Клініка Добрий прогноз: чесний відгук
Колись давно тут був готель і диско-бар «Оленка», а зараз – приватна клініка «Добрий прогноз», що спеціалізується на онкології та хірургії. Це приміщення біля зупинки громадського транспорту «Добрузька» пережило різні трансформації. Зараз його призначення – дарувати надію мешканцям Відрадного та людям з різних куточків України. Яка ж вона всередині – клініка Добрий прогноз? Ось наш чесний відгук про плюси та мінуси цього медичного закладу.
Добрий прогноз: ціни
Не так давно на сайті клініки ще можна було побачити чіткі розцінки на певні категорії медичних послуг. Та й на сторінці клініки у Фейсбуку анонсували ті чи інші акції чи знижки, де чітко проговорювали фінансову сторону питання. Зараз же для того, щоб дізнатися ціни, доводиться проходити два етапи: спершу – телефонувати до клініки (там можуть дуже приблизно зорієнтувати у вартості послуг), а потім – прийти на прийом до фахового лікаря, і вже після його консультації отримати «прейскурант» в адміністратора.
Стосовно всіх напрямків хірургії казати не можемо (у цій клініці оперують і онкологічні випадки, і гінекологічні, і гастроентерологічні тощо), але в нас є інформація про одну нескладну операцію, яку можуть робити майже всі хірурги у різних лікарнях.
Отож, цю операцію ми спершу хотіли робити в Інституті імені Шалімова (все-таки, це поряд + у фахівців цього закладу слава найкращих хірургів України). Але місцеві медпрацівники (не хірурги) натякнули нам, що обійдеться все в 1 тис. дол. (28 тис. грн. на той час). У цю суму мала увійти сама операція, медикаменти, обслуговування медперсоналу, перебування у палаті кілька днів.
Іншим варіантом була лікарня у Медмістечку. Зайшовши туди на УЗД, ми були вражені, що хірурги просто-таки шукають собі пацієнтів серед черги на УЗД. За чутками, вартість такої самої операції там сягала би приблизно 20 тис. грн. Але від варіанту Медмістечка ми відмовилися через погану славу цього закладу щодо умов перебування і ставлення до пацієнтів.
Іншим варіантом стала клініка «Добробут»: ми зателефонували до неї і спитали про вартість операції. Там нам назвали суму 45 тис. грн., тому цей варіант одразу відпав: якщо витрачати велику суму, то краще вже в Інституті Шалімова.
Проте ми зупинилися все ж на клініці «Добрий прогноз»: вона у пішій доступності від дому, начебто з непоганими умовами… І врешті-решт, вся операція обійшлася там у 16 тис. грн. – значно дешевше, ніж у будь-якому з варіантів, які ми розглядали. Крім того, усі кошти там треба було платити офіційно, через касу, тому переживання про вчасне вручення конвертів не турбували зовсім :)
До речі, у клініці «Добрий прогноз» існує приємна фінансова практика – невеликою частиною оплати операції є так званий депозит. У нашому випадку це було 1500 грн. Депозитом тут називають додаткові кошти, які ви оплачуєте наперед на непередбачувані витрати під час операції. Ці гроші можуть знадобитися, а можуть і не знадобитися. Якщо вони не знадобляться, під час виписки вам без проблем повернуть всю суму депозита. Якщо ж використають, наприклад, 300 грн з цих 1500 грн, то повернуть вам 1200 грн. Отримати депозит на виписці дуже приємно: погодьтеся, після суттєвих витрат на операцію це піднімає настрій і додає впевненості у власних фінансах.
Всі фінансові питання стосовно операцій у цій клініці вирішуються з документами. Тому для повернення депозиту також потрібен документ – ідентифікаційний номер. Якщо ви його не пам’ятаєте або не маєте з собою, не біда: можете принести його будь-коли (наприклад, через тиждень-два, коли прийдете до хірурга на зняття швів). Отож, у фінансовому плані тут надійно, обстановка довірлива і спокійна.
Клініка Добрий прогноз: госпіталізація
За кілька днів перед операцією треба здати всі необхідні аналізи, які назначає лікар. Їх можна здати й у Доброму прогнозі: ціни на передопераційний пакет тут невисокі, виходить навіть вигідніше за такі самі аналізи у приватних лабораторіях. Крім того, зручно, що пацієнту не треба носити з собою роздруківки аналізів: усі вони є в базі клініки, тому лікар без проблем їх побачить.
Як відбувається сама операція у клініці Добрий прогноз? І у день операції, і наступні дні до клініки не пустять ваших родичів (вони зможуть зайти лише під час виписки на перший поверх, щоб допомогти вам вийти). Можливо, раніше відвідувачів пускали, але зараз через коронавірус не пускають: бояться зараження пацієнтів.
