Харчування у дитсадках: чи можна оселедець? | Відрадний

Харчування у дитсадках: чи можна оселедець?

Оселедець з цибулею

Оселедець з цибулею

«Як годують?» – це одне з ключових запитань, які непокоять батьків, що віддають своє чадо до дитсадку. Мабуть, жодна інша тема, як-от «Чи багато гуляють?», «Чи допомагають вдягатися?», «Чи вчать читати-писати», не збирає навколо себе стільки обговорень серед мам і тат. Отож не дивно, що до нас зі скаргою звернулася мешканка Відрадного: вона нарікала на один з місцевих дитсадків, де дітей годують оселедцем. Ми вирішили допомогти відрадненським мамам розібратися у цьому питанні і з’ясували, чи можна включати до сад очкового меню оселедець.

«Зараз наш садок, як і багато інших на Відрадному, ремонтують, тому ця проблема не стоїть гостро. – Зазначила наша співрозмовниця, не бажаючи називати ні своє ім’я, ні номер дитячої установи. – Але минулого року з оселедцем явно був перебір: його давали дітям кожного тижня, а бувало і двічі на тиждень! При цьому, шматочки оселедця бути присипані велетенськими кільцями цибулі – я сама бачила, як такий сніданок несли дітям на таці. Не уявляю, щоб хтось із дітей їв це. Тим більше, занадто солона риба може зашкодити здоров’ю дитини, зіпсувати шлунково-кишковий тракт».

Оселедець в меню дитсадка

Оселедець в меню дитсадка

Аби підтвердити чи розвіяти підстави для хвилювання відрадненських батьків, ми вирішили звернутися до чиновників. Фахівець із управління освіти Солом’янської районної адміністрації запевнив нас, що освітяни дуже слідкують за тим, щоб харчування у дитсадках було раціональне, адже саме воно допомагає зберегти та зміцнити здоров’я дітей.

Виявилося, що харчування вихованців дитсадків району організовують відповідно до норм, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» та вимог Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 №298/227. У цій інструкції визначені принципи та режим дитячого харчування.

«У додатку 1 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах передбачено розподіл продуктового набору за основними групами та видами продуктів (у відсотках), в якому зокрема передбачено включення в раціон дитячого харчування: риби свіжомороженої – 80 %, рибних продуктів (оселедець, консерви) – 20%», – розповіли нам.

А у додатку 2 під назвою «Примірне двотижневе меню» до цієї Інструкції передбачено:

- щоденне вживання дітьми молочної каші (сніданок або вечеря), м’ясних страв (обід),

- двічі на тиждень – страви з риби та страви із сира м’якого.

«Як виняток, можлива заміна продуктів за енергоцінністю, зокрема: молоко коров’яче пастеризоване на молоко коров’яче сухе, риба на оселедець, консерви рибні», – зазначили в управлінні освіти.

Отож, виявилося, що оселедець – цілком законний гість у дитсадочковому меню. Питання лише в тому, чому одні дитсадки обходяться без цього «рибного продукту», а інші не гребують солоною стравою. А ви як вважаєте – треба годувати малюків оселедцем із цибулею?

* Фото з сайту velvet.by

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Ну а якщо ви переймаєтеся ще одним питанням – “Який дитячий одяг підійде для дитсадку?” – зайдіть в интернет-магазин детской одежды та оберіть з безлічі моделей найзручніші та найвигідніші одежинки!

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


+ 8 = дев'ять