Лікаря з Медмістечка хочуть нагородити | Відрадний

Лікаря з Медмістечка хочуть нагородити

Лікарня Київ

Лікарня Київ

Орден Святого Пантелеймона – так називається поважна відзнака медиків, своєрідний медичний «Оскар». Нещодавно Національна експертна рада конкурсу сформувала перелік номінантів на цю престижну нагороду. Цьогоріч заявки надійшли із усіх регіонів України, отож обирати претендентів у різних номінаціях було складно. Тим не менш, серед найкращих медиків виділили й працівника київського Медмістечка – Олександра Циганенка. Підсумки конкурсу відбудуться 9 серпня: тоді ми й дізнаємося, чи отримає лікар з Відрадного визначну відзнаку. А поки що пропонуємо вам ознайомитися з деталями, які ми дізналися про його роботу.

Олександр Циганенко – завідувач відділення надання стаціонарної паліативної допомоги КНП «Київська міська клінічна лікарня №6» (центральної лікарні Медмістечка). Йому можуть вручити відзнаку «Медаль Святого Пантелеймона» у номінації «За лікарське мистецтво». Разом з Олександром Циганенком за нагороду у цій номінації боротимуться Ігор Березнюк (завідувач ЛОР-патології КП Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня, Дніпропетровська обл.), Євген Квасневський (асистент кафедри загальної та військової хірургії ОНМедУ, кандидат медичних наук, загальний хірург, учасник АТО, Одеська обл.) та Іван Будзан (серцево-судинний хірург Клінічного лікувально-діагностичного центру Сімедгруп, Івано-Франківська обл.).

Чесно кажучи, дізнавшись про номінацію фахівця з Медмістечка, ми здивувалися: раніше не чули, щоб у цьому закладі було паліативне відділення. Паліативні пацієнти – це важкохворі люди, яким потрібен догляд наприкінці життєвого шляху. Інакше кажучи, це невиліковно хворі люди (здебільшого, з онкологією) у складних життєвих обставинах. Раніше до таких пацієнтів у Медмістечку ставилися прохолодно і старалися якнайшвидше спровадити додому, адже саме паліативного відділення у лікарні не було, а діючі відділення не зобов’язані були опікуватися такими хворими.

Копнувши глибше, ми довідалися, що паліативне відділення у Медмістечку активізували досить нещодавно. Лише 21 вересня 2020 року вийшов наказ Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації №978, згідно з яким відділенню надали широкі обов’язки.

Наказ щодо допомоги паліативним хворим

Наказ щодо допомоги паліативним хворим

У тому ж таки документі керівника лікарні у Медмістечку (разом з керівниками лікарень з інших районів Києва) зобов’язали безвідмовно надавати медичну допомогу пацієнтам паліативних відділень за наявності відповідних показань. Крім того, таким відділенням виділили автомобілі для роботи мобільних паліативних бригад. Ці бригади також зобов’язали надавати медичну допомогу паліативним хворим «в установленому порядку».

Отож, виходить, що з кінця вересня у Медмістечку працює паліативне відділення, яке:

-         Має персонал і койко-місця для надання допомоги паліативним хворим у стаціонарі;

-         Має спеціальний транспорт і мобільні бригади медиків для надання допомоги паліативним хворим у домашніх умовах (це робота за викликом).

Більше того – це відділення є й на медичному сайті Хелсі, через який прийнято записуватися на прийом до лікарів. На Хелсі написано, що відділення паліативної допомоги розташоване на проспекті Любомира Гузара, 3 (це Медмістечко), тому дані сходяться. Але чомусь заявку до цього відділення надіслати неможливо: при натисканні на кнопку запису сервіс показує наступну сторінку з написом «За запитом нічого не знайдено =( »

Паліативне відділення Медмістечка

Паліативне відділення Медмістечка

Водночас, на порталі doc.ua можна знайти лікаря, якого хочуть нагородити за допомогу важкохворим. От тільки там зазначено, що Олександр Циганенко – подолог, і має приватний кабінет саме у Медмістечку. Там він допомагає впоратися з врослими нігтями і мозолями, і аж ніяк не має справу з онкохворими.

Лікар Олександр Циганенко

Лікар Олександр Циганенко

Ми підтримуємо нагородження найкращих медиків країни: звісно ж, фахових лікарів треба відзначати і заохочувати. Проте нас дивує такий поспіх стосовно нового відділення, роботу якого ще по суті не налагоджено (принаймні, дізнатися про його роботу чи хоча би отримати номер телефону важко).

Можливо, серед наших читачів є люди, які вже стикалися з роботою відділення паліативної допомоги Медмістечка і можуть розповісти про цей досвід у коментарях? У будь-якому разі, відкриття такого відділення – це дуже гарна і потрібна ініціатива. Про необхідність відкриття центрів догляду за паліативними хворими у медичних колах України говорять вже 15 років, і нарешті можливість такого необхідного догляду є й на Відрадному.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


9 × = сімдесят два