Київська прописка: реєстрація місця проживання, інструкція з фото | Відрадний

Київська прописка: реєстрація місця проживання, інструкція з фото

Реєстрація місця проживання у Києві

Реєстрація місця проживання у Києві

Раніше ми всі прописувалися у ЖЕКах, а точніше, при паспортних столах при них. Для цієї «священної» процедури до паспортистки треба було прийти всім повнолітнім мешканцям певної квартири, написати відповідні заяви та згоди, а потім ще й знайти ощадкасу, в якій можна було би сплатити адміністративний збір. Тепер все інакше: київська прописка робиться легко і швидко, через єдине вікно і без довгих черг. Реєстрація місця проживання у Києві за новими правилами принесе вам лише позитивні емоції! Пропонуємо вашій увазі нашу інструкцію з фото: як прописатися у Києві на прикладі Солом’янського району.

Прописка у Солом’янському районі: куди їхати, кого брати?

Щоб прописатися або перепрописатися у Києві в нашому районі, вам варто у будній день поїхати до Солом’янської районної державної адміністрації (пр. Повітрофлотський, 41, неподалік Севастопольської площі). Ваша присутність потрібна лише там, адже зараз реєстрацію місця проживання роблять через єдине вікно, що діє саме в адміністрації району.

Хто має бути присутнім при подачі заяви на реєстрацію місця проживання? У стандартних випадках, лише дві особи:

- громадянин, який хоче прописатися за певною адресою (від нього потрібні лише оригінали паспорта і ідентифікаційного коду);

- громадянин, що є власником квартири чи будинку, де хоче прописатися зазначений вище громадянин (потрібні його паспорт та правоустановчі документи на цю нерухомість, включно з документами про спадщину, якщо квартира набута саме таким шляхом).

Власника квартири, зазвичай, просять надати ще й копії правоустановчих документів. Та не засмучуйтеся, якщо ви не встигнете зробити копії перед візитом до районної адміністрації! Працівники адміністрації зможуть зробити копію безкоштовно прямо в себе на робочому місці. Інший варіант – принтер з самообслуговуванням, встановлений у холі Солом’янської районної держаної адміністрації. Він працює, як автомат: за кожен аркуш ви сплачуєте 1 грн, а потім кладете необхідні документи та копіюєте їх.

Єдине вікно у Солом’янській райдержадміністрації: як прописатися?

Зайшовши до просторого холу районної адміністрації, ви одразу побачите кілька червоних терміналів, схожих на айбокси. Одразу підходьте до одного з них: інформаційний термінал допоможе вам зайняти місце у черзі. На моніторі ви побачите варіанти:

- Отримати консультацію;

- Подати заяву та документи;

- Отримати готовий документ;

- Оформлення протоколу про адміністративне правопорушення;

- Юридичні, фізичні особи-підприємці.

Інформаційний монітор у Солом'янській райдержадміністрації

Інформаційний монітор у Солом’янській райдержадміністрації

Якщо вам треба отримати київську прописку, оберіть варіант «Подати заяву та документи». Після цього термінал видасть вам чек з номером кабінету, в якому вас зможуть обслужити, та вашим номером у черзі. Черга – це голосно сказано: скоріше за все, ви зайдете до кабінету вже за кілька хвилин. Тим часом, можете сісти на зручний диван у холі адміністрації та слідкувати за плином черги на моніторах, що висять вгорі. За цей час також можете розвідати, де розташований потрібний вам кабінет, адже блукаючи лабіринтами адміністрації, ви можете затримати людей, що стали в чергу за вами.

Заява про реєстрацію місця проживання, оплата адміністративного збору

Що відбуватиметься далі? Коли на моніторі висвітиться ваш номер у черзі, вам треба буде пройти до кабінету, зазначеного у талоні. Там ви сядете за стіл оператора і з його допомогою підпишете заяву про реєстрацію місця проживання (достатньо буде лише проставити підписи та дату – сама заява вже є у готовому вигляді).

Оператор забере ваш паспорт для нанесення штампу про нове місце реєстрації і видасть контрольну пам’ятку. Цю пам’ятку треба буде мати з собою у день видачі паспорта зі штампом про реєстрацію: на цьому аркуші надруковані ваші дані, номер мобільного телефону, а також вказана інформація, у якому кабінеті можна буде забрати паспорт.

Від правовласника квартири також знадобиться не більше 7 хвилин часу: перевірять документи, занесуть їхні дані у базу, попросять підписати заяву, та й по всьому. Далі вам видадуть папірець з реквізитами для оплати адміністративного збору:

Адміністративний збір за прописку в Києві

Адміністративний збір за прописку в Києві

Сплатити його треба буде одразу, скориставшись терміналом у холі районної адміністрації або невеличким поштовим відділенням, схожим на кіоск. На цьому фото поштове відділення розташоване по центру, а загалом у холі Солом’янської адміністрації це ліворуч. Оператору поштового відділення скажіть, що вам треба сплатити реєстрацію місця проживання, на звороті папірця напишіть ваші прізвище, ім’я та по батькові та простягніть папірець. 13 грн 60 коп. – саме таким є адміністративний збір за реєстрацію місця проживання у Києві. Заплативши ці гроші і отримавши чек у віконці поштового відділення, поверніться до оператора, в якого ви підписували заяву на прописку, і віддайте чек йому.

Поштове відділення у Солом'янській районній державній адміністрації

Поштове відділення у Солом’янській районній державній адміністрації

Коли забирати паспорт з новою пропискою?

Зараз на це потрібна одна доба. Тобто, якщо ви написали заяву сьогодні об 11:00, то завтра об 11:00 вже можете забирати паспорт з новим штампом. Але не все так просто: про те, що паспорт готовий, вам мають написати в СМС. Про це написано й у пам’ятці, яку видасть вам оператор. Якщо минуло більше доби з часу оформлення заяви, а СМС вам досі не прийшла, зателефонуйте до адміністрації за телефоном, вказаним у пам’ятці, і перепитайте, чи готовий ваш документ. Зазвичай, на це йде навіть менше доби, а от СМС приходять далеко не завжди. Отож, у найкращому випадку ви будете без паспорта одну добу, у гіршому – кілька днів, поки не додзвонитеся до адміністрації :)

Де і як забирати паспорт зі штампом про нове місце реєстрації?

Тут процедура схожа: спершу ви приходите до Солом’янської адміністрації та підходите до терміналу. Там треба вибрати варіант «Отримати готовий документ» і взяти талончик зі своїм номером у черзі. Видають готові документи у кабінеті №103 з операторами №1, 2, 3, 4 та 5. Сам кабінет дещо захований: щоб знайти його, треба обійти ліворуч поштове відділення, що ви вже бачили на фото вище.

Видача паспорту з пропискою

Видача паспорту з пропискою

Працює цей кабінет за дуже демократичним графіком: 6 днів на тиждень, з ранку до самого вечора. Ось графік роботи операторів, які видають готові паспорти з київською пропискою:

Коли можна отримати паспорт

Коли можна отримати паспорт

Отримання паспорта також відбувається дуже швидко: вам треба буде лише поставити підпис, що отримали документ, і все. Тепер київська прописка – ваша, і ви знаєте, як зареєструватися за місцем проживання у Солом’янському районі!

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


два × 5 =