Електрички з Відрадного | Відрадний

Електрички з Відрадного

От дарма ви не їздите в електричках, чесне слово! Поки на головних київських магістралях – затори, а на вулицях типу Гарматної та Василенка – тягнучки, електропоїздом можна дістатися багатьох точок міста без проблем. Та ще й за чітким графіком, завдяки якому можна спланувати свій час та розписати майбутні справи. Благо, на Відрадному та його околицях є аж три залізничні станції: Караваєві Дачі, Київ-Волинський та Борщагівська. Які електрички з Відрадного їздять в який час і як ними користуватися? Зараз розповім.

Приміські електрички по Києву

Приміські електропоїзди – це довгі (зазвичай, 8-вагонні) електрички, що прямують з Києва до різних містечок. Виглядають вони часто ось так, але інколи і більш привабливо:

Приміська електричка з Києва

Приміська електричка з Києва

Електрички з Київ-Волинського їздять у таких напрямках:

- на Фастів;

- на Коростень;

- на Гребінку;

- на Ніжин;

- на Козятин;

- на Шостку;

- на Миронівку;

- на Яготин (тут згадується гумореска Павла Глазового про Відрадний і Яготин ;) )

- на Шепетівку;

- на Гречани;

- на Тетерів.

Отож, ними ви можете дістатися не лише цих пунктів, а й сіл чи селищ, розташованих по дорозі. Але головне для нас, міських мешканців, – саме сполучення Києвом. Так, у приміських електричках можна їздити й по Києву! Цим можна і треба користуватися, адже такий шлях – швидкий, недорогий та такий, що діє чітко за розкладом. Майже всі приміські електропоїзди, що проїжджають наші краї, зупиняються на чотирьох залізничних платформах Києва: Борщагівська, Київ-Волинський, Караваєві Дачі та Південний Вокзал. Тому ви можете сісти на них та швидко і без заторів доїхати до:

- площі Космонавтів, радіоринку і т.д. (пішки від Кардач);

- швидкісного трамваю на Борщагівку (від залізничної платформи Борщагівська);

- садового центру на Новопольовій, аеропорту Київ в Жулянах, Волинської оптової бази (від Київ-Волинського);

- залізничних кас, автовокзалу, магазинів на Старовокзальній та й взагалі, до Цирку, універмагу Україна, бульвару Шевченка й центру міста (від Південного Вокзалу).

Проїзд у приміських електричках коштує небагато – кілька гривень. Щоправда, оплатити його ви зможете лише якщо сядете в електричку на Караваєвих Дачах: там встановлені сучасні каси та турнікети для контролю наявності квитків. Стосовно ж Борщагівської і Київ-Волинського, то на цих зупинках до приміських електричок можна зайти вільно: оплатити проїзд можна буде у контролерів, які ходять по вагонах і друкують чеки-талони одразу на місці. Хоча на жаль (і це докір керівництву Укрзалізниці) під час руху приміських електричок Києвом контролерів майже ніколи не буває, отже, пасажири катаються «зайцями», і бюджет Укрзалізниці недоотримує доходів.

Звучить страшно? Ви вже уявили собі натовп безквиткових пасажирів сумнівного соціального статусу, які сновигають електричками з Борщагівки до радіоринку, страшно кашляють та чіпляються до інших людей? Ха, ха і ще раз ха :) Подивіться, як насправді виглядає поїздка Києвом в електричці «Київ-Волинський – Ніжин».

1. На станції Київ-Волинський ви сідаєте в електричку, яка прибуває чітко за розкладом, хвилина в хвилину. Якщо точніше, то о 13:45. У вагоні або ви самі, або є ще парочка сусідів.

Електричка з Київ-Волинського

Електричка з Київ-Волинського

2. На Караваєвих Дачає заходить трохи народу. Ну, як народу… Дві людини на піввагону:

Електричка на Кардачах

Електричка на Кардачах

3. Самі розумієте: найбільше пасажирів крутиться навколо Вокзалу. Але й тут електричка не набивається битком! 2/3 сидячих місць все ще вільні:

Електричка на київському вокзалі

Електричка на київському вокзалі

4. Після Вокзалу ви проїжджаєте «не густонаселені» зупинки: Протасів Яр (офісні центри, екстрім), Київ-Московський (автовокзал, фабрика Рошен!), Видубичі (маршрутки за місто, великий магазин Юск, метрополітен), Лівий Берег (Березняки, Позняки, транспорт до метро Дарниця і Лівобережна)… Пасажирів на цих станціях сідає дуже мало, отож ви просто їдете і милуєтеся урбаністичними пейзажами у вікні.

