Лекція на Берестейській про страждання у XVII столітті
28 лютого о 19:00 у приміщенні Kyiv School of Economics розпочнеться безкоштовна лекція Івана Гомзи про транснаціональні аспекти життя і страждання у XVII сторіччі. Відрадненським любителям історії має бути і цікаво, і зручно, адже місце проведення – фактично біля дому (вул. Миколи Шпака, 3).
«Озираючись на історію XVII сторіччя, фіксуємо лише досягнення того періоду. Ньютон і Галілей заклали основи наукової революції, Ляйбніц і Спіноза – основи новітньої філософії, Рубенс і Пуссен досягли висот у малярстві, а Мілтон і Мольєр створили шедеври у літературі, – розповідають організатори. – Але люди, яким довелося жити в XVII сторіччі, переживали його як «залізний вік» хаосу, страждання і смерті».
Які халепи були і 17 сторіччі?
- Нескінченні війни та повстання від Китаю до Португалії;
- Мародери плюндрували села;
- Знелюднювали цілі міста;
- Занепадали видатні династії;
- Заколотники вбивали правителів;
- Старі й нові хвороби збирали небачені смертоносні «врожаї».
Уявіть собі: на різних кінцях світу, у Барселоні та Кайфені, до середини XVII сторіччя населення скоротилося на третину.
Про те, чому ж XVII сторіччя виявилося настільки складним, і розкаже Іван Гомза на лекції у KSE. До слова, лектор – кандидат політичних наук, завідувач кафедрою публічного врядування Київської школи економіки.
«На лекції розглянемо транснаціональні й суголосні сьогоденню виклики, які призвели до глобальної трагедії: зміна клімату, виникнення нових патогенів, залежність великої кількості населення від міжнародної торгівлі, масові міграції та провали публічної політики. Історія, можливо, нічому не навчає, але ігнорувати її уроки надто легковажно», – обіцяють організатори події.
Окрім очної лекції у приміщенні KSE Dragon Capital Building (вул. Миколи Шпака, 3), буде можливість приєднатися онлайн для зареєстрованих учасників. Зареєструватися для участі можна тут: https://kse.ua/ua/events/?eid=9073
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.