Історія Відрадного | Відрадний

Історія Відрадного

Відрадний: від хутора до мікрорайону

park-na-vidradnomu

Парк на Відрадному

Нині не кожен повірить, що житловий масив Відрадний не завжди був частиною Києва. Це зараз він з усіх боків оточений іншими місцевостями столиці, а колись був околицею і навіть хутором, розташованим за межею столиці.

Відрадний багато хто називає Борщагівкою, проте це неправильно. Навіть місцева вулиця Борщагівська, в яку переростає проспект Космонавта Комарова, тут не показник: назва цієї вулиці лише говорить про те, що їдучи нею і продовжуючи шлях на південний схід столиці, можна потрапити на Борщагівку. У наші дні Відрадний межує з місцевостями Караваєві Дачі, Новокараваєві Дачі, Ґалаґани, Грушки Південна Борщагівка та Михайлівська Борщагівка.

Відрадний з’явився на мапі не так давно – 1914-го року. Саме тоді заможний киянин Костянтин Яниховський викупив у тутешніх селян їхні землі та нарік їх Відрадним. Нині на місці колишнього хутора розташована промислова зона Відрадного (вздовж провулку Радищева, між вулицями Радищева та Козелецькою).

Як зазначає Вікіпедія, протягом 1932 – 1937 років хутір Відрадний входив до Київської приміської смуги. А до складу столиці він потрапив аж 1938-го року. Старі будинки Відрадного буди знесені у другій половині 1960-х років. Радянська дійсність вимагала нових промислових потужностей, тож протягом 1950 – 1960 років постала промислова зона Відрадного, а сам житловий масив – протягом 1959 – 1965 років.

Впродовж наступних років мікрорайон розвивався, відкривалися нові дитсадки, школи, лікарні, магазини та поштові відділення. Нині на Відрадному масиві є всі умови для зручного проживання киян. Проте більшість мешканців мріє про те, щоб сюди коли протягнули гілку метрополітену, і найзручніший вид транспорту став значно ближчим до них.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


4 × = двадцять вісім