Космос – у приватних руках | Відрадний

Космос – у приватних руках

Інвестиції у космос

Інвестиції у космос

Минулого тижня сталася знакова подія для космічної галузі нашої держави. Народні депутати України у першому читанні підтримали законопроект №1071, що дозволяє не лише державним підприємствам, а й приватним компаніям інвестувати у космос. Простіше кажучи, влив інвестицій у космічну галузь більше не матиме перешкод! Звісно, якщо законопроект пройде й подальші випробування і буде прийнятий у цілому.

Одним із співавторів законопроекту став народний депутат від Солом’янського району (222 округ) Роман Грищук. На своїй Фейсбук-сторінці він із гордістю відзначив, що космічна тема фігурувала лише у його передвиборній програмі.

Якщо новий закон таки буде прийнятий, він дозволить приватному бізнесу будувати ракети і загалом значно спростить космічну діяльність приватників. Зокрема, такі персоналії, як відомий українець Макс Поляков https://noosphereglobal.com/who-we-are/noothinkers/max-polyakov/ , отримають можливість впроваджувати космічні інновації у нашій державі, а не у США, як це відбувається зараз.

«До 2024 року космічний ринок збільшиться до 516 млрд доларів. Щоб ви розуміли: космос – це не тільки державні дотації, як у нас, це ще й стартапи, приватні інвестиції. Потрібно почати реформу космосу, і ця реформа починається з закону №1071, який має усунути перепони для інвестицій в космічну галузь, – заявив Роман Грищук із трибуни Верховної Ради. – Космос – це не тільки запуск надважких ракет з космодрому, як ми собі уявляємо. Зараз активно розвивається ринок комерційних запусків, для яких потрібні ракети легкого класу. Космос – це також супутники. Космос – це також обробка даних, це додатки для аналізу даних, це сервіси для агропромисловості, для видобувної промисловості, для екологів, для операторів зв’язку. Зараз у нас діють старі радянські норми, які забороняють приватним компаніям займатися космічною діяльністю».

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


вісім − 5 =