Українська залізниця, гнуті рейки, стрьомні шпали (с) Жадан

Українська залізниця, гнуті рейки, стрьомні шпали (с) Жадан

5. Найбільший треш чекає на вас на зупинці Дарниця. Всі ці гучні люди з кравчучками, бабусі, що лузають насіння на підлогу, дідусі з перегаром кучкуються саме на Дарницькому вокзалі! Отож, скоренько виходьте з електрички, якщо вам не треба виїжджати за межі Києва. Тим більше, від Дарницького вокзалу ви можете дістатися хлібозаводу, трамваїв на Лісову та на сам краєчок Києва у вигляді Червоного Хутора.

Дарницький вокзал

Дарницький вокзал

Розклад руху приміських електричок через станцію Київ-Волинський: http://swrailway.gov.ua/timetable/eltrain/?sid=4

Отож, лише за кілька гривень ви можете проїхатися обох берегах Києва доволі швидко і комфортно. Не у битком набитому трамваї і не у тролейбусі, що застряє у пробках :) Якщо ж такий варіант вам не до вподоби, буду агітувати за ще один залізничний вид транспорту.

Міська кільцева електричка в Києві

Вона виглядає більш сучасно, ось так:

Міська кільцева електричка

Міська кільцева електричка

Хоча трапляються і морально застарілі вагони.

Міську електричку у Києві, що курсує по колу через усе місто, відкрили восени 2009 року. Піготовка до відкриття маршруту відбувалася форсованими темпами, хоча дату все ж доводилося переносити. У першому «кільці» проїхався сам Азаров, галочку поставили, по всіх телеканалах показали, виборців задобрили. Але минуло вже он скільки часу, і проект під назвою «київська міська кільцева електричка» залишився сирий і недосконалий.

Схема кільцевої електрички з сайту Київпастрансу

Схема кільцевої електрички з сайту Київпастрансую Збільшується при натисканні

Цей транспорт так і не став популярним серед киян, хоча мав для цього достатній потенціал. На заваді успіху стали нерегулярні рейси (електричка їздить все рідше), так і не добудовані деякі платформи, погане сполучення платформ з іншим міським транспортом, низький рівень «авторитету» електричок серед населення. Але нам з вами непопулярність міської електрички навіть на руку ;) Серед її переваг залишаються:

- швидкість (з Київ-Волинського до Дарницького вокзалу – лише 40 хвилин, альтернатива – наземний транспорт з трьома пересадками і півтори години часу на дорогу);

- доступність різних точок Києва без пересадок (Троєщина, дачі на Русанівських садах, Петрівка, Лівий Берег, Куренівка (а там вже – рукою подати до Пущі-Водиці), Сирець із лікарнями та дитячою залізницею, Рубежівська – зупинка прямо у чудовому парку Нивки);

- невисока вартість проїзду (на момент написання цього матеріалу – 4 грн);

- курсування за графіком (хоча можливі затримки на кілька хвилин, про які повідомляють на станціях);

- просторі і вільні вагони, у яких зручно перевозити навіть найбільші валізи, велосипеди та дітей :)

Всередині вагони міської кільцевої електрички оздоблені подвійними сидіннями. Прохід між ними просторий, а над сидіннями є поручні, як у метро. Проте за них майже ніколи ніхто не тримається – настільки вільно у цьому транспорті.

Вагон міської електрички

Вагон міської електрички

Набагато рідше можна зустріти і таких «монстрів» вагонобудування, в яких суцільні сидіння розташовані попід вікнами, як у вагонах метрополітену. Відстань між рядами у таких вагонах просто велетенська, тому велосипедисти і батьки з візочками are welcomed! :) У вагонах обох типів зазвичай чисто і світло.

Вагон електрички як метро

Вагон електрички як метро

Розклад руху міської електрички зі станції Київ-Волинський в сторону Дарниці через Петрівку і Троєщину: http://kpt.kiev.ua/files/user/citytrain/Kiev-Volinskyi_E1.pdf

Розклад руху міської електрички зі станції Київ-Волинський в сторону Дарниці через Кардачі і Вокзал: http://kpt.kiev.ua/files/user/citytrain/Kiev-Volinskyi_E2.pdf

Якщо зберетеся у поїздку міською електричкою, врахуйте той факт, що вона їздить лише зранку та ввечері (адже запускали її, як транспорт для підвезення на роботу та з роботи додому). Найбільший наплив пасажирів – між 8 та 9 годинами ранку, а от ближче до 10 години (останній ранковий рейс) – доволі вільний та деколи навіть зовсім порожній.

Натомість, приміські електрички їздять цими ж коліями здебільшого рано вранці та вдень. Отож, поїздки на них треба планувати на денний період.

А коли востаннє ви їздили в електричках з Відрадного? Діліться враженнями у коментарях :)

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


+ 7 = чотирнадцять