Отож, у день операції треба прийти до клініки натщесерце, з самого ранку (приблизно о 8:00), але конкретніший час призначає адміністратор клініки). З собою треба мати лише мінімум речей: книжку, власну косметику або речі, без яких ви не можете обійтися. Можна взяти свій домашній одяг, але першу добу після операції навряд чи буде бажання перевдягатися. Загалом, клініка надає все необхідне: одяг (одноразову «ночнушку», халат з вафельної тканини, капці, зубну пасту і щітку, мило), тому тягти з собою цілу торбу добра точно не слід. Крім того, після операції носити важке не можна буде, отож подумайте наперед, яку вагу матиме ваша сумка на виписці.
Одразу, як ви прийдете до клініки в операційний день, вам дадуть заповнити всілякі документи і згоди. Тут є один «підводний камінь». Клініка – спеціалізована онкологічна, тому у базову угоду там входить оплата гістологічного дослідження матеріалу (таке дослідження часто роблять саме онкологічним хворим). Ця послуг – платна, коштує близько 1000 грн, тому якщо вона вам не потрібна, в момент підписання угоди скажіть про це працівниці клініки – вона допоможе написати відмову від зайвої послуги.
Після підписання всіх документів вам треба буде оплатити всю операцію у касі клініки на 1 поверсі. Не обов’язково нести з собою готівку: тут без проблем можна розрахуватися карткою.
Після оплати настає момент, коли вас ведуть у приміщення стаціонару – на 2 поверх – і показують вашу палату. Палати у клініці Добрий прогноз розраховані на двох пацієнтів, але часто в них перебуває лише одна людина. Отож, у палаті є: два ліжка, в яких регулюється висота «верхньої» половини, одна тумба з чайником і пакетиками чаю, одна шафа, куди можна повісити свій одяг.
Також у кожній палаті є своя душова. Це кімнатка з умивальником, унітазом та душовою кабіною. Кожного нового пацієнта у душовій чекає запакований шматочок мила (маленький, як у готелі), простенька зубна щітка та крихітний тюбик зубної пасти.
Як проходить операція у приватній клініці Добрий прогноз
Якщо на день заплановано кілька операцій і клініка не перевантажена пацієнтами, будьте готові до того, що тільки-но ви почнете роздивлятися палату, вас заберуть в операційну. Це відбувається так: ви перевдягаєтеся у лікарняне вбрання (одноразову «ночнушку» з блакитного волокнистого матеріалу, вафельний халат і капці), по вас приходить анестезіолог і проводить на 3 поверх – в операційне відділення.
На вході в операційну вам кажуть зняти з себе абсолютно все, крім одноразової «ночнушки». Далі треба лягти на операційний стіл, дати зафіксувати свої руки і ноги і просто заснути від снодійного, введеного в руку. Після початку дії снодійного пацієнту надягають на обличчя маску і використовують газову анестезію.
Далі ви прокидаєтеся вже у післяопераційній, на тому ж 3 поверсі. У цей час ваші близькі вже знають, що операція позаду: їм телефонують на той номер, який ви залишили під час оформлення. У післяопераційній палаті лежите ви і ще 1-3 людини після операції. Тонометр автоматично міряє ваш тиск кожні півгодини, медперсонал цікавиться вашим станом, пропонує попити води, допомагає встати і пройтися.
Через 2-3 години після операції вам пропонують перейти до своєї палати. І це, чесно кажучи, перший страшнуватий момент, який чекає на вас у цьому закладі. Тут немає ліфта для пацієнтів, тому після операції, зі слабкістю, нудотою і ріжучими болями у місцях швів ми звичайними сходами спускаєтеся з 3 на 2 поверх, спираючись на медсестру та поручень. Поручень на прольоті між поверхами обривається, і вам буквально нема за що триматися. Але опинившись у палаті, ви розумієте, що це дрібниця, головне тепер – думати про щось гарне і йти на поправку.
Перші пів дня або й день після операції йде на відсипання. Ви постійно провалюєтеся у сон, прокидаєтеся від болю і кличете медсестру, щоб вона вколола знеболювальне. Це, до речі, ще один не дуже продуманий момент у цій клініці. Річ у тім, що тут на тумбі біля кожного ліжка є кнопка для виклику медсестри. Але дотягнутися до неї після операції – надзвичайно важко. Боляче навіть просто перевернутися на бік, тому виклик медсестри за допомогою цієї кнопки може зайняти десятки хвилин.
