Гавел проти Лепсе: 4 жовтня – зустріч активістів! | Відрадний

Гавел проти Лепсе: 4 жовтня – зустріч активістів!

Бульвар Івана Лепсе в Києві

Бульвар Івана Лепсе в Києві

У неділю, 4 жовтня, у конференц-холі на Василенка, 7 відбудеться обговорення необхідності перейменування бульвару комуніста Івана Лепсе на бульвар чеського політика і гуманіста Вацлава Гавела. На зустріч запрошують усіх охочих!

Тему перейменування бульвару Лепсе, що на Відрадному в Києві, міська влада «мусолить» вже давно. Кілька років тому бульвар пропонували перейменувати на честь Карпатської України, та часи були не ті: патріотизм був у «підпіллі», і чиновники так і не наважилися на цей крок. З прийняттям закону України «Про декомунізацію» ця тема знову вигулькнула у порядку денному міста, відтак Івану Лепсе все ж знайшли наступника – Валентина Згурського.

Влітку цього року на сайті Київської міської державної адміністрації тривало «громадське обговорення» перейменування. «За» Згурського виступило 788 киян, а проти – 644. Але справа навіть не у мізерній, як для столиці, кількості учасників обговорення: питання у представників активної громадськості викликала сама персона Валентина Згурського.

«Український радянський компартійний і державний діяч, науковець, голова виконавчого комітету Київської міськради депутатів трудящих у 1979-1990 роках. Член ЦК КПУ у 1981-1990 роках», – розповідає про пана Згурського Вікіпедія. Гідна заміна комуністові Лепсе, чи не так?

Окрім того, від смерті Валентина Згурського не минуло й року, аби містяни змогли зважено оцінити його доробок. До прикладу, герой Небесної Сотні Дмитро Максимов, який мешкав на Відрадному, і прощання з яким відбувалося на вході до парку Відрадний півтора роки тому, такої честі чомусь не заслужив. Хоча на його честь хтось із місцевих мешканців також пропонував перейменувати бульвар Лепсе у зверненні на 1551…

На хвилі несприйняття обох прізвищ – і Лепсе, і Згурського – виникла ініціатива «Бульвар Вацлава Гавела», представники якої пропонують назвати бульвар іменем чеського реформатора і друга України. Поки що на подібні пропозиції чиновники реагують коротко: пізно щось змінювати, адже обговорення вже минуло, і переміг «Бульвар Валентина Згурського». Але ми сподіваємося, що показавши небайдужість, мешканці Відрадного зможуть змінити це!

Словом, якщо ви також хочете, щоб у Києві був бульвар Вацлава Гавела замість Лепсе, приходьте 4 жовтня о 15:00 до конференц-холу на Василенка, 7 (вхід – між жовтим фасадом та МРТ). Організатори обіцяють показ документального фільму та зустріч з відомими українськими журналістами, правозахисниками, громадськими діячами: Наталією Седлецькою, Євгеном Глібовицьким, Олександрою Матвійчук та іншими.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


5 − два =