Кубок ракетобудування у Києві
На 1 червня призначено дату запуску експериментальних ракет під назвою «Experimental Rocketry Cup». Молодь з усього Києва, захоплена космічною тематикою, збереться разом, аби випробувати свої, власноруч виготовлені, ракети. Організатори дійства – NAURocket (об’єднання студентів та аспірантів НАУ, КПІ, НМУ, КНУ під головуванням Сергія Піпка – старшого наукового співробітника хімічного факультету НАУ) та Київський Палац дітей та юнацтва. Проект відбудеться за гроші, виділені Громадським бюджетом Києва.
Хто братиме участь у змаганні з любительського ракетобудування?
- старшокласники столичних шкіл;
- учні тематичних гуртків (позашкільних освітніх закладів);
- студенти університетів;
- студенти коледжів.
Напрям змагань дуже цікавий і актуальний, адже все більше молоді зараз захоплюється космічними технологіями. Космос справді став ближчий: наприклад. з новини https://fakty.ua/297235-v-dekabre-2019-go-my-zapustim-v-kosmos-pervuyu-chastnuyu-ukrainsko-amerikanskuyu-raketu—maks-polyakov ми дізналися про те, що скоро буде запущена приватна українсько-американська ракета-носій!
Отож, учасники змагань мають бути об’єднані у команди, що налічуються від двох до десяти людей. Кожна команда повинна мати повнолітнього керівника – вчителя, студента, керівника гуртку, викладача). Не має значення, чи учасники змагання вже колись запускали власні ракети – до участі у кубку беруть усіх зацікавлених цією темою.
Реєстрація учасників тривала до 20 лютого, отож зараз ми можем лише вболівати за учасників дійства. За правилами конкурсу, команди повинні спроектувати, зробити та самостійно запустити ракету експериментального класу, виготовлену за умовами змагання. Для тих учасників і керівників, які за цю справу беруться вперше, вже зараз відбуваються заняття з ракетобудування.
Як виготовити ракету для змагання?
- матеріали для створення ракет надають організатори Кубку;
- двигуни для запусків ракет також надають організатори. Параметри кожного двигуна: сумарний імпульс 250 Н*с, час роботи 1,5 с, середня тяга 170 Н. Розміри кожного двигуна: довжина 350 мм, діаметр 33,4 мм, маса 440г.
Збудовані учасниками ракети мають бути такого розміру і маси, що визначаються із розрахунку висоти польоту (300-700 м). Крім того, всередині ракети (на борту) має бути електроніка (як зазначають організатори, це може бути оптичний або магнітний датчик апогея), яка щонайменше зможе скерувати викид парашута. Можливі також і інші варіанти: польотний контролер із датчиком тиску, обертання і прискорення на основі Arduino. Він зможе записувати дані про політ.
Ще одна обов’язкова умова – у ракеті має бути система викиду парашута без порохового заряду та іншої піротехніки. Не можна також використовувати ґумки, пружини, пневматику тощо. А ось що юні конструктори можуть використати у своїх ракетах, то це ніхромовий дріт.
У квітні та травні 2019 року триває період виготовлення ракет командами, а на початку червня (орієнтовна дата – 1 червня) відбудуться й самі змагання. Дякуємо організаторам за таку чудову подію та киянам за те, що підтримали ініціативу на сайті Громадського бюджету!
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.