Фестиваль гетьманського борщу | Відрадний

Фестиваль гетьманського борщу

Лікарська рослина

Лікарська рослина

25 та 26 травня на Відрадному у Мамаєві Слободі відбудуться альтернативні гуляння Дня Києва. Аби розважити киян, тут вигадали Фестиваль гетьманського борщу із зеленої кропиви.

«Наші прадіди – запорозькі козаки – в добу середньовіччя, тримаючи в страху всю малу Азію, а також чималий кусень Європи та Сибіру, любили уїдливо позбиткуватись та пожартувати над бузувірами, цебто тими, хто зневажав нашу віру, мову, традиції та самобутню культуру. Тож козаки з «Мамаєвої Слободи» запрошують Вас та Ваші родини згадати свій давній лицарський родовід», – кажуть про фестиваль у Мамаєвій Слободі.

Програма Фестивалю гетьманського борщу

1) Студенти читатимуть вірші Степана Руданського

2) Фольклорні музичні колективи співатимуть козацьких жартівливих пісень

3) Кухарі у великих казанах на відкритому вогні готуватимуть знаменитий «Гетьманський борщ із зеленої кропиви», смажитимуть перепілок, які подаватимуться з підливою із зеленої кропиви. На великих ринках (сковорідках) смажитиметься домашня ковбаса із зеленою кропивою, а хто не дуже голодний, той залюбки зможе поласувати наддніпрянські пироги, начинені січеними перепелиними яйцями та зеленою кропивою. В казанах варитимуться також річкові раки, котрі також подаватимуться на тарелях, оздоблених зеленою кропивою. Для гостей на майдані готуватиметься знаменитий козацький куліш.

4) Козацькі забави.

5) Майстер-класи з народних ремесел.

6) Майстер-класи з шалювання, стрільби з лука, метання бойової сокири та списа.

7) Катання на конях.

8) Відкриття Хати знахарки + лекція про лікарські рослини. «Її патронуватиме добре відома в етнологічних професійних колах дослідниця Ірина Ігнатенко – кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, авторка двох монографій, які вже стали бестселерами: «Народна медицина українців Середнього Полісся: традиції та сучасність (на польових етнографічних матеріалах) та «Жіноче тіло у традиційній культурі українців», – зазначають у Центрі народознавства. Початок відкриття Хати знахарки – 25 травня об 11:30.

Отже, завітайте до Мамаєвої Слободи 25 та 26 травня на Фестиваль гетьманського борщу із зеленої кропиви! Початок заходів – о 12:00. Адреса Мамаєвої Слободи: Київ, вул. Донця. 2.

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


+ шість = 7