Київзеленбуд палить листя | Відрадний

Київзеленбуд палить листя

У парку Відрадний горить листя

Горить сміття у парку

Горить сміття у парку

Не встиг відшуміти великий київський суботник, як комунальники почали палити сміття. Після толоки у парку Відрадний залишилися цілі купи минулорічного листя, які ніхто не вивіз одразу по завершенні прибирання. Справу відклали до нового тижня, хоча можливо, навіть і не збиралися вивозити сміття. Вочевидь, керівники комунальних служб Солом’янського району вирішили, що значно дешевше просто спалити листя, а не вивозити його на звалище.

У Києві діє заборона палити листя у денний час, проте представників комунального підприємства з утримання зелених насаджень «Київзеленбуд» це не обходить. 22 квітня з самого ранку, коли у парку Відрадний гуляють батьки з маленькими дітьми, тут підпалили одразу декілька куп сміття: біля дальнього туалету (неподалік Мамаєвої Слободи) та біля озера (ближче до входу в парк).

Спалення листя

Спалення листя

Коли дим від спаленого листя заполонив парк, біля цих куп сміття, звісно ж, вже не було паліїв. Однак неподалік ми побачили двох комунальників, які саме згрібали в кульки сміття, що залишилося після суботника. Це були молода жінка та чоловік років п’ятдесяти.

На запитання, чи це вони підпалили листя, чоловік сказав, що листя палять не вони, а відвідувачі парку (а це зранку – молоді батьки або люди, які займаються спортом). Проте нам здається, що ні батьки, ні люди, які слідкують за своїм здоров’ям, не будуть труїти себе й своїх дітей шкідливими речовинами, що утворюються внаслідок спалення листя.

Більш правдиво виглядає така версія: комунальники тихцем підпалюють гору листя і йдуть працювати далі – прибирати інше сміття. Поки купа листя розгориться, вони встигають відійти подалі, щоб їх ніхто не зміг звинуватити у скоєному. Листя згорає, прості працівники комунальної служби вважають свою роботу виконаною, а їхні керівники лишаються задоволеними, адже таким чином їм можна не витрачати кошти на вивезення з парку сміття.

Така версія подій нам здалася найбільш вірогідною, тож ми вирішили з’ясувати, яку організацію представляють двірники. Розмова вийшла десь така:

- Ви з ЖЕКу?

- Да.

- Чи з «Київзеленбуду»?

- Да.

Комунальники навіть не хотіли зізнаватися, де вони працюють. Це додатково наводить на думку, що вони робили щось протизаконне і знали про це. Незважаючи на таку таємничість, ми все ж дізналися, що вони представляли КП «Київзеленбуд», адже саме це підприємство відповідальне за порядок у парках Києва.

Скарга на спалювання листя вже скерована до Київзеленбуду Солом’янського району. Сподіваємося, комунальники припинять палити листя і труїти, тим самим, мешканців Відрадного.

Заборона палити листя

Чому заборонено палити листя? Справа в тому, що плід час згорання залишків рослин (трави і листя) у повітря потрапляють пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали та інші шкідливі речовини. Якщо листя тліє, то воно виділяє речовину бензопрен, яка в людей викликає ракові захворювання, а також страшну отруту діоксин.

Заборона палити листя прописана у статтях 16 та 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», у пунктах 3.3 та 6.4.2 Правил утримання зелених насаджень міст й інших населених пунктів України, Державними санітарними  правилами охорони атмосферного повітря населених пунктів, у статті 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» і у статті 27 Закону України «Про рослинний світ».

Покарання за спалене листя: стаття 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення (відповідальність за самовільне спалювання листів у парках, скверах без дозволу органів державного контролю в області охорони навколишнього природного середовища або з порушенням такого дозволу – штраф у розмірі від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів, штраф для посадовців – від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


3 коментарі до “Київзеленбуд палить листя”

  1. [...] висадили 300 саджанців дерев та 200 кущів, замели мітлами минулорічне листя й сміття та склали непотріб до сміттєвих [...]

  2. [...] (двірники, які прибирають у парку) перестали палити сміття після прямого звернення до цієї [...]

  3. [...] Відрадний затягує димом. Торік ми вже писали про те, що за цим протизаконним діянням був помічений Київзеленб…. Ну а цьогоріч мешканці мікрорайону пробують боротися [...]

Напишіть відгук


8 − сім =