Лекція на Берестейській про страждання у XVII столітті | Відрадний

Лекція на Берестейській про страждання у XVII столітті

XVII сторіччя

XVII сторіччя

28 лютого о 19:00 у приміщенні Kyiv School of Economics розпочнеться безкоштовна лекція Івана Гомзи про транснаціональні аспекти життя і страждання у XVII сторіччі. Відрадненським любителям історії має бути і цікаво, і зручно, адже місце проведення – фактично біля дому (вул. Миколи Шпака, 3).

«Озираючись на історію XVII сторіччя, фіксуємо лише досягнення того періоду. Ньютон і Галілей заклали основи наукової революції, Ляйбніц і Спіноза – основи новітньої філософії, Рубенс і Пуссен досягли висот у малярстві, а Мілтон і Мольєр створили шедеври у літературі, – розповідають організатори. – Але люди, яким довелося жити в XVII сторіччі, переживали його як «залізний вік» хаосу, страждання і смерті».

Які халепи були і 17 сторіччі?

  • Нескінченні війни та повстання від Китаю до Португалії;
  • Мародери плюндрували села;
  • Знелюднювали цілі міста;
  • Занепадали видатні династії;
  • Заколотники вбивали правителів;
  • Старі й нові хвороби збирали небачені смертоносні «врожаї».

Уявіть собі: на різних кінцях світу, у Барселоні та Кайфені, до середини XVII сторіччя населення скоротилося на третину.

Про те, чому ж XVII сторіччя виявилося настільки складним, і розкаже Іван Гомза на лекції у KSE. До слова, лектор – кандидат політичних наук, завідувач кафедрою публічного врядування Київської школи економіки.

«На лекції розглянемо транснаціональні й суголосні сьогоденню виклики, які призвели до глобальної трагедії: зміна клімату, виникнення нових патогенів, залежність великої кількості населення від міжнародної торгівлі, масові міграції та провали публічної політики. Історія, можливо, нічому не навчає, але ігнорувати її уроки надто легковажно», – обіцяють організатори події.

Окрім очної лекції у приміщенні KSE Dragon Capital Building (вул. Миколи Шпака, 3), буде можливість приєднатися онлайн для зареєстрованих учасників. Зареєструватися для участі можна тут: https://kse.ua/ua/events/?eid=9073

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


сім × 2 =