігає сусідів від користування надувним атракціоном з тваринами, що встановлений на вході до парку. Мовляв, окрім нелегальної роботи, тут ще й дурять на гроші.

«10 хвилин на цьому атракціоні коштує 30 грн. Стільки мій син і «настрибав». – Розповідає вона. – Коли він вийшов з гірки і взувався, я дала дівчині 200 грн, щоб розплатитися. Вона чомусь відвернулася і довго відраховувала мені решту. За цей час мій малюк встиг взутися і побігти на інший батут, тому вся моя увага була прикута до нього – я дивилася, щоб він не відбіг далеко і не забіг до наступного батуту без дозволу. Дівчина дала мені решту – багато папірців по 10 і 20 грн. У цей момент син вже побіг далі, і я мусила його наздоганяти. Але перш, ніж покласти гроші до гаманця, все ж вирішила перерахувати їх. Там було 110 грн замість 170 грн. Я повернулася до дівчини і вказала на її помилку. Вона попросила вибачення і знову дала мені кілька купюр. Я перерахувала – вона дала мені 30 грн (замість 60 грн), тобто намагалася обдурити вдруге! «Господар» атракціону – чоловік – у цей час стояв у двох метрах від нас і спостерігав за ситуацією мовчки. З третьої спроби мені таки дали повну решту. Звісно, ця дівчина могла погано почуватися чи справді ненавмисне недодати мені решту. Але у це чомусь не віриться. Тому до цієї гірки ми також ходити більше не будемо – принаймні, поки там працює ця білява дівчина з асиметричною зачіскою, яка знає, в який момент підсунути мамам неправильну суму грошей».

Фото з сайту sharevancouver.org

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


3 коментарі до “Машинки у парку працюють нелегально?”

  1. Анатолий коментує:

    Тут про машинку ерунду пишите, а в парке настоящая экологическая катастрофа! Катамараны в парке Отрадный распугивают уток, которые тут селятся годами, поколениями!!! Канатный городок угнетает деревья, которым лет 60: они вбивают в них огромные колья и саморезы-”сотки”! Они эти деревья с собой привезли, что-ли? Варвары!

  2. Kerze коментує:

    Та як завжди, дали хабаря кому потрібно, та відкрили. В нас за хабаря чинуші рідних матереі продадуть. А машинки відкрити – це як два пальця..

  3. Світлана коментує:

    Нещодавно побували в парку з донечками. Увагу дітей привернув надувний батут- весело пострибали 10 хвилин за 30 грн. кожна. Потім працівник вказав що час вичерпано:(. Коли я попросила показати документи з вказаними цінами та дозвільні документ на ці атракціони, то їх не виявилось. Замість книги відгуків- звичайний зошит на 60 аркушів. Хтось дуже гарно заробляє на наших дітях, не сплачуючи податки і відсторонившись від відповідальності.

Напишіть відгук


+ 2 = чотири