Фестиваль Калина об Різдві 2013 | Відрадний

Фестиваль Калина об Різдві 2013

Українське мистецтво

Українське мистецтво

8 червня на Мамаєвій Слободі відбудеться Великий Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Калина об Різдві». На гостей дійства чекають ярмарок народних майстрів, музичні виступи на наукові конференції.

«Головне завдання фестивалю – протидія «шароварщині», насаджуваній засобами масової інформації, – кажуть організатори дійства. – Часто традиційну культуру титульної нації пропонують у бутафорному «попсовому» варіанті. Тому маємо на меті репрезентувати автентику української традиції зі збереженням сакральних смислів, питома вага якої функціонує на українських теренах і досі».

Програма фестивалю Калина об Різдві

10.00 – 19.00 – Ярмарок виробів ручної роботи та виставка народних майстрів і умільців. Ярмарковий майдан «Мамаєвої Слободи».

11.30 – 12.00 Святочний молебень в Ставропігійній козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці на «Мамаєвій Слободі». Виконання народних псалмів. Молитва за Україну.

12.00 – 12.20 Відкриття науково-мистецької акції «Калина об Різдві». Гімн України у виконанні народного ансамблю української музики «Роксоланія». Розгортання одного з найбільших полотнищ Державного прапора України площею понад 900 м2.

12.20 – 13.00 Кінні виступи козаків. Веснянка. Спільний кривий танець.

13.00 – 17.00 Виступи та майстер-класи зі співу, традиційної дитячої гри, народних танців та ремесел від дитячих фольклорних колективів з різних регіонів України.

17.00 – 18.00 Фольклорне дійство «Воротаре, воротарчику, відтвори ворітонька!», велика сцена козацького селища «Мамаєва Слобода».

18.30 – 20.00 Данець. Народні танці за участю гурту «Баламути», центральний майдан «Мамаєвої Слободи».

Фольклористичні читання

13.00 – 15.00 Пленарне засідання наукової конференції. Наукові доповіді з проблем теорії, історії, методології фольклористики. Нагородження лауреатів Премії імені Лідії Дунаєвької (приміщення скарбниці «Мамаєвої Слободи»)

16.00 – 18.00 Секційні засідання наукової конференції. Теми: фольклор України, як націєтвірний чинник, казкознавство в Україні: історія, сучасність, перспективи розвитку, правова культура в Україні, фольклористика в Україні: здобутки, проблеми методології, перспективи розвитку, фольклорний процес у сучасному інформаційному просторі, фольклор та фольклористика етнографічних регіонів України, на перехресті двох культур: взаємодія народнопоетичної та художньої творчості, етномузикознавство: історія дослідження та нові методологічні підходи, Україна і світ: полілог культур, дитячий фольклор та фольклор для дітей (приміщення садиб козацького селища «Мамаєва Слобода»)

Дрес-код фестивалю Калина об Різдві – одяг з елементами традиційного костюму.

Захід відбудеться у Центрі народознавства Козак Мамай (Мамаєва Слобода), що на Відрадному: Київ, вул. Донця, 2.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


+ 1 = два