Те саме – з регулюванням ліжка. Якщо ви захочете підняти половину ліжка, це буде вкрай складно зробити самостійно: кнопка захована за головою пацієнта. Отож, вона розрахована на те, що за пацієнтом у палаті постійно хтось має доглядати. Коли ж ви там перебуваєте на самоті, усі ці радощі цивілізації викликають лише роздратування.
Найгірша частина нашого відгуку стосується післяопераційного догляду. У рекламній брошурці, яку роздає адміністратор клініки, написано, що за пацієнтами слідкує палатний лікар. Проте у нашому випадку це виявилося неправдою. Цілу добу після операції у палату не зайшов жоден лікар. Ніхто не прийшов розповісти, як минула операція, і який «план дій» чи розпорядок далі. Періодично заходила лише медсестра (кілька разів за добу) і жінка, яка приносила їжу.
Отож, найгірше, що було у цій клініці, – це відчуття покинутості. Відчуття, що про пацієнта після операції просто забули, а він лежить і мучиться здогадками, чому лікар не приходить. У нашому випадку не було жодного палатного чи іншого лікаря, а хірург (який робив операцію) пришов через добу після операції. Він був у палат не більше однієї хвилини і сказав, що можна виписуватися.
Так, у клініці Добрий прогноз після нескладних операцій прийнято виписувати вже через одну добу після оперативного втручання. Це і добре, і погано. Добре, бо ви можете швидше побачити рідні стіни, і далі з домашнім комфортом потихеньку повертатися до звичного ритму життя. Погано, бо все ж у цей час ще досить болять місця швів, людина ще загалом досить слабка, і немає впевненості, що без медичного догляду все буде добре. Про такі блага, як душ і чай з того чайника на тумбі, ви не встигаєте навіть подумати – не те, що скористатися ними :)
Їжа у клініці Добрий прогноз
Годують пацієнтів тут по-різному, залежно від того, в кого яка проблема. Якщо операція зачепила органи травлення, то страви – дуже дієтичні: знежирений несолодкий йогурт, знежирений кефір, дуже рідка вівсяна каша. Якщо ж це була гінекологічна або інша операція, і органи травлення не страждали, страви дають більш різноманітні і навіть притрушені зеленню. Порції хороші, їжа тепла і смачна, нарікань немає. У державній лікарні про таке можна лише мріяти.
Окремої згадки потребує зв’язок у цій клініці. Його якість на 2 поверсі (у палатах) – просто жахлива. Не можна повноцінно не те, що з’єднатися з інтернетом, а й просто поговорити телефоном! Разом з відсутністю палатного лікаря і відчуттям покинутості це справляє дуже гнітюче враження. Щоб поговорити з рідними (як мінімум, домовитися про час виписки!), доводиться виходити з палати, йти до кінця коридору і пробувати телефонувати там. Після операції робити ці кроки дуже складно: рани болять, тягнуть вниз, голова паморочиться.
Виписка з клініки минає доволі швидко. Якщо операцію робили у першій половині дня, то через добу приблизно об 11:00-12:00 вам запропонують спускатися на перший поверх і виписуватися. Тоді ж на перший поверх може знайти людина, яка вас забиратиме. Якщо у вас немає машини, клініка за свій кошт викликає Убер по Києву. Але майте на увазі, що чекати на таксі людині після операції доведеться на вулиці – за будь-якої погоди, стоячи (бо присісти там нема де).
Плюсом клініки Добрий прогноз є безкоштовні послуги після операції: через тиждень-два треба прийти до свого хірурга на зняття швів, а рівно через місяць – до нього ж на консультацію (зробивши перед тим контрольне УЗД та перездавши аналізи). На обидві ці зустрічі треба попередньо записуватися, подзвонивши до клініки.
Сподіваємося, наш відгук про клініку Добрий прогноз був вам корисний. Ми чесно описали в ньому все, з чим стикнулися у цьому медичному закладі: і з позитивними речами, і з негативними нюансами. Насправді, зараз, якби треба було обирати знову, ми би знову обрали цю клініку: все-таки, у ній набагато комфортніше, ніж у державній лікарні, а розцінки – скромніші. Проте ми дуже хотіли би, щоб керівництво клініки прочитало цей відгук і змогло покращити роботу закладу. Так хочеться, щоб пацієнти у складний післяопераційний період отримували більше турботи і чіткіше знали, «що далі».
Особливу подяку хочемо висловити медичним працівникам клініки: медсестра у лабораторії, медсестра на палатному поверсі, жінка, яка розносила їжу, анестезіологи, операційні медпрацівники і самі хірурги у Доброму прогнозі – справді чудові. Ми жодного разу не зіштовхнулися з якоюсь грубістю чи неетичною поведінкою, все було цивілізовано і приємно. Отож, справа лише за кількома адміністративними нюансами, з якими, ми впевнені, клініка впорається.
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.