Карантин на Відрадному: куди піти з дітьми | Відрадний

Карантин на Відрадному: куди піти з дітьми

Карантин: де гуляти з дітьми

Карантин: де гуляти з дітьми

Початок карантину від коронавірусу показав, що батькам Відрадного дуже важко знайти інші заняття для дітей, окрім як прогулянки у місцях масового скупчення людей. Парки Відрадний та Орлятко «забиті» малюками, підлітками та їхніми батьками, які зазвичай стоять близько один до одного та розмірено попивають каву. І хоч досвід азійських та європейських країн свідчить про те, що такі тісні контакти сприяють надзвичайно швидкому поширенню хвороби, кияни поки на це не зважають та кажуть, що дітям більше гуляти ніде. Є де! Тим більше, у нас на Відрадному. Наш район – просто ідеальний для «вирощування» дітей серед цікавинок, і зараз ми розповімо вам лише про деякі з них.

Одразу хочемо зазначити, що мова йде про одиночні прогулянки – лише вас і ваших дітей. Уникайте скупчень людей, не домовляйтеся зі знайомими про спільні прогулянки. Виходячи з дому, не торкайтеся руками до дверних ручок та кнопки ліфта – використовуйте для цього предмет-посередник. Старайтеся відчиняти двері під’їзду стегном, що зайвий раз не торкатися до ручки. Майте у кишені антисептик для рук і застосовуйте його за найменшої нагоди. Використовуйте захисні маски та ґумові рукавички і намагайтеся не торкатися до свого обличчя (те саме поясніть дітям).

Отож, куди піти з дітьми у межах Відрадного, щоб цікаво погуляти і не наразитися на небезпеку натовпу?

1. Залізнична станція Київ-Волинський. Малюкам буде цікаво побачити справжні поїзди, а дітям старшої школи – пограти з вами у математичні ігри (наприклад, позмагатися у рахуванні вагонів товарного поїзду). Логічно, що для цього слід не заходити на доріжку, якою ходять пасажири залізниці – краще стояти осторонь, на Київ-Волинському таких місць достатньо.

2. Трамвайне коло на проспекті Відрадний. Малюкам, які захоплюються транспортом, буде цікаво побачити, як функціонує кінцева трамваю, як трамваї один за одним рушають у наступний рейс та як курсують подвійним колом по черзі.

Трамвайне коло, проспект Відрадний

Трамвайне коло, проспект Відрадний

3. Трактори та екскаватори! Ви знали, що з 8:00 до 8:15 кожного буднього дня з території господарства «Київзеленбуду», що на вулиці Новопольова, на роботу виїжджають трактори? Їх можна рахувати, роздивлятися конфігурацію (одні – з причіпом, інші – з дробилкою, часом трактори возять саджанці чи землю тощо) та розповідати про роботу паркового господарства. Відповідно, трактори можна і «проводжати» назад наприкінці робочого дня, проте тут час вгадати складніше – зазвичай техніка де на Новопольову між 16:00 та 17:00.

Вулиця Новопольова - тут проїжджають трактори

Вулиця Новопольова – тут проїжджають трактори

4. Аеропорт «Київ». Пройшовши пішки з Відрадного до аеропорту, можна побачити літаки та поспостерігати за роботою летовища. Звісно, це також треба робити на надійній відстані, не заходячи до будівлі аеропорту й не підходячи до пасажирів.

5. Приватний сектор. Навесні це справжній бонус для дитячих прогулянок на Відрадному. Трава з’являється з-під землі, розквітають першоцвіти, жуки-солдатики вилазять на стовбури дерев, аби погріти спинки на сонці. Прогулюючись вуличками приватного сектору, можна провести багато спостережень та розповісти дітям про дерева, кущі, квіти.

6. Мамаєва Слобода. Вхід до козацького селища нині недешевий, тому будьте певні: по буднях там мало відвідувачів. У Мамаєвій Слободі можна покататися на велетенській гойдалці, подивитися на свійських тварин (і на їхнє поповнення – це ж весна!) та розповісти дитині про українські традиції, старовинну архітектуру, предмети побуту.

7. Залізничне депо. Ще одна залізнична тема – депо в районі вулиці Добрузької. Заглибившись у нетрі Відрадного, можна пройти до депо та роздивитися вагони, що там стоять.

8. Територія шкіл. Там можна гуляти! Деякі батьки вже організовують такі прогулянки для своїх чад: ті катаються на велосипедах та інших «транспортних засобах» біля шкіл чи, наприклад, Авіакосмічного ліцею НАУ. Поки можна виходити з дому, краще «розмазатися» рівномірним шаром, а не всім разом гуляти в парку.

9. Алейна частина вулиці Героїв Севастополя. Чудове місце для велосипедної прогулянки! А взагалі, окрім прогулянок, карантин – чудова нагода робити приємні покупки онлайн. Наприклад, здесь копилка для пивных крышек чекає на нового власника: ви можете купити її та подарувати приятелю!

Малюнки на асфальті

Малюнки на асфальті

10. Парк НАУ. Не Відрадний, а саме НАУ – територія за стадіоном НАУ, на якій розташований пам’ятник-літак. Там зазвичай практично ніхто не гуляє, проте місце цікаве: окрім цікавих авіаційних ігор, можна вигадати якісь завдання з лавками, яких там багато. Можна помалювати крейдою на асфальті чи пошукати ялинові шишки: можливостей багато!

Використовуйте фантазію і не панікуйте. Хай цей карантин зблизить вас із дітьми та додасть цікавих тем для розмов!

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


8 − = шість