Маршрутки №442 і 442-Д обслуговують українською | Відрадний

Маршрутки №442 і 442-Д обслуговують українською

Оголошення у маршрутці

Оголошення у маршрутці

Перевізник Політехавто-Б впровадив на своїх маршрутках цікаве нововведення: водії спілкуватимуться з пасажирами виключно українською мовою. Це стосується маршрутних таксі №442 (КПІ – Борщагівська – Гарматна – пр. Перемоги) та №442-Д (Шулявська – КПІ – Борщагівська – Василенка – пр. Перемоги). У салонах мікроавтобусів розвішали оголошення, в яких пояснили, що пишаються українською мовою. Проте простодушні користувачі Фейсбуку витлумачили її по-своєму і назвали шовіністичною.

«ТОВ Політехавто-Б одне з перших вийшло на Майдан під час Революції Гідності. Одне з перших почало надавати допомогу військовим з моменту анексії Криму. Зараз підприємство одне з перших переходить на обслуговування пасажирів українською мовою. – Написано в оголошенні. – Шановні українці! Українська мова займає друге місце по мелодійності звучання у світі. Тож пишаймося своєю мовою, не цураймося її. Спілкуймося українською мовою! Адже це є одним з факторів збереження України, як держави!»

Прочитавши цю новину у Фейсбуку, користувачі, «підігріті» тролями з ольгінською «пропискою», поспішили зробити свої висновки. З невинного оголошення народ зробив висновок, що самих пасажирів «примусять» спілкуватися у маршрутках українською! Або, принаймні, просити водія про зупинки державною мовою. Хоча по суті, україномовний транспорт у Києві – не новина: у тролейбусах, трамваях та метро назви зупинок оголошують також зовсім не російською.

Інша категорія громадян, які люблять писати коментарі у стилі «краще би…» поспішили констатувати, що через україномовних водіїв загальмується процес прибирання та ремонту маршрутних таксі: мовляв, краще би відремонтували, помили, зняли з вікон ганебні шторки…

Тверезо мислячих коментаторів (тих, які не побачили в оголошенні жодного мовного насилля над пасажирами) було не так багато, зате вони підтримали ідею перевізника і висловили надію, що нововведення доповнять забороною водіям вмикати шансон :)

А ви як гадаєте: якою мовою мають обслуговувати у транспорті столиці України?

P.S. Те, що маршрутки мають бути чисті, безпечні, зручні та комфортні – це саме собою!

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


− 2 = п'ять